tv3.lv

Eksperiments! Šoferiem ar mazu stāžu, izrādās, ir riskanti dzert arī bezalkoholiskus dzērienus

Par to, ka, izdzerot divas pudeles bezalkoholiska dzēriena, kas bagātināts ar vitamīniem, uzrādās vairāk nekā 0,2 promiles alkohola izelpā, eksperimentā pārliecinās Bez Tabu korespondents Artūrs Špaks. Kā tad tā?

2017. gada 25. jūnijā 3:44

Kāds Bez Tabu skatītājs ziņo – kāds dzēriens, kas tiek tirgots arī degvielas uzpildes stacijās un ir bezalkoholisks, “uzsit” promiles.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Krustu šķērsu izstaigājam vienu no skatītāja norādītajām degvielas uzpildes stacijām, taču no dzēriena ne miņas. Tādu neizdodas atrast arī pārtikas veikala plauktos, taču drīz mums uzsmaida veiksme un dzērienu atrodam mazumtirdzniecības kioskā. Meklējumi vainagojas ar panākumiem citā skatītāja norādītajā degvielas uzpildes stacijā,” ziņo Špaks.

Foto

Bez Tabu komanda pārliecinās, – uz dzēriena iepakojuma norādīts, ka tas ir bagātināts ar dažādiem vitamīniem, taču nav neviena vārda par alkohola klātbūtni.

Korespondents nolemj pārliecināties pats uz savas ādas – vai tiešām, izdzerot šo dzērienu, alkometrs uzrāda promiles? Izdzerot pirmo pudeli dzēriena, kalibrēts alkometrs izelpā uzrāda 0,08 promiles, bet, izdzerot vēl vienu pudeli šā dzēriena – izelpā ir jau 0,207 promiles, kas ir vairāk nekā atļauts, ja šofera stāžs ir mazāks par diviem gadiem.

Jomas eksperti norāda, – uz dzēriena ir norāde, ka tajā ir lietots augļu koncentrāts. Taču nav zināms, kāds tieši. “Tas var būt iegūts no ūdens ekstrakta vai arī ūdens spirta ekstrakta, vai arī spirta ekstrakta. Pēdējā gadījumā šajā koncentrātā varētu būt palikušas spirta “pēdas”,” stāsta pētniece.

Latvijas Universitātes pētnieki piekrīt Bez Tabu lūgumam pārbaudīt spirta klātesamību dzērienā. Dzēriens tagad nodots pārbaudēm, lai noskaidrotu, no kurienes tad tur ir parādījies alkohols.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Taisnības labad jāsaka, ka alkometrs var uzrādīt promiles, piemēram, izdzerot palielāku daudzumu kefīra vai kāda cita produkta, kamēr asinīs alkohola klātbūtne netiktu konstatēta.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm