tv3.lv

“Es nomaucos no poda!” Skrīveriete sūdzas par neatbilstoši veiktu labierīcību remontu

2020. gada 4. augustā 19:33

Daudzdzīvokļu namā Skrīveros, Zemkopības institūtā 1, dzīvo pensionāre Aina, kurai par pašvaldības līdzekļiem miteklī izbūvē vannasistabu un tualeti. Tomēr solītais līdz galam nav izdarīts.

Aina no pašvaldības dzīvokli īrē jau kopš 1996. gada. Un līdz pat šā gada vasarai dabiskās vajadzības jākārto ārpus dzīvokļa esošajā kopīgajā tualetē vai arī dzīvoklī uz īpašas uzpariktes.

Aina
raizējas par labierīcību izmantošanu

Izmantoju sēdpodu šeit pat virtuvē, jo uz kopējo tualeti es nevarēju tikt. Nē, tikt es varēju, bet ar ratiņkrēslu ir problemātiski tikt.

Pirms vairākiem gadiem skrīveriete lūdz pašvaldībai izbūvēt dzīvoklī tualeti un dušas telpu. Un tieši šogad ilgi gaidītajām pārvērtībām no pašvaldības maciņa piešķir nedaudz virs diviem tūkstošiem eiro. Ainai sola un arī būvniecības tāmē ieraksta tualetes podu ar nolaižamiem roku atbalstiem. Arī dušas telpā paredz līdzīgus, taču rezultātā solītais paliek tikai uz papīra.

Ainas padomdevējs Jānis, kurš ir arī kundzes kopējas vīrs, kritizē paveiktos būvdarbus – rīģipša sienas uztaisītas pārāk biezas, arī santehnikas mezgla caurules neesot vajadzības slēpt aiz sienas, jo tas samazina jau tā nelielo telpu.

Jānis
Ainas padomdevējs

Viņiem [strādniekiem] vienkārši bija slinkums tīrīt sienas. Pielika rīģipsi un cauri!

Būvdarbus klātienē pieņem gan izpilddirektors, gan pašvaldības uzņēmuma ”Skrīveru saimnieka” priekšnieks, gan arī būvnieka šefs. Sanākušie eksperti Ainas acu priekšā nolika plastmasas rokturus un teica, ka pie sienām skrūvēs tieši šos, nevis solītos roku balstus.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Aina arī demonstrē, kā viņa dodas uz tualeti un kā ar lielu piepūli pieceļas no “brilles”. Visas darbības sarežģī vertikāli novietotais rokturis.

Jānis
Ainas padomdevējs

Meistars teica, ka viņam 20 gadu pieredze. Man šķiet, ka viņam divu dienu stāžs, nevis 20 gadu.

“Bez Tabu” izdodas sazvanīt būvuzņēmēju, kuram uztic veikt Ainas mitekļa remontu. Priekšnieks neatsaka tikšanos un ierodas Zemkopības institūtā 1.

Būvnieks akcentē, ka šaurajā telpā esot salikts viss maksimāli kompakti.

Rolands
būvnieks

Man pasūtītājs ir Skrīveru dome. Viss tiek saskaņots ar Skrīveru domi un “Skrīveru saimnieku”.

Bez Tabu: Bet, kurā brīdī jūs sapratāt, ka nevarēs ielikt to podu ar visiem balstiem?

Tad, kad mēs sākām konfigurēt veļasmašīnu. Tad mēs arī aicinājām izteikt viedokli par to, kur nolikt.

Bez Tabu: Bet veļasmašīnu teorētiski varētu nolikt te [virtuvē]?

Varētu, ja ūdeni pievestu uz šejieni.

Bez Tabu: Tās ir papildu izmaksas?

Nu, protams, katrs metrs.

Būvnieks pēc vislabākās sirdsapziņas esot gatavs apmierināt visas Ainas vēlmes, protams, ja pašvaldība par to samaksās. Ierodoties domē, atklājas, ka tur jau visi zina par “Bez Tabu” viesošanos Skrīveros.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Uldis Riekstiņš
Skrīveru novada domes izpilddirektors

Bet jums arī pateica, ka Garoziņas kundze bija tieši tā, kura veļasmašīnu tur vēlējās ielikt. Līdz ar to atbalsta sistēmu mēs mainījām. Šajā gadījumā tieši par to poda ģeometriju un lietošanu, godīgi sakot, es tikko tikai dzirdēju, līdz šim pat nebiju dzirdējis, ka tā ir problēma. Jo tas pods un veļasmašīna stāvēja arī manā tikšanās reizē. Un tajā brīdī mēs vienkārši meklējām, kāds varētu būt tas balsta mehānisms, lai viņa varētu vieglāk piecelties un tas mazāk traucētu. Tas bija vienīgais. Tas, ka tur ir par maz vietas, protams, tad mēs to jautājumu varam skatīt. Jo mūsu mērķis jau nav pielikt punktu šim remontam, ja rezultāts ir neapmierinošs.

Aina saka, kamēr viņa vēl nav pilnībā piekalta ratiņkrēslam, ir iespējams visam piekļūt. Taču – kuru katru brīdi varot pienākt tā liktenīgā diena, kad miteklī ieviestie uzlabojumi būs tieši apgrūtinoši.

Izpilddirektors sola kopā ar būvnieku vēlreiz apsekot dzīvokli un rūpīgi uzklausīt visus Ainas komentārus.

Apvienības “Apeirons” komentārs:

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm