tv3.lv

“Es ilgi, ilgi lūdzos!” Kopš vasaras vidus neatjauno apgaismojumu tunelī zem Vidzemes šosejas

2020. gada 25. septembrī 14:00

Gaujas ciemata iedzīvotāji ar bažām gaida rudens vakarus un arī ziemas iestāšanos, jo vienīgā vieta, lai nokļūtu Vidzemes šosejas otrā pusē, apdraud gājēju drošību.

Zem šosejas esošo tuneli iedzīvotāji izmanto, lai šķērsotu A2 lielceļu, kur atrodas autobusu pietura. No turienes vietējie dodas savās ikdienas gaitās. Pa dienu tuneļa galā gan ir redzama gaisma, taču diennakts tumšajā periodā situācija ir krietni citādāka.

Jānis

Šajā tunelī bieži vien nav gaismas vienkārši. Cilvēkiem jāstaigā cauri, jo šosejai jau pāri iet nedrīkst, vai ne. Un jāstaigā cauri, bet nav gaismas. Tu ienāc iekšā, tu neko neredzi, lai cauri izietu. No darba cilvēks atbrauc, teiksim, ziemas laikā. Nu, izej cauri tumšam tunelim! Neko zem kājām neredzi. Tur jau tā problēma.

Pie tuneļa griestiem pamanām nelielu plastmasas kastīti – sensoru. Brīdī, kad tunelim tuvojas cilvēki, sensoram vajadzētu noreaģēt un tunelī – iedegties gaismai. Tomēr, kā norāda vietējie iedzīvotāji, vakaros un naktīs tunelis tā arī paliek tumsā ietīts.

Ļubova: Pieaugušiem cilvēkiem, vecākiem cilvēkiem, ziniet, kā tās kājiņas ir tādas švakākas, un tur var paklupt. Ziemas laikā tur ļoti bieži aizsalst, ir liels ledus.

Līga: Neviens nevar saprast, kā gaismu ieslēgt un izslēgt. Visādi strīdi notiek. Tur vajadzētu noregulēt tādā ziņā, kad iestājas tumšāks, tad ieslēdzas, un no rītiem arī. Ja būtu gaisma, varētu droši pārvietoties. Nevajadzētu no papēžiem krist nost.

Vidzemes šoseja gluži kā citi valsts nozīmes ceļi ir uzņēmuma “Latvijas Valsts ceļi” uzraudzībā. Arī tunelis zem A2 lielceļa ir valsts ceļu rūpju bērns. Jānim no Gaujas sarunas ar atbildīgo iestādi gan nevedas.

Jānis

Viņi aizbildinājās ar to, ka tek ūdens virsū. Un ūdens laikā notiek īssavienojums. Un tā elektrība bieži pazūd. Un nebrauc vienkārši un netaisa. Tur tā problēma. Es ilgi, ilgi lūdzos. Visu vasaru var teikt. Visu vasaru es lūdzos, bet tagad beidzot rudens ir klāt, es teicu, dariet kaut ko.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Aplūkojot tuneļa sienas, galvenokārt redzama intīma rakstura informācija. Daži no ķēpājumiem radīti vēl 2011. gadā. Taču viena no lietām, kas ir samērā jauna, ir elektrosadales skapis. Acīmredzot atbildīgie darbinieki kaut ko ir mēģinājuši darīt lietas labā, taču, šķiet, ne pietiekami.

Pie tuneļa sastaptie elektriķi uzsver, ka no strādnieku puses viss tiekot izdarīts pēc vislabākās sirdsapziņas, taču neesot pat aizritējusi nedēļa, kad kāds no pašu vietējo iedzīvotāju vidus jau parūpējies par jaunā skapja apskādēšanu.

VAS “Latvijas Valsts ceļi”

Šim objektam elektrība līdz šim tika nodrošināta no privāta pieslēguma, taču šovasar privātais īpašnieks ir mainījies. Jaunais saimnieks nebrīdinot atslēdza objektam elektrību un par pieslēguma atjaunošanu prasīja maksu. Apgaismojuma nodrošināšanai 8. septembrī tika izveidots pieslēgums ar akumulatoru baterijām. Uz brīdi tas pārstāja darboties, bet elektrības padeve un apgaismojums tiks atjaunoti. Patlaban tiek veikti arī priekšdarbi, lai nodrošinātu pastāvīgu elektrības pieslēgumu.

Pēc tikšanās ar elektriķiem “Bez Tabu” nolēma atkārtoti pārbaudīt, vai tunelī ir atjaunots apgaismojums. Pārbaude beidzās ar pozitīvu rezultātu.

“Latvijas Valsts ceļi” gan atvainojas iedzīvotājiem par sagādātajām neērtībām un aicina šādās situācijās ziņot, zvanot uz diennakts bezmaksas tālruni 80005555.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm