Grūtniece neizpratnē, kāpēc influencerei Didrihsonei ļauts uz ultrasonogrāfiju doties ar vīru

2022. gada 11. janvārī 9:15

Topošā māmiņa Zita (vārds mainīts) atklāj, ka viņai ne klīnikā Siguldā, ne Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā uz izmeklējumiem neļauj doties kopā ar vīru, tikmēr influencere Elīna Didrihsone publicē pretējo.

Grūtniece norāda, ka topošais tētis ļoti vēlas doties līdzi uz ultrasonogrāfiju, lai varētu iepazīties ar mazuli un atbalstīt mammu. Klīnikā Siguldā daudzviet izvietoti uzraksti, ka kabinetā drīkst ieiet tikai pacients. Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas reģistratūras darbiniece, ieraugot, ka Zita ieradusies ar vīru, paziņojusi, ka vīrs līdzi nedrīkstēs doties.

Astotajā grūtniecības mēnesī esošā Zita pie Bez Tabu vērsusies, jo sociālā tīklā “Instagram” pamanījusi influenceres Elīnas Didrihsones ierakstus, kuros vēsta, ka uz grūtniecības izmeklējumiem dodas kopā ar dzīvesbiedru.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Zita (vārds mainīts)
gaida pirmdzimto

Zināmā influencere parāda visai Latvijai, ka viņa var iet kopā ar vīru. Man rodas jautājums, kā tad īsti ir – drīkst iet vai nedrīkst? Mans vīrs ļoti grib nākt līdzi, taču viņam to neļauj. Man tikai ļāva filmēt izmeklējumā un iedeva bildītes, ko parādīt, tas arī viss, ko esam dabūjuši.

Didrihsone saviem sekotājiem nav atklājusi informāciju, kādu klīniku apmeklē. “Ietekmele” nepiekrīt tikties arī ar raidījumu “Bez Tabu”.

Elīna Didrihsone
par grūtniecību informē publiski

Savas grūtniecības gaitas nevēlos apspriest jūsu raidījumā. Ar kuru man ir pieredze – neveidojat tos patiesus. Uzzinot par jums kā par personību, noteikti nevēlos vadīt sarunu.

Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas Infekciju kontroles dienesta vadītāja Dana Isarova norāda, ka slimnīcas noteikumi šobrīd liedz uz grūtniecības izmeklējumiem līdzi doties arī pavadošai personai.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Dana Isarova
Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas Infekciju kontroles dienesta vadītāja

No infekcijas kontroles viedokļa ir jānodrošina vairāki piesardzības pasākumi. Viens no tiem ir- nepulcēties, kā arī ievērot distanci. Slimnīcā ir tāda, kāda tā ir, nevaram to mainīt. Ir atsevišķas vietas, kur nevaram visiem pacientiem nodrošināt distanci, nepulcēšanos. Ierodoties uz ambulatoriem pakalpojumiem, neprasām kovida testu, tādēļ lūdzam cilvēkiem, lai ierodas īsi pirms pakalpojuma saņemšanas laika, kā arī lai neņem papildu cilvēku. Patiesībā labi, ka gaiteņi šobrīd ir tukši, tas nozīmē, ka cilvēkiem nebūs laika un vietas pulcēties. Noteikumi visās ēkās vienādi, mēs neveidojam atšķirīgus noteikumus atšķirīgām ēkām.

Rīgas dzemdību nama mājaslapā norādīts, ka uz izmeklējumiem līdzi drīkst doties pavadošā persona. Tas pieļaujams arī kādā nejauši izvēlētā privātklīnikā Rīgā. Liepājas slimnīcas ginekoloģijas nodaļā uz izmeklējumiem drīkst ierasties tikai topošā mamma.

Veselības inspekcijas Juridiskā departamenta vadītāja atklāj, ka likumā nostiprinātas tiesības uz izmeklējumiem doties kopā ar pavadošo personu, tomēr Covid 19 laikā ārstniecības iestādēm jāievēro virkne ierobežojošu pasākumu.

Laura Šāberte
Veselības inspekcijas Juridiskā departamenta vadītāja

Ja ārstniecības iestādē šādi ierobežojumi noteikti, tad gan ārstniecības personai, gan iestādes pārstāvošajai personai būtu pacientam jāizskaidro, ka šādi ir ierobežojumi noteikti, kā arī jāsniedz pamatojums, ko ar šiem ierobežojumiem ārstniecības iestāde vēlas panākt. Tāds formāls uzraksts uz ārstniecības iestādes durvīm, ka šobrīd atbalsts pacientiem nav iespējams, nebūtu pieļaujams. Atbilstoši pacientu likumam ir tiesības saņemt informāciju, tā jāsniedz saprotamā formā.

Nepietiek ar paziņojumu, ka valstī plosās kovids, jāpaskaidro, ka, piemēram, telpas nav iespējams pilnvērtīgi izvēdināt, vai, piemēram, nevar nodrošināt distanci starp pacientiem.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm