tv3.lv

Grobiņnieki protestē pret bīstamo atkritumu pārstrādes rūpnīcas būvēšanu pilsētā

Pie atkritumu poligona “Ķīvītes” Grobiņā sanākuši vairāki pilsētnieki, lai iestātos pret bīstamo atkritumu pārstrādes rūpnīcas būvēšanu pilsētā. Protams, viņi nav vienīgie, vairāki simti grobiņnieku nevēlas pieļaut šā projekta īstenošanu.

Iedzīvotāji ir pārsteigti, ka sākotnēji neviens viņiem nejautāja, vai vispār vēlas šādu būvi pilsētā, tāpēc paši savāca parakstus. Šobrīd vairāk nekā tūkstotis pilsētnieku ar savu parakstu apliecinājuši, ka nevēlas pieļauj projekta realizēšanu. Sevišķi tuvāko māju iedzīvotāji ir noskaitušies, jo bīstamo atkritumu –  izlietotu katalizatoru – pārstrādes rūpnīca, viņuprāt, apdraudēs cilvēku veselību un ietekmēs vidi.

Grobiņnieki ir kategoriski pret šādu būvi, jo tā arī traucēs vietējiem uzņēmējiem. Pirms trīs gadiem bijusi doma rūpnīcu būvēt Liepājā, arī tad iedzīvotāji asi kritizējuši ideju.

Atkritumu poligona pārstāvis Normunds Niedols, kura teritorijā būvēs rūpnīcu, uzskata, ka grobiņnieki pārāk jūtīgi reaģē. Viņaprāt, neviena instance nepieļautu šādas būves īstenošanu, ja tā būtu bīstama.

Šobrīd viss esot pašvaldības rokās, ja deputāti izlems pret rūpniecības būvēšanu, iedzīvotāji varēs atviegloti uzelpot. Kad notiks lemšana, to pilsētas pārstāvis Uldis Vārna nemāk teikt.

SIA “VNiMo Services” pārstāvis Mārtiņš Berķis-Bergs saprot iedzīvotāju bažas, taču darīšot visu, lai pārliecinātu, ka rūpnīca nemaz nebūs tik bīstama. Viņš akcentē, ka ražošanas process notiks slēgtā angārā. Investors esot no Austrijas, kurš darbojas arī Latvijā, bet plašāku informāciju pagaidām neatklāšot.

Šobrīd iedzīvotāji paļaujas uz pašvaldību, taču ir gatavi ņemt grožus savās rokās un cīnīties pret.

Bez Tabu žurnāliste, kura gatava doties uz tālākajiem Latvijas nostūriem un risināt dažādas sadzīviska rakstura problēmas. Nereti arī vēsta par notikumiem uz sarkanā paklāja.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm