tv3.lv

Ģirģens: “Necietīšu amatpersonas melus!” Arī ministru neatstāj vienaldzīgu Ogres pašvaldības kārtībsargu “nelegālās pusdienas”

Ogres novada pašvaldība, kamēr veic dienesta pārbaudi, atstādinājusi no amata Ogres novada pašvaldības policijas priekšnieku Uģi Ulmani un Ēriku Diču, kurus “Bez Tabu” pieķēra pārkāpjam Covid-19 ierobežojumus kafejnīcā Ogrē. Vēlāk Ulmanis taisnojās raidījumam, ka kafejnīcā bija ieradušies nevis lai neatļauti pusdienotu pie galdiem, bet gan lai veiktu slepenu operāciju – atmaskotu citus pārkāpējus. Šādu taisnošanos ļoti kritiski vērtē gan pašvaldībā, gan iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens, kuru raidījuma “Bez Tabu” atklātais neatstāja vienaldzīgu. Viņš veica pārrunas ar pašvaldības vadību, lūdzot neatstāt bez ievērības pārkāpumus.

2021. gada 29. janvārī 19:15

Janvāra vidū “Bez Tabu” stāstīja par epidemioloģiskās drošības prasību pārkāpumiem kafejnīcā “Rush Cafe” Ogrē, kur neatļauti pie galdiem pusdienoja daudzi klienti. Tāpat, gaidot rindā pēc pusdienām, daļa apmeklētāju un kafejnīcas darbinieki neievēroja drošu distanci un ignorēja prasību lietot sejas un deguna aizsegus. Žurnālistus un vēlāk, pēc sižeta demonstrēšanas raidījumā, arī plašāku sabiedrību nepatīkami pārsteidza Ogres novada galvenie kārtībsargi Uģis Ulmanis un Ēriks Dičs, kuri arī tika pieķerti pārkāpjam epidemioloģiskās drošības prasības. Uz žurnālistu jautājumiem viņi izvairījās atbildēt, tāpat nevēlējās sagaidīt žurnālistu piesaistītos Valsts policijas darbiniekus. Tā vietā, paužot neizpratni, ka tiek filmēti, abi devās prom (vairāk lasi šeit). Dienu vēlāk Ulmanis e-pasta vēstulē raidījumam taisnojās, ka bija ieradušies kafejnīcā nolūkā atmaskot epidemioloģisko prasību pārkāpējus. Taisnojās, ka pusdienošana pie galda bija atmaskojošās operācijas sastāvdaļa (vairāk lasi šeit).

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Šī taisnošanās daudziem sabiedrībā šķita neizprotama. To, tāpat kā pusdienošanu pie galda, kritiski vērtē arī Ogres novada pašvaldībā, kur teju vienbalsīgi deputāti lēma uz dienesta pārbaudes laiku Ulmani un Diču atstādināt no amata.

Gints Sīviņš
Ogres novada domes priekšsēdētāja vietnieks

Sabiedriskās kārtības nodrošināšana ir viena no pašvaldības funkcijām. Ja tie, kuriem jānodrošina sabiedriskā kārtība, proti, pašvaldības policija, tās vadība tiek redzēta šādā situācijā, tādā gadījumā pašvaldības reputācija cieš. Tas nevar palikt bez reakcijas. Ir grauta pašvaldības reputācija. Dots termiņš, kurā tiks izvērtēts šis gadījums. Es domāju, ka pieņemsim pareizo lēmumu.

Abas amatpersonas atstādinātas no darba uz dienesta pārbaudes laiku, sākot ar 2021. gada 21. janvāri (ieskaitot), bet ne ilgāk kā uz trīs mēnešiem, par atstādināšanas laiku neizmaksājot darba samaksu. Pēc pārbaudes būs skaidrs, vai abi paliks amatos.

Vairums Ogrē uzrunāto iedzīvotāju nosodīja policijas vadību par šādu rīcību, uzskatot, ka tā nepiedien policistiem. Uzrunātie arī uzsvēra, ka amatpersonas, kuras pašas soda pārkāpējus, nevar atļauties šādi apzināti neievērot valstī noteiktos ierobežojumus.

Pašvaldībā informē, ka laika posmā no 2020. gada 28. decembra līdz 2021. gada 18. janvārim Ogres novada pašvaldības policija uzsākusi un pieņēmusi lēmumus par soda piemērošanu privātpersonām par sekojošiem pārkāpumiem: par izolācijas vai karantīnas, vai pulcēšanās ierobežojumu neievērošanu (15 lēmumi sodīt); par mutes un deguna aizsega nelietošanu normatīvajos aktos paredzētajos gadījumos (divi lēmumi sodīt); par citu ārkārtējās situācijas vai izņēmuma stāvokļa laikā noteikto ierobežojumu vai aizliegumu pārkāpšanu (14 lēmumi sodīt).

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Lai gan pašvaldību policijas nav Iekšlietu ministrijas pārraudzībā, iekšlietu ministru Sandi Ģirģenu raidījuma “Bez Tabu” atklātais neatstāja vienaldzīgu. Gādājot par policista kā amata prestižu, viņš pēc redzētā raidījumā sazinājās ar Ogres novada domes priekšsēdētāju Egilu Helmani, kuram lūdza neatstāt notikušo bez ievērības.

Sandis Ģirģens
iekšlietu ministrs

Es vienmēr esmu cīnījies par to, lai amatpersonas augstākajā līmenī rādītu piemēru. Es nekad necietīšu, ka amatpersona melo! Pat ja ir sanākusi tāda situācija, jāatzīstas godīgi, jāatvainojas, nevis jāstāsta par kaut kādām specoperācijām vai citām muļķībām.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm