tv3.lv

Ģimene Alūksnē pārliecināta: kaimiņiene piesavinājusies svešu kaķi un to piereģistrējusi uz sava vārda

Ingas ģimenē vienmēr bijuši kaķi. Viens no ģimenes mīluļiem – kaķis vārdā Žizelis – pirms gada pazudis, bet, kad ģimene jau atmetusi cerības mīluli atrast, Ingas mamma to ieraudzījusi uz kaimiņienes balkona.

Žizelis bijis ļoti sabiedrisks. Viņš ik dienas staigājis laukā, ciemojies pie kaimiņiem, bet vienmēr atgriezies mājās. Inga bija nokārtojusi visas nepieciešamās prasības, lai kaķis oficiāli drīkstētu uzturēties laukā. Pirms gada, pēc kādas no kaķa ekspedīcijas reizēm, Žizelis mājās nav atgriezies. Ģimene sērojusi un kaķi meklējusi ilgi, tomēr pēc gada cerības to atrast atmetusi. Tomēr vasaras sākumā Ingas mamma, pie mājas runājoties ar kaimiņieni, paskatījās augšup un uz otrā stāva balkona ieraudzīja pazudušo Žizeli. Pēc pavisam īsa brīža dzīvokļa īpašniece kaķi satvērusi un ienesusi dzīvoklī, aizverot visus logus un balkona durvis.

Un it kā situācija jau tā nebūtu pietiekami sarežģīta, kaimiņiene, pēc Ingas domām, nobijusies un tāpēc kaķi nočipojusi, vienlaikus dodot tam citu vārdu – Semjons. Inga atzīst, ka, to uzzinot, viņas rokas nolaidušās un cerības atgūt Žizeli kļuvušas arvien mazākas.

Inga
Žizeļa saimniece

“Pārdzīvo visvairāk jau mana mamma. Mammai ir 65 gadi. Un pārdzīvo mani māsas bērni Tomass un Paula, kuri tā jau ir pazaudējuši savu tuvāko – savus vecākus. Viņus audzina mana mamma, un viņiem Žizelis bija kā brālis.”

Stāstot par Žizeli, bet asarām neiztiek ne Inga, ne Ingas mamma. Arī citi kaimiņi ir pārliecināti – Semjons patiesībā ir Žizelis! Un kaimiņienes rīcību neizprot. Kāda no kaimiņienēm pat smejot saka, ka bail par savu sunīti, kuru kaimiņiene arī varētu nozagt.

Tā kā ģimenei ar kaķa saimniece sazināties neizdodas un arī dzīvokļa durvis neviens neatver, “Bez Tabu” komanda ierodas kundzes darba vietā, kur kolēģi zina teikt – Jeļenas darbā nebūs vēl ilgi, jo viņai esot nervu sabrukums. “Bez Tabu” noskaidro arī kundzes vasarnīcas adresi. Pie tās redzama automašīna, mājā dzirdami trokšņi, tomēr komunicēt kundze nevēlas.

Inga ar ģimeni vērsusies Valsts policijā, taču bez rezultāta.

Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvalde

“Netika gūti pierādījumi tam, ka iesniedzējas norādītais kaķis ir viņai piederējis. Konkrētais kaķis nebija čipots un reģistrēts Lauksaimniecības datu centrā (šāda prasība nav obligāta), kas ļautu identificēt viņa piederību. Savukārt iesniegumam pievienotā kaķa fotogrāfija nav atzīta par pietiekamu, lai izdarītu nešaubīgu secinājumu par viņa piederību situācijā, kad cita persona apgalvo, kad kaķis pieder tai. Līdz ar to arī Valsts policijas secinājums, ka šajā gadījumā nav noticis noziedzīgs nodarījums.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Bez Tabu” sazinājās arī ar vetārsti, kura atzīst, – jūnija sākumā pie viņas ieradusies kundze ar Žizelim līdzīgu kaķi. Vetārste to piereģistrējusi un nočipojusi, un izsniegusi pasi.

Liāna
vetārste, kas čipojusi Jeļenas kaķi

“Es tā kā nevaru apgalvot, ka šis kaķis ir tiešām šis Žizelis, jo es Žizeli dzīvē pirms tam neesmu redzējusi, bet, iespējams, viņi ir diezgan līdzīgi.

Ziniet kā, kaķiem vispār to vecumu noteikt ir diezgan grūti. Tas bija pieaudzis, kastrēts kaķis tīģerkrāsā. Parasti es vados pēc dzīvnieka mutes dobuma stāvokļa. Šim konkrētajam dzīvniekam es dotu mazāk gadu nekā 11. Es domāju, ka viņš bija jaunāks.”

Lai arī vetārste neņemas spriest – kam pieder kaķis, Inga nešaubās – Jeļenas Semjons ir Ingas Žizelis! Inga apgalvo, ka savu kaķi spētu atpazīt kā miglā, tā tumsā.

Un, lai arī cik pārliecināta būtu Inga, pierādīt kaķa piederību un šo strīdu atrisināt iespējams tikai vienā veidā. Kā apgalvo jurists, Ingai jāvēršas tiesā. Jurists arī uzsver, ka kaimiņienēm strīdu jācenšas atrisināt savā starpā – komunicējot. Žizeļa saimnieces ir gatavas situāciju risināt un arī atzīt vainu, ja kļūdījušās. Žizeļa saimnieces, saprotot, ka komunikācija ar kaimiņieni nevedas, jau sagatavojušas prasību tiesai.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm