“Es viņus atpazinu!” Policija neļauj tuviniekiem apbedīt ugunsgrēkā bojāgājušos tuviniekus

Šā gada 18. februārī Sužos kādā privātmājā izceļas traģisks ugunsgrēks, bojā iet visa mājā dzīvojošā ģimene. Viņu tuviniekiem, kad tie attopas no šoka, pirmā vēlme ir piederīgos pēc iespējas ātrāk apglabāt. Izrādās, ka šādās situācijās tas nemaz nav tik vienkārši.

2018. gada 6. martā 8:01

Likums nosaka, ka, ja notiek šāda traģēdija un uzreiz nav zināms, kas ir mirušie, tos nogādā Valsts medicīnas ekspertīžu centrā. Ja ir zināmi tuvinieki, tos aicina uz atpazīšanām. Kā stāsta kundze, tā notiek arī šoreiz.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Man viņus tur atveda. Es savus mīļos apskatīju un atpazinu gan meitu, gan znotu, gan abus mazbērnus. Kā es viņus varēju neatpazīt, ja es viņus esmu uzaudzinājusi!”

Pēc likuma atpazīšanas fakts ir jāfiksē protokolā. To dara vai nu policijas darbinieks, vai arī uzraugošais prokurors. Kā skaidro policijas pārstāve Gita Gžibovska, tā šoreiz nav bijusi oficiāla atpazīšana, tā tas sanācis.

Cilvēku ķermeņi ugunsgrēkā ir tik ļoti cietuši, ka vizuāli tos atpazīt nevar, jāveic DNS ekspertīze.

Vai tas jāveic, nosaka policija, jo eksperti ir tikai izpildītāji.

Ināra Ščerbinska
Vecākā tiesu medicīnas eksperte

Viss atkarīgs no tā, cik ļoti ķermenis ir cietis. Ugunsgrēks ir viens no postošākajiem. Ir bijušas situācijas, kad ekspertam jādomā, ko izmantot no mirstīgajām atliekām, lai veiktu ekspertīzes. Dažu brīdi mēs, ieraugot pārpalikumus, uzdodam sev jautājumu – vai tas vispār ir cilvēks?

Termiņš, kurš nepieciešams DNS ekspertīzei un kuru sievietei minējuši policijā, ir kā minimums divas nedēļas. Likumsargi paliek pie tā, ka bez pārbaužu rezultātiem miršanas apliecība netiks izdota, tuviniekiem ir jāpaciešas.

Pamatojums – ir bijuši gadījumi, kad kaut kas noiet greizi un par mirušu pasludina cilvēku, kurš patiesībā ir dzīvs, tādēļ jābūt pārliecinātiem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Bet labā ziņa ir tāda, ka pēc “Bez Tabu” iejaukšanās un pastiprinātas intereses izrādīšanas par šo gadījumu, termiņš ir krietni sarucis, sieviete ir saņēmusi ziņu, ka ekspertīzes ir gatavas.

Foto

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm