tv3.lv

“Esam mazi un melni, neviens mūs nedzird!” Tilts Sātu ciemā sagādā pamatīgas raizes māmiņām un pensionāriem 

Eiropas kultūras mantojuma sarakstā “Neparastais kultūras mantojums” iekļauts tilts Irlavas pagastā Sātos pār Abavu ar nosaukumu – “Tilts uz nekurieni”. Dažu metru attālumā atrodas vēl viens tilts, bet gājējiem arī tas šķiet kā tilts uz nekurieni…

2018. gada 22. martā 19:42

Pirms vairākiem gadiem tilts tika atjaunots. Pēc iedzīvotāju domām, tas esot moderns un autovadītājiem ērts. Tomēr strādnieki esot aizmirsuši padomāt par kājāmgājējiem. Lai tiktu uz it kā gājējiem paredzēto ietvi, jāmēro ceļš pa grāvi vai jārāpjas pāri sastumtajām sniega kupenām.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Protams, jaunajiem tas ir nieks, tomēr der atcerēties, ka tiltu izmanto arī pensionāri un māmiņas ar ratiem. Lai būtu vieglāk, iedzīvotāji novērojuši, ka māmiņas ratus stumj pa braucamo daļu.

Santa
Sātu ciema iedzīvotāja

Vajag normālu ceļu un ietves! Te vispār nav kur staigāt!

“Bez Tabu” komanda veic eksperimentu. Pāriet pāri tiltam ar kājām nemaz nav viegli. Īpaši tāpēc, ka zeme ir apsalusi. Tā kļuvusi slidena.

Gājiens pāri tiltam ar bērnu ratiem ir sarežģīts. Ceļā jāpārvar vismaz trīs šķēršļi. Arī “Bez Tabu” mēro ceļu, ejot pa braucamo daļu. Satiksme ir intensīva, tāpēc arī autovadītājiem tas sagādā grūtības.

Iedzīvotāji pa ausu galam dzirdējuši, ka “Latvijas Valsts ceļi” par rekonstruēto tiltu saņemot daudz pārmetumu. “Latvijas Valsts ceļi” pārstāve Anna Kononova skaidro, ka 2014. gadā Abavas tiltam uz autoceļa Tukums-Kuldīga tika veikti atjaunošanas darbi.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Anna Kononova
“Latvijas Valsts ceļi” pārstāve

Divu ļoti šauru ietvju vietā izbūvēta viena, bet platāka. Tūrisma informācijas zīme “Tilts uz nekurieni” tiks pārvietota, tiklīdz to ļaus laikapstākļi (zeme ir sasalusi).

Ja komunikācija ir tik gausa,  vai maz varam cerēt uz kādiem uzlabojumiem?! To rādīs laiks! “Latvijas Valsts ceļu” pārstāve sola, ka par gājējiem tiks domāts!

Foto

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm