tv3.lv

Gar privātmāju logiem plāno būvēt šoseju; iedzīvotāji sit pie trauksmes zvana

“Bez Tabu” ar satrauktajiem iedzīvotājiem tiekas turpat pie viņu privātmājām, vietā, kas pavisam īsā laikā var pārvērsties līdz nepazīšanai. Klusais privātmāju ciemats var kļūt par caurbrauktuvi simtiem automašīnu.

2019. gada 7. martā 19:00

Plānots, ka gar iedzīvotāju mājām vestu ceļš, kas šobrīd pildītu P4 šosejas pievadi Rīgai. Pa šo ceļu brauktu tie autovadītāji, kuri izmanto Tīnūžu-Kokneses šoseju. Tātad katru dienu gar privātmāju iedzīvotāju logiem brauktu simtiem transportlīdzekļu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Iedzīvotāji dzīvo Stopiņu novadā, vien pārdesmit metru attālumā no Rīgas pilsētas robežas, tirdzniecības giganta “Ikea” tuvumā. Starp iedzīvotāju privātmājām un lielveikalu šobrīd ir neapbūvēta pļava, taču iecerēts, ka drīzumā tur varētu uzsākt vēl kāda lielveikala būvniecību.

Kā norāda iedzīvotāji, tikai dažu privātmāju iedzīvotāji no pašvaldības saņēmuši informāciju ar aicinājumu piedalīties detālplānojuma publiskajā apspriedē. Iedzīvotāji uzzinājuši, ka turpat gar viņu privātmājām paredzēts būvēt iespaidīga izmēra šoseju.

Irina
Ciemata iedzīvotāja

20 metru attālumā no mana īpašuma grib būvēt rotācijas apli. Mūsu ciemats pārvērtīsies par caurbrauktuvi. Tas būs ļoti skaļi, kā arī pasliktināsies gaisa kvalitāte. Stopiņu novada dome ir aizmirsusi par mums.

“Latvijas Valsts ceļu” pārstāve Anna Kononova uzsver, ka šajā gadījumā valsts iestāde nav iesaistīta. Satiksmes ministrijai neesot līdzekļu šā autoceļa būvniecībai, tādēļ iecere esot atlikta vismaz līdz 2030. gadam.

Arī Stopiņu novada domē raidījumam atklāj, ka vietvarai līdzekļus šī ceļa būvniecībai tuvāko septiņu gadu laikā nebūs iespējams atrast. Ja ceļa būvniecība norisināsies, tad tikai par privātā investora līdzekļiem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Linda Čakše
Stopiņu novada domes Attīstības un plānošanas speciāliste

Šis ceļš būtu nepieciešams, ja tiktu uzsākta šo zemesgabalu apbūve, jo no esošajiem ceļiem nav iespējams nodrošināt atbilstošu transporta infrastruktūru. Tādā izpildījumā, kādā tas ir šobrīd, detālplānojums nedod iespēju zemesgabalus apbūvēt.

Čakše stāsta, ka ceļa izbūvei nepieciešams izstrādāt atsevišķu lokālplānojumu. Šobrīd tas darīts netiek, jo vēl neesot tāda nepieciešamība. Tā radīsies, kad kāds vēlēsies apbūvēt pļavu krietni tuvāk privātmājām.

Līdz šīs nedēļas beigām vēl norisinās detālplānojuma publiskā apspriešana par lielveikala celtniecību.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm