tv3.lv

“Draud, ka atradīs un nogalinās!" Vīrietis internetā uzmācas jaunām sievietēm un draud brutāli izrēķināties

Ziņo par vīrieti, kurš sociālajā tīklā uzmācīgi cenšas iepazīties ar daiļā dzimuma pārstāvēm, tostarp arī nepilngadīgām meitenēm. Saņemot atraidījumu, viņš draud ar brutālu izrēķināšanos. Vislielāko uzmanību vīrietis veltot aizkrauklietēm.

2019. gada 7. oktobrī 19:45
Vīrieša draudi sarakstē ar jaunu sievieti

“Nositīšu, ja būsi tik asa!”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Vīrieša draudi sarakstē ar jaunu sievieti

“Es nogalināšu tevi, maita, un tavu māti!”

Vīrieša draudi sarakstē ar jaunu sievieti

“Tu, mau*a, mirsi, kro*e izpi*tā! Tev kājas ar trīspinktu nazi nopisī*u nost, kuce!”

Vīrieša draudi sarakstē ar jaunu sievieti

“Mirs tava ģimene, ar C4 uziesi gaisā! Kopā ar savu ģimeni!”

Vīrieša draudi sarakstē ar jaunu sievieti

“Vārošā ūdenī mirsi!”

Iepriekš citētais ir tikai daži draudu teksti, ko saņēmušas jaunas sievietes no daudzām Latvijas vietām, stāsta Aizkraukles iedzīvotāja, kura, baidoties par savu un savu bērnu drošību, vēlas palikt anonīma. Sieviete komunikācijā ar citām daiļā dzimuma pārstāvēm apzinājusi, ka vīrietis vārdā Ingus sociālajā tīklā uzrunājis ap 30 sieviešu. Sākotnēji nepilnus 30 gadus vecais svešinieks sarakstēs piedāvājis iepazīties, bet, saņemot atraidījumu, jaunajām sievietēm draudējis ar brutālu izrēķināšanos. Tas viss lasāms uzrādītajos sarakstu ekrānuzņēmumos.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Vēlas palikt anonīma

Intensīvi internetā uzdarboties viņš sāka pirms trim gadiem. Viņš parasti izvēlas jaunākas, jaunākas par pašu. Viņš pats personīgi savā “Facebook.com” laika joslā saka, ka viņam ir bail no vecākiem cilvēkiem. Viņš atrod meitenes, tad sāk viņas morāli graut. Piemēram, sākumā prasa, vai ir brīva. Ja atbild, ka nē, prasa: “Kāpēc neesi norādījusi attiecību statusu, ja esi aizņemta?” Meitene uzraksta: “Kāda starpība?” Viņš tad sāk ar savām rupjībām: draud, ka mirs, mirs sāpīgā nāvē un tādā garā.

Apzinot vīrieša komunikācijas vērienu, sieviete stāsta, ka visbiežāk vīrietis interneta vidē uzrunā aizkrauklietes, jo pats Aizkraukles pusē nereti uzturoties. Viņš meitenes noskata arī publiskās vietās, piemēram, kafejnīcā.

Vēlas palikt anonīma

Kopā bijušas aptuveni 30 meitenes. Es strādāju tajā kafejnīcā. Pārsvarā viņš nāca uz kafejnīcu pulksten 19.00 vakarā, sēdēja līdz aizvēršanās laikam. Sēžot viņš ierauga meitenes, nofotografē viņas, pēc tam meklē “Facebook.com”. Meitenes arī stāstījušas, ka viņš zina, kur viņas staigā, ko viņas dara. Piemēram, viņš novērojis, ka konkrētā laikā kāda pastaigājas ar suni. Viņš tai meitenei to raksta. Kā cilvēks var nebaidīties? Piemēram, bērns, kuram ir 16 gadu. Viņam uzraksta konkrētu laiku, cikos viņš iziet ārā no mājas, dodas uz skolu. Viņš to visu ir novaktējis. Ja es vakarā gribētu iziet ar saviem bērniem pastaigāties, man jābaidās, ka uz ielas ko neizdarīs. Ja mēs, lielākas meitenes, saprotam, ka viņam kaut kas nav kārtībā, varbūt to tā neuztveram, bet ko darīt mazākām meitenēm? Piemēram, internetā puisis prasīja: ko darīt, ja viņa mazajai māsai, kurai ir 12 gadu, raksta tāds vīrietis? Viņš satraucas, vai tiešām viņš draudus neīstenos!

Ingus raksta arī nepilngadīgām meitenēm, stāsta sieviete. Uzmācas no viltus profiliem, piemēram, uzdodas par Vitāliju Greisonu, Māri Miķelsonu. Cita gados jauna sieviete, kuras anonimitāte arī tiek saglabāta, arī stāsta par savu pieredzi.

Arī stāsta par vīrieša draudiem

Viņš sāka man draudēt ar tekstiem “es tevi nogalināšu, es tevi atradīšu, atradīšu, kur tu dzīvo!”. Es viņam uzrakstīju, lai liek mani mierā, es viņu nobloķēju. Man rakstīja vēl draudzenes, prasot, ko šis cilvēks no manis grib. Viņš esot par mani interesējies. Prasījis, kā mani sauc, kāds ir tiešais uzvārds, cik man ir gadu, kur es atrodos. Manai draudzenei viņš rakstīja, draudēja, ka nogalinās viņas bērnu, ka dabūšot skatīties, kā viņas bērns guļ asinīs.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ziņo, ka vīrietis sirgst ar šizofrēniju

“Bez Tabu” noskaidro, ka vīrietis uzaudzis un mācījies Skrīveros. Andreja Upīša Skrīveru vidusskolas darbinieki stāsta, ka esot mācījies labi, bet viņam bijušas īpatnības.

Tāpat raidījums uzzina, ka viņu uzaudzinājusi vecmamma, bet pēc došanās dzīvot citviet policija vīrietim noteikusi aizliegumu tuvoties vecmammai, jo Ingus nereti izspiedis no viņas pensiju.

Skrīveru iedzīvotāja, kura dzīvo netālu no vīrieša vecmammas mājas, stāsta, ka zina Ingu kopš viņa bērnības.

Pazīst vīrieti kopš bērnības

Viņš ir slims cilvēks. Viņam tiešām ir diagnoze. Šizofrēnija. Viņam diagnoze jau no skolas laikiem. Tur jau ir tas viņa spēks [izpausties internetā]. Kontaktā viņš nemaz nevar. Viņš ir tāds zaķpastala.

Aizkraukles iecirknī stāsta, ka par konkrēto vīrieti saņemti divi iesniegumi, abi pēdējo mēnešu laikā. Savukārt aizkraukliete, kura vērsās pēc palīdzības raidījumā, norāda, ka, apzinot situāciju, noskaidrojusi, ka jaunās sievietes vērsušās ar iesniegumiem arī citu Latvijas pilsētu iecirkņos.

Uzreiz pēc “Bez Tabu” iesaistīšanās policija vīrieti aizturējusi.

Renārs Dreijers
Valsts policijas Aizkraukles iecirkņa priekšnieks

Esam uzsākuši kriminālprocesus par draudiem izdarīt slepkavību. Viņam pagaidām nav piemērots drošības līdzeklis. Esam aizturējuši viņu. Aizturēt varam līdz 48 stundām. Ja saņemat šāda veida saturu, neiesaku iesaistīties komunikācijā. Var nobloķēt personas profila kontu. Noteikti par to jāziņo policijai.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Valsts policijas Aizkraukles iecirkņa priekšnieks Renārs Dreijers neatklāj, vai personai tiks nozīmēta veselības pārbaude un vai tiesai tiks pieprasīts piemērot kādu drošības līdzekli, jo izmeklēšanas stratēģija neesot izpaužama.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm