tv3.lv

Gatavojot maltīti ģimenei, mājsaimniece piedzīvo bīstamu situāciju – sīkās lauskās uzsprāgst katla vāks!

2021. gada 21. septembrī 19:50

Jūrmalniece Gita Sarmule šosezon kāpa uz raidījuma “X Faktors” skatuves ar pašas sacerētu dziesmu. Taču arī savā virtuvē piecu bērnu māmiņa piedzīvoja īstu šova cienīgu kadru, rosoties pa istabu, no virtuves atskanēja sprādziens!

Izrādās, – Gitai, vārot maltīti ģimenei, uzsprāga katla vāks, kas sašķīda sīkās lauskās! Māmiņa, kā ierasti, zupu vārīja uz malkas plīts.

Gita
vēlas brīdināt citus

Izdomāju uzvārīt laša zupu, sagatavoju visu un uzliku vārīties katlu uz plīts. Pati tikmēr biju blakus istabā, līdz no virtuves atskanēja sprādziens! Piegāju pie plīts un skatījos, ka ir uzgājis gaisā stikla vāks. Vākam ir trīs gadi, gatavoju visu kā vienmēr, bez straujām temperatūras izmaiņām. Labi, ka tajā brīdī neviena cita nebija blakus!

Iespēja, ka katla vāks sprāgs, ir gaužām maza. Tomēr šādi var gadīties vairāku apstākļu dēļ, piemēram, ja stikls reiz ir nokritis uz grīdas.

Mihaēls Doroņins
fiziķis

Pirmkārt, tā var būt ražotāju kļūda termiskās apstrādes brīdī. Piemēram, ražojot augstas kvalitātes termoizturīgus stikla traukus, papildus tiek veikta to atlaidināšana. Mēdz gadīties arī ka vāks ir nokritis, taču nesaplīst, tad var rasties mikroplaisas. Laika gaitā tās attīstās, kļūst lielākas un vāks var sprāgt.

Arī ugunsdzēsēju pieredzē Gitas gadījums ir nebijis. Taču katru dienu glābējiem nākas saskarties ar situācijām, kad uz plīts virsmas tiek aizmirsts kūpošs katls.

Agrita Vītola
Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta pārstāve

Visbiežāk tās ir elektriskās plītis, uz kurām cilvēki aizmirst ēdienu. Šāda veida ugunsgrēkos visbiežāk necieš no liesmām, bet gan no dūmiem. Arī jebkura veida elektroierīces, kuras nepareizi pieslēdz strāvai, vai arī, ja ir bojāti vadi, ir bīstamas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Glābēji atgādina, ka kopš pērnā gada obligāti dzīvojamajā telpā jābūt uzstādītam vismaz vienam dūmu detektoram.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm