“Dzīvokļos jūkam prātā!” Ogres dome uzsauc basketbola grozu; bumbas spēle pie logiem gadiem dzen izmisumā

Bariņš ogrēniešu no Bērzu alejas 8. daudzdzīvokļu nama, kuri apvienojušies aktīvistu biedrībā ar skanīgu nosaukumu “Bērzu alejas 8 lustīgie kaimiņi” 2014. gadā par Ogres novada pašvaldības līdzekļiem, nesaskaņojot ar kaimiņiem no blakus nama, pie šīs kaimiņu mājas uzslēja basketbola grozu. Jau gadiem ilgi bumbas driblēšana, dauzīšana pret mājas sienu tracina šī nama iedzīvotājus. Izrādās, ka pašvaldības uzsauktā basketbola groza izvietošanas vietas izvēle neatbilst vairākiem pašvaldības saistošajiem noteikumiem. Projekts arī paredzēja grozu izvietot citviet, prom no dzīvojamiem namiem, kur bumbas spēle nevienu netraucētu. Spītējot nebūšanām, pašvaldība ilgstoši nav rīkojusies, tāpēc iedzīvotāji vērsās raidījumā “Bez Tabu”.

2020. gada 25. oktobrī 11:02

Tālajā 2014. gadā, uzstādot grozu pie kaimiņu nama – Bērzu alejas 8A- sienas, “Bērzu alejas 8 lustīgie kaimiņi” godam attaisnojuši savas biedrības nosaukumu: gadiem ilgi gādā par “lustīgu” ikdienu kaimiņiem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Anna
negrib samierināties ar miera traucēšanu

Ierodas kompānijas, tai skaitā lieli puikas – 14-16 gadu veci. Daudzi te savācas un blīkšķina. Spēlē nevis ar vienu, bet vairākām bumbām. Driblē, atskaņas veidojas. Ne vienmēr trāpa grozā, bumbas sitas arī pret sienu, ko dzirdam mājā. Dzīvoklī nav iespējams uzturēties! Vasarā logus turam aizvērtus, jo tas nav izturams! Mēs jūkam prātā! Kad viņiem aizrādām, lūdzam nedauzīt bumbu pret sienu, seko necenzēti izteicieni. Smieklīgi, bet esam pat iegādājušies ausu aizbāžņus, jo arī vakaros klaudzina, nav iespējams atrasties dzīvoklī! Citkārt apzināti pārrodamies mājās vēlāk, bet mēdz spēlēt pēc pulksten 18 vakarā, jo īpaši, kad silti laikapstākļi. Te dzirdami kliedzieni, lieto alkoholiskos dzērienus. Skaidrs, ka nāk arī pilngadīgie, kuriem laba tusiņu vieta.

“Lustīgais kaimiņš”: “Tas, ka vecenei nepatīk, ka bumba sitas pagalmā, tās ir viņas problēmas!”

Uz “Bez Tabu” komandas un Bērzu alejas 8A iedzīvotājas Annas sarunu no sava balkona noraudzījās Bērzu alejas 8 iedzīvotājs, kurš vēlāk, vairoties no kamera objektīva, atklāja, ka ir iepriekš minētajā biedrībā, ir atbildīgs par basketbola groza uzstādīšanu. Viņš pauda neizpratni par kaimiņu nama iedzīvotājas sūdzībām un “Bez Tabu” iesaistīšanos.

“Lustīgo kaimiņu” biedrības pārstāvis

Cilvēki mīļie, cīnieties par kaut ko, nevis pret! Nedod Dievs, jūs mani nofilmēsiet! Es šo televīziju neskatos. Filmējiet! Jūsu raidījums nekad nav cīnījies par. Jūs vienmēr cīnāties pret! Tas, ka vecenei nepatīk, ka bumba sitas pagalmā, tās ir viņas problēmas!

Bumbas spēles satracinātā iedzīvotāja Anna norāda, ka ilgstoši komunicē ar pašvaldības iestādēm, apsaimniekotāju, norādot uz neatbilstošu groza vietas izvēli un miera traucēšanu. Palīgā saucienus vietvara ilgstoši nav sadzirdējusi, pauda Anna.

Tiesa, šī gada augustā Ogres novada pašvaldība oficiālā atbildē uz iedzīvotāju sūdzību beidzot atzina, ka “basketbola grozs nav izvietots sākotnēji saskaņotajā atrašanās vietā”. Kā norāda pašvaldība, biedrībai basketbola grozu par pašvaldības līdzekļiem bija jāuzstāda tālāk no mājas, pārsimt metru tālāk, nomaļā teritorijā, kur tas un basketbola spēle, kā atzina arī iedzīvotāja Anna, nevienam netraucētu. Tāpat pašvaldība atbildē satrauktajiem iedzīvotājiem norādīja, ka groza izvietojums esošajā vietā ir pretrunā pašvaldības saistošajiem noteikumiem. Proti, esošajā vietā basketbola bumbas spēlēšana apdraud transportlīdzekļus, kuru novietnes ir netālu no groza, tāpat nav nodrošināts atbilstošs attālums līdz mājas dzīvokļu logiem. 

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Atbildē iedzīvotājiem pašvaldība informēja, ka par basketbola groza uzstādīšanu atbildīgajiem uzdots pārvietot grozu citviet, kur tā novietojums atbilstu saistošo noteikumu prasībām. Norādīja arī, ka, ja to nav iespējams izdarīt, arī konkrētajā vietā tas nevar palikt.

Kāpēc pašvaldība tikai tagad pauda skaidru nostāju? Kāpēc pieļāvusi, ka pašvaldības uzsauktais grozs uzstādīts pašas izdotajiem saistošajiem noteikumiem neatbilstošā vietā? Šos jautājumus “Bez Tabu” uzdeva Ogres novada pašvaldībā.

Nikolajs Sapožņikovs
Ogres novada pašvaldības pārstāvis

Acīmredzot, nepilnības pieļautas. Es domāju, ka grozu noņemt var. Šim jautājumam nav pievērsta vajadzīgā uzmanība. Pievērsīsim tagad.

Ogres novada pašvaldības pārstāvis Nikolajs Sapožņikovs informēja, ka sākotnēji ierādītā groza izvietošanas vieta ir privātīpašuma teritorijā. Kādu iemeslu dēļ vēlāk grozu privātīpašnieks tomēr uz savas zemes nevēlējās redzēt.

Nikolajs Sapožņikovs
Ogres novada pašvaldības pārstāvis

Līdz ar to, acīmredzot, iets vieglākais ceļš un uzstādīts tā, kā uzstādīts. Domāju, ka tā nav nenovēršama situācija. Pašlaik Būvvalde ļoti stingri seko līdzi šiem iniciatīvu projektiem, prasa visu ievērot ļoti drastiski. Tajā laikā [2014. gadā] tā nebija, tāpēc laikam iets pa vieglāko ceļu, kāda nobīde bijusi.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Lai gan, kā norādīja pašvaldības pārstāvis Sapožņikovs, Ogrē nav daudz vietvarai piederošu teritoriju, kas apgrūtina rast vietu konkrētajam basketbola grozam, pašvaldība domāšot risinājumu, lai bumbas rastu kompromisu, lai arī bumbas driblētāji nepaliktu bez groza.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm