Esi dzīvokļa īpašnieks? Uzmanies! “Rīgas namu pārvaldnieks” izraksta nekorektus rēķinus

Rēķini par apsaimniekošanu lielākoties tiek aprēķināti, ņemot vērā konkrētajā dzīvoklī dzīvojošo personu skaitu. Ja kāds nāk klāt, maksa palielinās. Ja kāds izdeklarējās, maksa samazinās. Bet ne gadījumā, ja ēku aprūpē “Rīgas namu pārvaldnieks”.

2017. gada 28. decembrī 19:31

“Kā var piestādīt rēķinu par atkritumu izvešanu par septiņām personām, ja dzīvoklī piedeklarēti vien četri?”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Šādu absolūti nejēdzīgu situāciju pamana Bez Tabu skatītāja, kad saņem novembra rēķinu no SIA “Rīgas namu pārvaldnieks”. Pēta, skatās, un izrādās, ka tā tas ir kopš augusta.

“Es, protams, zvanīju uz “Rīgas namu pārvaldnieku” un interesējos. Viņu darbiniece man telefoniski atbildēja, ka viņi no Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes saņemot informāciju par to, kura persona kur ir deklarēta.”

Tātad apsaimniekotājs atsaucas uz reģistru, kurā redzams, ka cilvēks piedeklarējas attiecīgajā adresē. Sarunā ar PMLP pārstāvi Bez Tabu noskaidro, ka “Rīgas namu pārvaldnieka” darbinieki no tā var pieprasīt jaunāko informāciju par apsaimniekotajiem īpašumiem, jo, ja kāda persona no kādas adreses izdeklarējas, aktuālā informācija dienas laikā parādās reģistrā.

Santa Jonāte
PMLP Sabiedrisko attiecību vadītāja

Likums viņiem nosaka, ka viņiem rēķini ir jāsagatavo, pamatojoties uz informāciju, kuru sniedz mūsu uzturētais reģistrs.

To, cik bieži viņiem informācija ir jāatjauno, tas nav noteikts.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Savukārt namu pārvaldnieks pārstāvis sūkstās par to, ka viņiem nav tiešsaistes pieejas datubāzei. Kādreiz tāda bijusi, tad likvidēta. Par katru adresi esot jāsūta atsevišķs pieprasījums.

“Mēs paši nevaram iegūt informāciju par deklarētajām personām. Attiecīgi tas, ko mēs klientiem lūdzam un atgādinām, ir, ka viņiem laikus pašiem jāiesniedz informācija par dzīvoklī deklarēto personu skaita izmaiņām,” skaidro Krists Leiškalns!

Ir zināms, ka šis nav vienīgais gadījums, kad lielais apsaimniekotāju kantoris izrasta šādus rēķinus, kuros atainojas nekorekta informācija par adresē deklarētajām personām, jo pieeja datiem ir. Leiškalns skaidro, ka šāda apjoma datu apstrāde izmaksās bargu naudu.

Savukārt uz jautājumu – vai apsaimniekotājs veiks pārrēķinus, ja dzīvokļu īpašnieks spēs pierādīt, ka tie sagatavoti nekorekti, atbilde ir nē. To neesot iespējams izdarīt, jo jāpārrēķina visai mājai.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tātad sausais atlikums ir tāds, ka, lai arī “Rīgas namu pārvaldniekam” ir iespēja pārliecināties, cik patiesībā kādā adresē ir deklarētu cilvēku, tas netiek darīts. Ja dzīvokļa īpašnieks spēj pierādīt, ka viņam vairākus mēnešus “piestādīti” nekorekti rēķini, tos neviens nepārrēķinās. Latviešiem ir labs teiciens – “skabargu cita acī redz, baļķi savējā ne”.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm