"Gribu visus brīdināt!" "Lidl" veikalā nopērk lukturīti bez akumulatora

2022. gada 28. novembrī 19:10

Benita priecājās, uzzinot, ka apkaimē tiks atklāts “Lidl” veikals. Ar vīra kungu bode apmeklēta jau vairākkārt un nu beidzamajā reizē nolemts iegādāties lukturīti. Pārbraucot mājās, pāris atvēris lukturīša iepakojumu un sapratis, ka to nevarēs izmantot.

Lukturīša komplektā neietilpst ne akumulators, ne arī lādētājs. Benitas kundzes raidījumam “Bez Tabu” smejoties atklāj, ka nopirkusi rotaļlietu par 14 eiro, ko neesot iespējams izmantot.

Ģimene tajā pašā dienā devās atpakaļ uz “Lidl” veikalu, tur paziņots, ka preci atpakaļ nepieņems, akumulatorus veikalā neesot iespējams iegādāties. Veikala darbinieki pensionāriem ieteikuši vajadzīgo meklēt internetā, kā arī esot atteikušies veikt pasūtījumu pensionāru vārdā, kaut Benitas kundze bija ar mieru preces iegādes izdevumus apmaksāt.

Tā vietā ģimenei ieteikts doties uz citiem veikaliem. Benita ar vīru tā arī rīkojušies, taču citu zīmolu veikalos nebija iespējams palīdzēt, jo tur netirgo “Lidl” iegādātā lukturīša zīmola preces.

Benita
vīlusies “Lidl”

Veikalā mums teica, ka preci atpakaļ nepieņems. Prasījām pārdevējām, vai var nopirkt akumulatoru, atbildēja, ka nē – nepārdodot. Ja būtu pateikuši, ka nedaudz jāpagaida, tad jau tā arī darītu, bet tagad sanāk, ka esam iztērējuši naudu par preci, ko nemaz nevaram izmantot, jo vienkārši nav nopērkams akumulators.

Benitai stāstīts, ka uz iepakojuma ar dzelteniem krustiem norādīts uz neiekļautajām sastāvdaļām un ka preces aprakstā tas norādīts. Tiesa, tik sīku druku sirmgalve var izlasīt tikai un vienīgi ar palīglīdzekļiem. “Es veikalā to nevarēju izlasīt, šķita, ka tie dzeltenie krusti ir kāds dizaina elements,” “Bez Tabu” norāda Benita.

Dienā, kad “Bez Tabu” ar slēpto kameru viesojas veikalā, plauktā redzami gan akumulatori, gan lādētāji. Tiesa – tie ir dārgāki nekā Benitas par 14 eiro iegādātais lukturītis, līdz ar to sākotnēji pievilcīgā lukturīša cena kļūst krietni lielāka.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Veikala pārstāve norāda, ka preču piedāvājums mainās divas reizes nedēļā un tiešām ir iespējama situācija, kad, piemēram, akumulatori netiek tirgoti.

Zane Neļķe
“Lidl” pārstāve

“Lidl” piedāvā dažādas preces. Ir preces, kuru komplektos jau ir akumulatori un arī lādētāji, ir tādas, kuru komplektos tie nav iekļauti. Piedāvājumi mainās pirmdienās un ceturtdienās, tādēļ ir iespējamas situācijas, ka veikalā nav iespējams iegādāties akumulatorus un lādētājus. Arī internetā ir iespējams iegādāties šīs preces. Uz iepakojuma ir norādīts, ka akumulators un lādētājs nav iekļauts komplektā, ja rodas jautājumi, var vērsties pie darbiniekiem.

Patērētāju sargi nesaskata pārkāpumu veikala rīcībā, tirgojot sastāvdaļas atsevišķi un norāda, ka nepieciešamā informācija uz iepakojuma ir norādīta.

Sanita Gertmane
Patērētāju tiesību aizsardzības centra pārstāve

Ja uz iepakojuma norādīta informācija, ka komplektācija neietilpst atsevišķas detaļas, tad ir pieļaujama šāda prakse. Ja pats akumulators izmantojams arī citām ierīcēm, tad katrai ierīcei faktiski nav nepieciešams savs akumulators. Arī no vides aspekta raugoties, šāda prakse vairāk tiek ieviesta.

“Lidl” veikalā iegādājami dažādi instrumenti, kuru komplektācijā akumulators nav iekļauts. Benita gan norāda, ka veikalā vīlusies un to vairs neapmeklēs.

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm