tv3.lv

“Grīda tagad drausmīga!” Rīdziniece pieprasa remontu; pārvaldnieks vaino iedzīvotāju dzīvokļa noplūdināšanā

Rīdziniece Silva pirms 11 gadiem ievācās pašvaldībai piederošajā dzīvoklī Ulbrokas ielā. Līdz pat šā gada rudenim pensionāre dzīvojusi bez liekām raizēm, bet tad pēkšņi visa virtuve pārtop baseinā.

2020. gada 13. novembrī 18:44
Silva
dzīvo slapjumā

25. oktobrī man sāka gāzties pa grīdu ūdens. Parādījās peļķe. Kā līst lietus, tā man ir peļķes. Grīda vispār izskatās drausmīgi.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Brīdī, kad ierodamies Silvas dzīvoklī pirmspēdējā stāvā, nupat savākta kārtējā ūdens porcija. Grīdas segums jau sabojāts. Pensionārei arī sāk beigties lupatas un palagi skādes novēršanai.

Rīdziniece atklāj, ka nelaimes brīdī sazvanīts gan avārijas dienests, gan nama pārvaldnieks, taču neviens no darbiniekiem neesot konstatējis noplūdes avotu. Dzīvokļa īrniece uzskata, ka problēmu jāmeklē ventilācijas un uz jumta satecējušā lietus ūdens novadīšanas šahtā. Kamēr nama apsaimniekotājs vēl domājot un meklējot problēmas cēloni, Silva spiesta dzīvot nepatīkamos apstākļos.

Silva
dzīvo slapjumā

Katru vakaru. Pulksten 21.00. Sāk līt, parādās ūdens, jā. Deviņos vakarā tieši.

Nams Ulbrokas ielā ir viena no tā dēvētajām sociālajām mājām Rīgā, kas uzbūvētas no nulles. Daudzstāvu māju apsaimniekošana nodota uzņēmuma “Rīgas pilsētbūvnieks” pārziņā.

Ivo Kiršblats
“Rīgas pilsētbūvnieks” pārstāvis

Pilsētbūvnieks izsauca gan ekspertus, kuri uzkāpa uz jumta, gan apskatījās ventilācijas šahtas, gan santehnikas. Un – ne augšējiem, ne apakšējiem kaimiņiem “pa lielam” nav nekādas noplūdes. Apsaimniekotājam ir jāreaģē. Mēs aizsūtījām divus savus meistarus, mēs aizsūtījām pārvaldnieku, lai paskatās. Uzaicinājām no avārijas dienesta, atbrauca jumiķi. Viņi skatās un smīn, sakot, ka tā nav normāla situācija.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Silva uzsver, ka pēc noplūdēm esot nepieciešams veikt remontu, kas jāuzņemas tieši apsaimniekotājam. “Rīgas pilsētbūvnieks” gan noliedz kādas tehniskas problēmas un uzskata, ka Silvas situācijā esot saskatāmas aizdomīgas darbības, kurās iesaistīti arī pensionāres radinieki.

Silvas dēls

Tas ir ārprāts pilnīgs. Nu, nē, protams, ka ne. Vecs cilvēks. Viņai tiešām ir, ko darīt pa naktīm, nekā liet tur ūdeni uz grīdas. Tīri tā dēļ tas ir ļoti nesmuki, un teikt kaut kā, padarīt mūs par vainīgiem, ka viņi tur – būvinženieri – nevar saprast, kas tur notiek. Tā kā viņu kvalitāte ir zem jautājuma. Mēģināt tagad iestāstīt, ka mēs tur kaut ko…

Nama apsaimniekotājs tuvākajā laikā atkārtoti apsekošot Silvas mitekli, lai vēlreiz pārliecinātos, kas un kurš tad ir vainīgs dzīvokļa nopludināšanā. Savukārt Silva ir apņēmības pilna un sola vērsties tiesā, ja apsaimniekotājs neizpildīšot rīdzinieces prasības.

Jāpiebilst, ka “Rīgas pilsētbūvnieks” remontu veiks, lai nepasliktinātu visa mājokļa stāvokli. Tiesa gan, atklāts būs jautājums, kurš segs izmaksas.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm