tv3.lv

Ēkas pagalms Dzirciema ielā pārtapis par nelegālu caurbrauktuvi slinkākajiem autobraucējiem

14. jūnijā 17:01

Dzirciema ielā 24, blakus daudzdzīvokļu ēkai, kas vienlaikus ir arī sociālā māja, atrodas pagalms. Taču par pagalmu to pēdējā laikā grūti nosaukt – tā kļuvusi drīzāk par savienojošo ielu vai caurbrauktuvi.

Autobraucēji mājas iekšpagalmu sākuši izmantot kā īsāko ceļu, lai no Dzirciema ielas nokļūtu uz Eiženijas ielu. Un viņiem netraucē arī pagalmā uzstādītās aizlieguma ceļa zīmes un “gulošais policists”.

Žanis
Neapmierināts ar satiksmi pagalmā

“Logu mazgāšana sākas, pēc kāda laika logi ir netīri pirmajā stāvā. Katru rītu no sešiem vai septiņiem rītā te mašīnas brauc bez pārtraukuma.”

Iedzīvotājus satrauc ne tikai netīrie logi un palodzes. Visvairāk viņi ir norūpējušies par savu un līdzcilvēku drošību. Ēkas iedzīvotāji uzsver, ka tepat, blakus pagalmam atrodas bērnu laukumiņš, kurā ik dienas rotaļājas krietns pulciņš bērnu. Tāpat satiksme pagalmā traucē arī invalīdus un vecā gada gājuma cilvēkus, kuriem vajadzīgs ilgāks laiks, lai situācijā ātri noreaģētu un paietu malā, ja pagalmā iebraucis auto.

Iedzīvotāji vairākkārt vērsušies pie pašvaldības policijas, taču tās darbībā vīlušies. Rīgas domes teritorijas labiekārtošanas pārvaldei ir skaidrojums – kāpēc.

Edīte Matuseviča
Rīgas domes pārstāve

“Pašvaldības policijai nav tiesību sodīt ceļu satiksmes noteikumu pārkāpējus, to var tikai Valsts policija. Tāpēc iedzīvotājiem būtu jāvēršas Valsts policijā, kas varēs sodīt par ceļa zīmju neievērošanu.”

Arī Valsts policija par situāciju un pagalma pārtapšanu nelegālā caurbrauktuvē ir informēti. Viņi atklāj, ka konkrētajā adresē pēdējo divu mēnešu laikā atklāti vairāk nekā 20 pārkāpumu. Iebraucot pagalmā, autobraucējus sagaida divas zīmes – “pa kreisi nogriezties aizliegts” un braukšanas aizlieguma zīme jeb tautas valodā zināmais ķieģelis. Valsts policija atgādina – zīmju neievērošana nav lēts prieks.

Jānis Parādnieks
VP Rīgas reģiona pārvaldes ceļu policijas bataljona komandieris

“Tā saucamais ķieģelis – tas ir 55 eiro sods un 2 soda punkti sodu punktu sistēmā. Un ceļa zīmes pārkāpums ir 30 eiro un viens soda punkts.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Par nama apsaimniekošanu atbildīgs ir “Rīgas Pilsētbūvnieks”. Tā pārstāvji atzīst, ka situācija bijusi zināma jau krietnu laiku, tāpēc tieši viņi ir tie, kuri uzstādījuši gan pie mājas esošās ceļa zīmes, gan guļošo policistu. Pēc “Bez Tabu” iesaistes “Rīgas Pilsētbūvnieks” gatavs uzklausīt ēkas iedzīvotājus un arī piekrīt iedzīvotāju risinājumam. Kādam? Skatieties raidījumā!

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm