“Gribētos, lai kāds par to atbild”; Imantas iedzīvotāja bailēs par bērnu drošību rotaļlaukumā Anniņmuižas bulvārī

Imantas iedzīvotāja Gaļina, kura ir vecmāmiņa pieciem mazbērniem, noraizējusies, ka, iegriežoties bērnu rotaļlaukumā Rīgā, Anniņmuižas bulvārī, daudzdzīvokļu mājas pakājē ar katru reizi paveroties arvien drūmāks skats. Viņasprāt, rotaļu iekārtas savu laiku nokalpojušas, salūzušas, saplēstas un apdraud mazo apmeklētāju drošību.

Gaļina ir vecmāmiņa ar stāžu – viņai ir pieci mazbērni, ar kuriem kundze aktīvi pavada brīvo laiku un dodas pastaigās. Tā kā Imantas mikrorajonā neesot daudz rotaļu laukumu, turklāt esošie vairāk piemēroti vecākiem bērniem, viņa regulāri iegriežoties laukumā Anniņmuižas bulvāra malā. Pensionāre pamanījusi, ka to skāris laika zobs, kā arī uzdarbojušies vandāļi, taču gadu gaitā remontdarbus vai citus uzlabojumus nemanot.

Gaļina
piecu mazbērnu vecmāmiņa

“Šis ir brīnišķīgs bērnu rotaļlaukums, maziņš, ērts, taču atrakcijas tajā sākušas bojāties. Gribētos, lai kāds par to atbild, salabo un, lai nebūtu nepatīkamu gadījumu.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kopā ar Gaļinu dodamies nelielā ekskursijā pa rotaļu laukumu. Jau sperot pirmos soļus, teju aizķeramies aiz gumijas seguma plātnes, kas izgājusi no ierindas. Tālāk mūs sagaida karuselis, kas, skaidrs kā diena, nav darba kārtībā – ne tikai nolupusi tā krāsa, bet sabojājies mehānisms, jo iekārta negriežas. Gaļina norāda uz namiņu, kurā atrodas divi ļodzīgi, nestabili soli, kas pēdējiem spēkiem turas pie sienas ar vecām skrūvēm. Viņa atceras – savulaik namiņš bērniem īpaši paticis, kad krāsa bijusi koša, svaiga un detaļas – nenolietotas. Taču visvairāk Gaļinu uztrauc savu laiku nokalpojis slidkalniņš – to satur kopā veci koka dēļi, skrūves sarūsējušas un bez grūtībām izņemamas no savām vietām, tāpat arī stiprinājumi kustas un metāla drošības balsts, pie kura bērniem pieturēties pirms šļūkšanas, jau kādu laiku pazudis.

Uzrunātie vecāki atzīst – apkārtnē esot uz vienas rokas pirkstiem saskaitāmi rotaļlaukumi, tāpēc nākot šeit. Lielākoties priekšroku bērni devuši šūpolēm un smilšu kastei. Rīdzinieks Pauls uzskata, ka šāds rotaļu laukums jau savu laiku nokalpojis un šobrīd topot modernāki, prasībām atbilstošāki spēļu laukumi.

Iedzīvotāji stāsta, ka Anniņmuižas bulvāra malā esošais rotaļu laukums piederot blakus esošās daudzdzīvokļu mājas kopīpašniekiem, lai gan iežogots nav un izmantot to varot ikviens. Rīgas domē skaidro – veikt remontdarbus pašvaldībai nepiederošos rotaļlaukumos nevarot. Atbildība jāuzņemas rotaļlaukuma īpašniekiem, taču gadījumā, ja tas netiek darīts un rotaļu iekārtas kļuvušas apmeklētājiem bīstamas, iedzīvotāji tomēr var vērsties pašvaldībā vai pašvaldības policijā, kas uzrunās īpašniekus un aicinās veikt nepieciešamos uzlabojumus. E. Martuševica skaidro, ka publiski pieejamiem laukumiem, kas atrodas ārtelpā un ir visiem pieejami, jābūt reģistrētiem, drošības standartiem atbilstošiem un reizi gadā sertificētam inspektoram jāveic apsekošana un jāsniedz atzinums, ka ievērotas visas drošības prasības un iekārtas ir labā kārtībā. Anniņmuižas bulvāra spēļu laukuma apsaimniekotāja “Civinity” pārstāvis, dzīvojamo ēku pārvaldīšanas nodaļas vadītājs, Gatis Roze apgalvo – pārbaude veikta un regulāri atrakcijas tiekot remontētas un uzstādītas no jauna. Pēdējā laikā veikti vairāki uzlabojumi – saremontēta smilšu kaste, atjaunotas šūpoles, bet vēl plānots salabot karuseli. Nākamgad atdzimšanu gaida namiņš, ja vien dzīvokļu īpašnieki, kuru īpašumā ir arī rotaļu laukums, nelemšot citādāk. Pārējo iekārtu drošība esot pārbaudīta un inspektors tās atzinis par izmantojamām. Pērn laukuma remontā jau esot ieguldīti vismaz 3000 eiro.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm