Haoss, troksnis un kaitīga vide – Dreiliņu iedzīvotāji sūkstās par automazgātavu māju tuvumā

“Bez Tabu” redakcijā vērsās Stopiņu novada iedzīvotāja, vēstulē aprakstot problēmu, kas saistīta ar atklāta tipa automazgātavas darbību Dreiliņos. Pēc saņemtās ziņas un “Bez Tabu” uzsāktās situācijas izvērtēšanas sūdzības no iedzīvotājiem vēlās kā lavīna.

Viktorija no Dreiliņiem

Labdien! Pie automazgātavas regulāri veidojas rindas un sastrēgumi, bloķējot iedzīvotājiem piebraukšanu pie savām mājām. Regulārs troksnis, jāelpo izplūdes gāzes, ūdens un ķīmijas miglu pūš dzīvojamo māju un bērnu rotaļu laukuma virzienā. Iespējamais risinājums ir tikai viens – apturēt automazgātavas darbību Robežu ielā. Ļoti lūdzam pievērst uzmanību šai nopietnajai problēmai!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Konkrētā automazgātava Robežu ielā, Dreiliņos, atrodas tieši aiz Rīgas pilsētas robežas – paralēli Juglas ielai. Anatolijs, kurš dzīvo tieši iepretim automazgātavai, uzsver, ka galvenā problēma ir attālums no daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas un automazgātavas. Nedēļas nogalēs, it sevišķi, ja ir labvēlīgi laikapstākļi, pie automazgātavas pat veidojas rindas.

Jau Robežu ielas sākumā izvietotas vairākas ceļazīmes, kas norāda, ka ielas abās pusēs stāvēt bez uzņēmuma “Bonava Latvija” atļaujām ir aizliegts. Tomēr “Bez Tabu” sižeta tapšanas laikā saņēma lērumu fotogrāfiju, kurās redzams, ka šoferīši bezkaunīgi pārkāpj ceļu satiksmes noteikumus, lai nomazgātu pārvietošanās līdzekli,

Iedzīvotāji naski fiksē video, kuros redzams, ka tie šoferīši, kuri jau noskalojuši savus dzels rumakus, gluži vienkārši nevar izbraukt no automazgātavas teritorijas, jo netīro automašīnu vadītāji ir bloķējuši ceļu. Tikmēr vietējie iedzīvotāji pat nevar nokļūt mājās.

“Dreilingu” projekta iedzīvotājs Otto

Kā varēja saskaņot šādu objektu. Ir skaidrs, ka kļūdu, par kuru šobrīd jāmaksā iedzīvotājiem, ir pieļāvušas visas iesaistītas puses. Esam dāvanā saņēmuši agresīvu un ar mierīgu dzīvi nesavienojamu industriālo objektu.

Savukārt Anatolijs atzīst, ka redzēja automazgātuvi dzīvokļa iegādes brīdī. Tiesa gan, Anatolijam neesot bijusi itin nekāda nojausma, kāda ir dzīve automazgātuves tuvumā. Arī tirgotājs īpaši par to neesot stāstījis.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

SIA “Bonava Latvija” projekta “Dreilinga mājas” attīstības vadītājs Guntis Zīlis gan norāda, ka uzņēmums vairākkārt jau esot vērsies pie kaimiņu automazgātuves pārstāvjiem, uzsverot, ka pēc objekta nodošanas ekspluatācijā var rasties dažnedažādi sarežģījumi, tostarp – no kaimiņu namu iedzīvotāju puses.

Tas gan neesot atturējis automazgātavas projekta īstenošanu. Ierodoties uz filmēšanu Robežu ielā, Bez Tabu sastop arī automazgātavas “Puto” pārstāvi, kurš no skaidrojuma kameras priekšā gan atteicās, vien norādot, ka visas iesaistītās puses jau ir sēdušās pie galda, lai rastu kompromisu, kas automazgātavas ieskatā arī ticis izdarīts.

Stopiņu novada būvvalde norāda, ka pašvaldībai nebija likumiska pamata liegt automazgātavas projektu pie dzīvojamā rajona. Būvvaldes vadītāja Laila Kundziņa pat akcentē, ka dzīvojamo ēku būvnieki “Bonava Latvija” esot piekrituši bez jelkādiem nosacījumiem attiecībā uz dažu desmitu metru tuvumā esošās automazgātavas ieceri.

Valsts vides dienests tuvākajā laikā plāno apsekot konkrēto automazgātavu. Tikmēr objekta pārstāvis elektroniski vēlāk nosūtītajā komentārā norāda, ka sapulces laikā panākta vienošanās par risinājumiem satiksmes uzlabošanai Robežu ielā, kā arī norobežojošas sienas vai dzīvžoga izveidei.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas komentārs:

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm