tv3.lv

“Grib, lai vecumdienās dzīvojam pie sveces! Ņirgāšanās!” Apzinīgiem sirmgalvjiem Limbažos draud atslēgt elektrību, par jaunu pieslēgumu prasa tūkstošus

2020. gada 31. martā 19:20

Sirmgalvis Jānis no Limbažiem vienmēr godprātīgi norēķinās par piegādāto elektrību, bet nu viņam draud ar elektrības atslēgšanu, jo Rīgas Valsts tehnikuma filiāle Limbažos, ar kuru sirmgalvis norēķinās par pakalpojumu, atsakās no iekšējā elektrotīkla uzturēšanas. Jānis ir lielā neizpratnē, kāpēc “Sadales tīkls” pieprasa no viņa tūkstošiem eiro par jauna pieslēguma izveidi, nevis izmanto jau esošo, desmitgadēm lietoto iekšējo elektrotīklu. 

Jānim un citiem par cītīgu darbu izglītības iestādē ar profesionālo ievirzi padomju laikos piešķīra mitekli netālu no iestādes Limbažos. Latvijai atgūstot neatkarību, Jānis piešķirto māju privatizēja. Kungs par elektrības piegādi no laika gala apzinīgi norēķinājies izglītības iestādi, kas uztur iekšējo elektrotīklu (saņemot elektrību no piegādātāja, to no transformatora pa pieslēgumiem piegādā uz apkaimes namiem). 2014. gadā izglītības iestāde nonāca valsts paspārnē, kļūstot par Rīgas Valsts tehnikuma filiāli Limbažos. Jānim un citiem apakštīkla klientiem nesen paziņots, ka izglītības iestāde tuvākajā laikā atteiksies no iekšējā elektrotīkla uzturēšanas un rēķinu izrakstīšanas.

Jānis
saņēmis draudus par elektrības atslēgšanu

Novembrī saņēmām paziņojumu, ka līgumi tiks slēgti līdz šā gada 30. jūnijam. Viņiem vairs neesot tiesību tirgot elektroenerģiju. Mums draud, ka vasarā 5 saimniecības var palikt bez elektrības.

Lai turpinātu saņemt elektroenerģiju, būs jānorēķinās tieši ar piegādātāju “Latvenergo”, nevis starpnieku. Jānis un citi iedzīvotāji uzskata, ka komunikāciju uzturētājam “Sadales tīkls” būtu jāpārņem iekšējais tīkls un jāturpina piegādāt elektrību pa iekšējiem pieslēgumiem, tomēr, kā stāsta Jānis, iedzīvotājiem paziņots, ka līdz īpašumiem jāveido jauni pieslēgumi, vecais tīkls nederot.

Jānis
saņēmis draudus par elektrības atslēgšanu

Visur tikai skan viena atbilde: vērsieties “Sadales tīklā”, tie sagatavos tāmi. Mums “piestādīja” rēķinus par 16 tūkstošiem katram. Tas ir ārprāts! Ņirgāšanās par cilvēkiem! Jautājums: kāpēc jāveido jauni pieslēgumi, ja pieslēgums jau ir? Kāds grib atkal iziet uz peļņu. Mana sieva ir politiski represētā. Bērnību pavadīja pie sveces, acīmredzot grib, lai vecumdienas arī pavadām pie sveces!

AS “Sadales tīkls” pārstāvis Imants Krūmiņš saka, ka, lai varētu pārņemt esošo iekšējo elektrotīklu un iedzīvotājiem nebūtu jātērējas par jaunu pieslēgumu izveidi, esot jāapzina sen izbūvētās komunikācijas, kur tās zem zemes izbūvētas.

Imants Krūmiņš
AS “Sadales tīkls” pārstāvis

Viņiem būtu jāraksta pieteikums, lai vispār saprastu, cik ir klientu, kam ir vajadzīgs. Pašreiz esošais tīkls, pa kuru saņem elektrību, pieder Rīgas Valsts tehnikumam. Sazinājāmies ar Rīgas Valsts tehnikumu. Viņiem nav saglabājusies tehniskā dokumentācija. Ja vismaz būtu gaisvadu līnija, varētu saprast, bet šeit ir kabeļu līnija. Mums nav nojausmas, pa kurieni tie iet, kā līdz klientiem elektrība nonāk. Mēs esam ar mieru pārņemt [apakštīklu], ja ir lietojams. Tikai jāsaprot, pa kurieni tas iet. Tagad pat shēmu nav, nezinām kur. Mums būtu jāieliek zemesgrāmatā kā apgrūtinājums tiem, caur kuru īpašumiem iet. Daudz tāda dokumentāla darba. Mēs nesakām ne. Mēs aicinām rakstīt pieteikumus, lai zinātu, ka ir interese.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

AS “Sadales tīkls” pārstāvis Krūmiņš stāsta, ka uzņēmums, iesaistoties visām pusēm, apņemas risināt problēmu un aiztaupīt iedzīvotājiem milzu tēriņus.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm