tv3.lv

“Guļošu bankā stumt iekšā?!” Internetbankas atjaunošanai sirgstošu pensionāri aicina ierasties klātienē

Rīdzinieces Ilzes mamma Ināra ir ļoti cienījamā vecumā, un drīzumā gaidāma 83 gadu jubileja. Diemžēl nesenā sasirgšana ar tik bīstamo koronavīrusu atstājusi nopietnas sekas, un Ilzes māmuļa teju visu laiku atrodas gultas režīmā.

Neapskaužamās situācijas laikā gan Ināra, gan arī Ilze piemirsušas atjaunot lietotni Smart-ID, tādējādi zaudējot piekļuvi sirmgalves bankas kontam un līdzekļiem, ar ko nomaksāt rēķinus par dažādiem pakalpojumiem.

Ilze

Es arī rakstīju bankai iesniegumu. Banka pēc tam man arī atbildēja, ka iesniegumu var rakstīt un parakstīt ar elektronisko parakstu, bet mums nav tāda elektroniskā paraksta. Mēģināju arī atjaunot, uztaisīt to, bet tur tikai caur “latvija.lv” var ieiet iekšā tajā “e-parakstā”. Tur var ieiet tikai ar internetbanku, nu, praktiski mēs nekur netiekam, jo mums tā internetbanka… nav iespējas nekādas.

Ināra savā mūžā izmantojusi tikai vienas bankas pakalpojumus. Un meita loloja lielas cerības par “SEB” bankas palīdzību, taču tālāk par elektronisko saraksti tikt neizdevās. Sarakstē ar banku Ilzei citas opcijas kā pie gultas piekaltās pensionāres ierašanos “SEB” filiālē klātienē nepiedāvā. Un arī alternatīvu jeb tā dēvēto kodu kalkulatoru piegādāt uz mājam banka tā gluži vienkārši negrasās. Šādu pakalpojumu gan iespējams pieteikt, taču to attālināti jāapstiprina ar elektronisko parakstu, kā, kā zināms, Inārai nav.

Un gaismu problēmu tunelī krietni ātrāk varot iedegt notārs, ierodoties kaut vai pie Ināras gultas. Un dažu minūšu laikā, turklāt par ne īpaši astronomisku samaksu, iespējams pat nogāzt vairākus ķegļus ar vienu telefona zvanu, proti, pilnvarojot, piemēram, Ilzi, pensionāres vārdā gan darboties ar bankas kontu, gan arī palīdzot vairāku citu formalitāšu veikšanas jautājumos.

Notāru saraksts atrodams portālā ”Latvijasnotars.lv”, un Ilzei jāizvēlas kāds no notāriem, kurš visātrāk varēs apmeklēt ģimeni dzīvesvietā. Svarīgi, lai konkrētā persona apzinātos savu rīcību, pretējā gadījumā pilnvarojums tikšot atteikts un risinājuma meklēšanā būs jau nepieciešama tiesas iesaiste.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas piebilde par ID kartēm, kas no 2023.gada 1.janvāra būs obilgāts personas apliecinošs dokuments.

Medijos pavadīti vairāk nekā 14 gadi. Uzskata, ka katrs stāsts un problēma ir iespēja sabiedrībai atgādināt par dažādām dzīves situācijām, kas var skart jebkuru no mums. Strādājot, rod iespēju ne tikai risināt problēmas, bet arī pamācīt citus labākai ikdienai.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm