“Es viņu apglabāšu!” Mežstrādnieki Ķekavas pusē uziet miskastes “kalnus” un arī izmestu mājdzīvnieka līķi

Meža uzkopšanas darbu laikā Ķekavas pusē traktortehnikas operatori atrod pamatīgus atkritumu kalnus, un daži no tiem ir patiešām baisi.

2019. gada 21. maijā 17:38

“Atbraucām uz šo iecirkni strādāt, tas ir, veikt meža darbus. Jau pirmajā apmešanās vietā pārsteidza tas atkritumu daudzums, kas te mētājās. Kā tik tur visa nebija,” raksta “Bez Tabu” skatītājs Ainārs.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Bez Tabu” ierašanās brīdī gan Ainārs nosūtīts strādāt jau citā mežā, taču uz vietas sastopam viņu kolēģi Normundu. Vien dažus desmitus metru no forvardera Normunds parāda pirmo nelegālo izgāztuvi – liela izmēra kaste ar glīti sakrāmētiem dvieļiem un drēbēm, kā arī krēsls un divi televizori.

Atkritumi izmētāti visdažādākajās vietās. Lielu daļu mežstrādnieki pamana tieši pie pagaidmājas jeb treilera pārnakšņošanai. Tur kāds izmet siltumnīcas vai mājas logu stiklus, bet pretējā pusē atrodam vēl brangāku drazu – masīva saulessarga pamatne, krūmājs ar visām saknēm iepakots melnā atkritumu maisā, dažādas skārdenes un konservu bundžas un tamlīdzīgi.

Traktoristu, kurš nebaidās viens nakšņot mežā, viens no atradumiem tomēr šokē līdz sirds dziļumiem – kāds ceļa malā izmetis mājdzīvnieku – kaķi. Normunds apsola pēc filmēšanas paņemt lāpstu un, izrādot cieņu mirušajam mājdzīvniekam, guldīt to zemes klēpī pienācīgā veidā.

Gan Ainārs, gan viņa kolēģis Normunds uzskata, ka liela daļa vainas jāuzņemas netālu dzīvojošo dārza un vasaras māju iemītniekiem, kuri ar ķerrām un automašīnām uz mežu saved arī ugunsbīstamus atkritumus.

Rīdziniece Lūcija, kura Ķekavas pusē dzīvo vien vasaras mēnešos, uzsver, ka savus atkritumus viņa godīgi izmet tiem paredzētā vietā. Tikmēr kaimiņš Gundars atminas, kā savulaik pat dzinies pakaļ mežu piemēslotājiem, kuri no braucošas automašīnas izsvieduši savus atkritumus. Ar nožēlu vīrietis atzīst, ka šī sabiedrībā ir “normāla lieta”.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Latvijas Valsts mežu (LVM) pārstāvis Jānis Zitāns “Bez Tabu” norāda, ka cīņa ar piegružotājiem turpinās, taču statistika nav iepriecinoša – vienu gadu ir iepriecinoša lejupslīde, taču citā reizē – saasinājums, līdz ar to vidējā statistika būtiski nav uzlabojusies. LVM pieredzē ir gadījumi, kad vaininieku izdodas arī pieķert pie rokas. Un tad tiek iesaistīta jau Valsts policija. Mežu eksperts arī piebilst, ka iemesls šādai cūciskai rīcībai ir vēlme ietaupīt naudu uz atkritumu izvešanu. Tiesa gan, šis nebūt nav ekonomiski izdevīgākais risinājums, jo par atkritumu izmešanu tam neparedzētā vietā var būt daudzkārt lielāks sods nekā 70 eiro.

Situācija ir patiešām bēdīga, un LVM pat nejaudā sakopt aiz visiem piemēslotājiem, kuru acīmredzot ir patiešām daudz. Ja reiz automašīnā izdevies iekraut to drazu, varbūt arī var pielikt vēl nedaudz pūļu, lai visu aizvestu uz tuvāko konteineru vai atkritumu pieņemšanas laukumu. Un tas nudien būs izdevīgāk visiem.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm