“Gribas ātrāk iziet un pazust no šejienes!”; Iedzīvotāji ziņo par stabu un ceļa zīmju labirintu Matīsa ielā Rīgā

“Bez Tabu” skatītāji ziņo – Miera ielā, kur notiek spraigi ielu remontdarbi – māmiņām ar bērnu ratiņiem, velosipēdu un skūteru vadītājiem jālīkumo cauri ceļa zīmju labirintam, kas izvietots uz gājēju ietves. Savukārt stabu galos īsajā ceļa posmā viena aiz otras izvietotas kopumā 17 pastāvīgās un pagaidu ceļa zīmes un papildzīmes, radot īstu haosu un neizpratni kā gājējos, tā autovadītājos.

Kopumā īsajā Matīsa ielas ceļa posmā saskaitām 17 pagaidu un pastāvīgās zīmes un papildzīmes. Visamizantākais risinājums – divi stabi, kas sastiprināti kopā un atrodas vien aptuveni metra attālumā no cita zīmju staba pašā ietves vidū. Zīmju jūklī pamanāma arī reklāmas zīme, kas aicina autovadītājus iebraukt netālu esošā automazgātuvē.

Nikita
pielīdzina trotuāru šķēršļu joslai

“Šeit vienkārši gribas ātrāk iziet un pazust no šejienes! Te ir padomāts tikai par to cilvēku, kas juridiski sakaņo papīrus, lai nu viņam nav nekādas problēmas nekādā gadījumā, ja te kaut kas notiek, ja te notiek kaut kāda avārija, tad viņš nav vainīgs.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Vietējais iedzīvotājs Nikita atzīst – mērot stabiem pārbagāto ceļu ar diviem ķepaiņiem viņam esot apgrūtinoši. Rīdzinieks pārliecināts – zīmju šeit ir par daudz un vairākas no tām ir liekas. Viņaprāt, būtu nepieciešams atbrīvoties no autostāvvietu zīmēm, jo spēkratus šeit autovadītāji novietojot reti, tāpat arī reklāmas zīme vīrietim šķiet mazsvarīga. Taču pagaidu zīmes, kas ieviestas remontdarbu laikā, viņaprāt, būtu jānovieto brauktuves daļā, ne uz gājēju ietves.

Līdzīgās domās arī uzrunātie autovadītāji, kuri atzīst – Matīsa ielā orientēties ir apgrūtinoši un šeit bez ceļu zīmju ceļveža labāk nerādīties. Vietējais iedzīvotājs Edgars atklāj, ka pie stūres vadoties pēc intuīcijas un izvērtējot situāciju dzīvē. Viņaprāt, īsajā ceļa posmā izveidots īsts zīmju “bardaks”. Savukārt autovadītājs Ģirts uzskata – šajā vietā varētu veidoties bīstamas situācijas.

Auto un satiksmes drošības raidījuma “Zebra” vadītājs Pauls Timrots atgādina, ka zīmēm jābūt viegli uztveramām, vienkāršām un nepārprotamām, taču Matīsa ielā, viņaprāt, satiksmes organizatori šo priekšnoteikumu nav ņēmuši vērā. Viņš aprēķinājis, ka,  braucot ar ātrumu 30 km/h, autovadītājam atliek mazāk nekā viena sekunde laika katras zīmes ievērošanai un iegaumēšanai. Viņš ar ironiju secina – nekas cits neatliek, kā kāpt ārā no automašīnas, visas zīmes pierakstīt, lai iegaumētu, un tikai tad var doties tālāk. Timrots uzskata – zīmju skaitu vajadzētu samazināt, izvērtējot, kuras no tām autovadītājiem ir vissvarīgākās.

Arī pats Rīgas domes Satiksmes departamenta vadītājs Jānis Vaivods esot izmetis līkumu pa Matīsa ielu ar automašīnu un secinājis – uztvert zīmes un pēc tām vadīties neesot problēmu. Esot izskatīta iespēja aizklāt autostāvvietu zīmes, taču par to, kā pārliecināts J. Vaivods, būtu iebilduši tie satiksmes dalībnieki, kuri vēlētos šeit novietot automašīnas. Ar šādu zīmju izvietojumu un satiksmes organizācijas izmaiņām iedzīvotājiem būšot jāsadzīvo vēl aptuveni pusotru mēnesi.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm