tv3.lv

“Esam izvazāti aiz deguna!” Preiļu pusē, izcērtot seniora mežu, paliek parādā vairākus tūkstošus

2021. gada 16. februārī 19:10

Sirmgalvis Preiļu novadā uzticējis izcirst kokus savā mežā vietējam mežizstrādes un kokapstrādes uzņēmumam. Vienošanās paredzēja, ka par samaksu uzņēmums nocirsto koksni var paturēt sev. Savācot kokmateriālu, firma palikusi parādā sirmgalvim vairākus tūkstošus eiro, ko neatdod jau vairāk nekā pusgadu.

81 gadu vecais Albīns, kā stāsta viņa meita Rudīte, “iekrita” uz solījumu par lielāko cenu. Sākotnēji par nocirstajiem kokiem, izstrādājot divus hektārus meža, vietējā uzņēmuma “Preiļu koks” pārstāvis mutvārdos esot piedāvājis 14 tūkstošus eiro.

Rudīte
meža īpašnieka Albīna meita

Tas sākās pirms gada. Bija doma, ka pārdosim mežu, naudiņu ieguldīsim vajadzīgajās lietās. Piedāvājumi, meža pircēji bija vairāki, bet SIA ”Preiļu koks” ar Juri Mūrnieku solīja vairāk. Tēvs tam vienkārši noticēja. Teica: “Mēs tūlīt maksāsim, tūliņ būs.” Ne reizi vien brauca uz sētu ar runām par pārdošanu, ka tikai viņš būs tas labākais maksātājs.

Sākotnēji pēc mutvārdu vienošanās Albīns ielaidis savā mežā “Preiļu koka” strādniekus, kuri uzsākuši darbus. Albīns bažījies, ka, lai gan izcirsto vācis prom, uzņēmums neesot ievērojis solīto maksāšanas disciplīnu.

Rudīte
meža īpašnieka Albīna meita

Vienā brīdī tēvs sāka saprast. Prasīja, kad maksās? Sāka prasīt naudu, tad sākām rakstīt pavadzīmes, bet pavadzīmes jau bija par mazākām summām.

Vēloties pasargāt sevi pret apkrāpšanu, Albīns, konsultējoties ar meitu Rudīti, panāca oficiālu vienošanos. Tajā noteikts samaksas grafiks, kas lika uzņēmumam norēķināties ar Albīnu pa daļām līdz pagājušā gada vasaras vidum. Tiesa, no iepriekš mutvārdos solītajiem 14 tūkstošiem eiro cena par nocirstajiem kokiem saruka līdz 8,2 tūkstošiem eiro.

Rudīte
meža īpašnieka Albīna meita

Kad vienojās par apmaksu, pirmos datumus ievēroja, bet pēc tam atkal nemaksāja. Tā pagāja visa vasara, un viss pārējais laiks. Samaksājis 3,7 tūkstošus eiro, bet parādā aizvien ir 4,5 tūkstošus eiro. Sapratām, ka jārīkojas! Rakstījām pretenzijas vēstules, kopā uzrakstījām trīs. Uz tām atbildēja ar vilcināšanos un taisnošanos, ka vainīgs “kovids” un vēl kaut kas. Atrunāšanās, ka kaut kad maksās, bet nezina, kad. Beigās esam izvazāti aiz deguna!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Daļu nocirsto koku firma atstājusi mežā, kur tie pūst un zaudē vērtību.

SIA “Preiļu koks” teritorijā “Bez Tabu” komanda sākotnēji satika sievieti, kura teica, ka ir uzņēmuma īpašniece. Viņa komentēja Albīna ģimenes pārmetumus.

Uzņēmuma teritorijā sastaptā sieviete

Nekad nav bijis, ka netiek samaksāts. Samaksāts tiek pēc tam. Ne jau laikus. Mums arī ir grafiki, līzingi. Ir tādi sūdaini cilvēki, kas skrien… Mums arī daudzi ir parādā, bet es neskrienu uz televīziju.

“Preiļu koka” teritorijā raidījuma komanda satika arī Juri Mūrnieku, uzņēmuma pārstāvi, ar kuru Albīns parakstīja vienošanos. Viņš “Bez Tabu” stāstīja, ka drīzumā uzņēmums samaksāšot atlikušo summu. Taujāts par saistību nepildīšanas iemesliem, Mūrnieks norādīja, ka koksne izrādījusies ne tik vērtīga, cik domājis, tāpat uzņēmumu esot piemeklējušas finansiālas grūtības.

Juris Mūrnieks
SIA “Preiļu koks pārstāvis

Kaut kad martā samaksāsim. Bija sapuvis mežs. Pirku par lielu cenu, bet izrādījās sapuvis. Man pašam vajadzēja pirms tam pārliecināties, urbt, bet es to pirms tam neizdarīju. Izrādījās sapuvusi apse. Tāpēc paliku parādā. Kopumā arī grūtības biznesā. Mazāk pasūtījumu.

SIA “Preiļu koks” iekrājis arī prāvu – vairāk nekā 26 tūkstošu eiro – nodokļu parādu, liecina publiski pieejamā informācija.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm