"Es tiesības nepirku!" Pārdaugavā autovadītāji rupji pārkāpj ceļu satiksmes noteikumus

Iebraucot galvaspilsētā pa Ziepniekkalna ielu, pavisam drīz jau var pamanīt īpaši izveidotas vietas, lai autovadītāji varētu apgriezties braukšanai pretējā virzienā. Liela autovadītāju daļa šīs vietas izmanto, lai veiktu neatļautos manevrus, tādējādi ne tikai pārkāpjot ceļu satiksmes noteikumus, bet arī apdraudot savu un citu ceļu satiksmes dalībnieku dzīvību un veselību.

2019. gada 19. septembrī 19:35

Ceļu satiksmes noteikumos melns uz balta rakstīts, ka 723. ceļazīme tiek uzstādīta vietās, kur atļauta apgriešanās braukšanai pretējā virzienā. Tāpat noteikumos norādīts, ka šādās vietās nogriezties pa kreisi ir aizliegts. “Bez Tabu” novērojums liecina, ka tas netraucē izdarīt pārkāpumus ne kravas automašīnu, ne privāto transportlīdzekļu vadītājiem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Raidījuma skatītājs Kristaps norāda, ka šādu pārkāpēju dēļ katru dienu jānīkst garā sastrēgumā, lai Ziepniekkalna ielā varētu veikt apgriešanās manevru.

Kristaps
Apnicis sēdēt sastrēgumā

Katru dienu braucu pa Ziepniekkalna ielu, kur apgriežos braukšanai pretējā virzienā. Pēdējā laikā aizvien biežāk krustojumā ar Stērstu ielu jāgaida aizvien lielākā sastrēgumā. Problēma ir, ka šajā krustojumā daudzi šoferīši grib nogriezties pa kreisi. Esmu zvanījis arī policijai, taču viņi tā arī nav atbraukuši.

Šoferīšus pat nemulsina turpat blakus stāvošais raidījuma operators, kurš pārkāpumus iemūžina. Šajā krustojumā pārkāpēju ir tik daudz, ka Valsts policija vienā dienā vien varētu savu budžetu papildināt ar simtiem eiro. Pārkāpēju vidū ir arī kāds taksometra vadītājs, kuram pavisam noteikti nevajadzētu riskēt ar savu klientu veselību un dzīvību. “Tas neko nevienam daudz nemaina. Apgriezties vai nogriezties pa kreisi… Nav tik lielas starpības. Nedrīkst, nedrīkst. Ko darīt? Tāds darbs,” nosaka pārdrošais taksometra vadītājs.

Ziepniekkalna iela ir viena no maģistrālajām galvaspilsētas ielām, pa kuru galvaspilsētā iebrauc un izbrauc šoferīši no Ķekavas un Bauskas. Tāpat šajā vietā ir liela kravas automašīnu plūsma. Tas ir viens no iemesliem, kādēļ satiksmes organizatori šajā vietā lieguši veikt kreiso pagriezienu, citādi autovadītājiem būtu jāšķērso divas braukšanas joslas.

Ilze Dimante
Rīgas domes Satiksmes departamenta pārstāve

Ziepniekkalna iela ir ar intensīvu satiksmi. Tajā maksimālais braukšanas ātrums ir 70 kilometri stundā, katrā virzienā ir divas braukšanas joslas. Kreisais pagrieziens nav iespējams un nav vēlams.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Bez Tabu” novērojums liecina, ka joprojām daudzi autovadītāji, vadot transportlīdzekli, neizmanto drošības jostas.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm