tv3.lv

“Dzīvoklī bijuši arī astoņi grādi!” Seniore Rīgā salst, “Bez Tabu” uzbur Ziemassvētku brīnumu – “atdzīvina” radiatorus

2020. gada 22. decembrī 18:26

Sirmgalve dzīvoklī Rīgā salst, jo decembra vidū nav apkures. Rīdziniece sūkstās, ka ilgstoši nedz apsaimniekotājs, nedz kāds cits dienests nav spējis viņai palīdzēt atrisināt apkures problēmu. Brīnumainā kārtā pēc “Bez Tabu” iesaistīšanās notiek teju Ziemassvētku brīnums – radiatori piesilda dzīvokli.

Annas kundze, kura dzīvo Rīgas daudzdzīvokļu namā, Elvīras ielā 9a, bažījās, ka Ziemassvētki būs jāsagaida salstot.

Anna
salst savā dzīvoklī

Ziemā dzīvoklī bija astoņi grādi! Tas vispār bija numurs! Jau trešo gadu tas tā notiek.

Savā dzīvoklī Anna spiesta ģērbties biezās drēbēs jau kārtējo gadu, jo arī iepriekšējos gados bijušas problēmas ar apkuri. Aukstums un mitrums pamatīgi pabojājis arī dzīvokļa sienas un griestus.

Anna
salst savā dzīvoklī

Pavasarī, kad apkure beidzas, viņi netīra caurules, bet viņiem tas jādara. Šī ir vecā māja, tajā apkure nāk no piektā stāva. Protams, ka pirmajā stāvā nav nekā.

Annas kundze stāsta, ka izmisīgi centusies sasaukt apsaimniekotāja “Rīgas namu pārvaldnieks” palīdzību, tāpat lūgusi palīdzēt komunālo uzņēmumu “Adapteris”, ar ko sadarbojas “Rīgas namu pārvaldnieks”, zvanījusi arī uz Rīgas domi, bet līdz šim palīgā sauciens, kā pati stāsta, esot kā sauciens tuksnesī.

Anna
salst savā dzīvoklī

Neviens neatsaucas, visi tikai paņirgājas!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Dienā, kad “Bez Tabu” tiekas ar Annas kundzi, viņas miteklī ir krietni siltāk un mājīgāk. Tas tādēļ, ka, kā stāsta Anna, dienu iepriekš viņa zvanījusi atkārtoti “Adapterim” un draudējusi ar “Bez Tabu” piesaisti.

Anna
salst savā dzīvoklī

Jūs [“Bez Tabu”] vienīgie atsaucāties! Es viņiem piezvanīju un pateicu, ka vairs nekad viņus netraucēšu, bet piezvanīšu “Bez Tabu”, tie gan patraucēs! Noliku klausuli, pagāja kādas divas stundas, tad sajutu siltumu. Redzēju, ka ap caurulēm ņēmās, saskrēja vesela brigāde.

SIA  “Adapteris” pārstāvji no apkures problēmas  un līdzšinējās vilcināšanās palīdzēt sirmgalvei skaidrojumiem atteicās, deleģējot ar “Bez Tabu” runāt “Rīgas namu pārvaldnieku”.

Krists Leiškalns
SIA “Rīgas namu pārvaldnieks” pārstāvis

Konkrētā problēma ir tikai vienā no dzīvokļiem visā mājā. Tā saistīta ar dzīvokļa sildelementu jeb radiatoru stāvokli. Dzīvokļa īpašniecei ir teikts par risinājumiem. Radiatori ir vai nu jāskalo, vai jāveic radiatoru nomaiņa. Bez tā nodrošināt tādu pašu temperatūru kā visā mājā nebūs iespējams.

“Rīgas namu pārvaldnieka” pārstāvis Krists Leiškalns atgādina, ka par sildelementiem, tāpat kā par visu citu dzīvokļos, atbild mitekļu īpašnieki. Koplietošanas telpu komunikācijās problēmu neesot, norāda Leiškalns. Arī “Bez Tabu” uzrunātie citi iedzīvotāji, tai skaitā ar Annas kundzi vienā stāvā dzīvojošie, nesūdzas par apkures problēmu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Taujāts, ko meistari paveica, ņemot vērā, ka nu Annas dzīvoklī vairs nevalda aukstums, Leiškalns informē, ka rasts īstermiņa risinājums.

Krists Leiškalns
SIA “Rīgas namu pārvaldnieks” pārstāvis

Nodrošināt augstāku temperatūru konkrētajā dzīvoklī var vienīgi tad, ja visa māja tiek pārkurināta. Līdz ar to, ja mēs šobrīd nodrošinātu tādu temperatūru, kas ir daudzus grādus augstāka, nekā nepieciešams komfortam, arī šajā dzīvoklī temperatūra varētu sasniegt minimālo atzīmi, pie kuras varētu būt komfortabli.

“Rīgas namu pārvaldnieks” aicina Annu nevilcināties ar problēmas risināšanu dzīvoklī.

Krists Leiškalns
SIA “Rīgas namu pārvaldnieks” pārstāvis

Radiatoru nomaiņas gadījumā ir vairāki risinājumi. Viens no tiem: lai nebūtu jāveic projektēšana, iespējams nomainīt tieši pret tādiem pašiem sildelementiem, kādi ir šobrīd. Savukārt, ja maina pret cita veida radiatoriem, jāveic projektēšana.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm