tv3.lv

“Iedūra galvā, sagraizīja rokas, kājas!” Kaimiņš Olaines pusē uzbrūk bezpalīdzīgai sievietei un aizbēg

2021. gada 6. janvārī 19:35

Vien dažas dienas pirms Ziemassvētkiem nelielā privātmāju teritorijā Olaines novada pierobežā tiek paveikts asiņains noziegums. Un, lai arī cietušajai ģimenei uzbrucējs ir ļoti labi zināms, ļaundaris vēl joprojām atrodoties uz brīvām kājām.

Cietušās iedzīvotājas vīrs Arnis atminas notikumus, kas risinājās pērnā gada 15. decembrī. Esot izbraukumā Ķegumā, Arnis saņem zvanu no kaimiņmājas iemītniekiem, ka sieva nogādāta slimnīcā, bet viss pagalms pilns ar operatīvo darbinieku transportlīdzekļiem, kā arī likumsargiem un pat kinologiem ar suņiem. Arnis momentāni traucas uz mājām un uzzina, ka sieva cietusi no cita kaimiņa smagās rokas.

Arnis
cietušās vīrs

Tajā dienā kaimiņš – cilvēks, kas dzīvoja mums kaimiņos, – iegāja iekšā mūsu dzīvoklī un sievai ar nazi uzbruka. Kā sieva stāstīja, nogāzis viņu zemē, sasitis telefonu, brilles nositis nost no galvas, piespiedis pie zemes un tad iedūris galvā.

Arņa sieva Larisa pretojas uzbrucējam, taču kaimiņš turpina vicināties ar nazi, sagraizot rokas un kājas. Vīrietis pēkšņi pārtrauc asiņaino noziegumu un metas bēgt. Arnis atklāj, ka vairākus ar kaimiņu līdzās nodzīvoti vairāki gadi. Reizēm kopīgi pavadīti svētki, lietots arī alkohols. Tomēr Arnis nespēj iedomāties iemeslu, kāpēc kaimiņš pacēlis roku pret sievu. Iespējams, noziegums paveikts aiz skaudības, jo kaimiņš dzīvojis visai nabadzīgos apstākļos – nebija pat elektrības.

Arnis
cietušās vīrs

Vai nu viņš gatavojās jebkuram uzbrukt, varbūt tikai sievai. Kāpēc viņš uzbruka viņai, to pat nevar paskaidrot neviens.

Pēc notikušā Arnis kaimiņa durvju ailes priekšā pieskrūvē skaidu plati, arī otras durvis aizbultētas. Iepretim mājai pie šķūņa uzstādīta videonovērošanas kamera. Bēniņos pat vēl joprojām karājas uzbrucēja drēbes, taču kaimiņš vairs neesot redzēts.

Arnis un meita Līga sociālajā tīklā ievieto uzbrucēja fotogrāfiju, vēlāk arī Valsts policija izziņo kaimiņa Aleksandra Nikolajeva meklēšanu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Cietusī ģimene drīz vien saņem norādes, ka policijas meklētais Aleksandrs mitinās vienā no daudzstāvu nama dzīvokļiem iepretim Iecavas baznīcai. Un saņemtā informācija tiek nodota likumsargiem.

Arnis gan nezina, vai policija ir veikusi pārbaudes, vai ir notikusi aizturēšana.

Bez Tabu: Policija ir bijusi, bet nav tikusi iekšā?

Kaimiņiene: Jā, jā! Viņi divas reizes bija un klauvēja. Neviens nevēra vaļā.

Cita kaimiņiene: Neviens nevēra vaļā. Jo es satiku to padēlu viņam. Viņš man pats pateica, ka policijai nekad nav atvēruši durvis.

Iedzīvotāji gan neesot pilnībā pārliecināti, ka attēlā redzamais un kaimiņos esošais vīrietis ir viena un tā pati persona, taču vizuālā līdzība, radinieka stāstītais un vēl citi faktori liecinot par ļoti lielu sakritību.

Valsts policija

26. decembrī Olaines iecirknī tika saņemta informācija par personas iespējamo atrašanās vietu. Valsts policijas darbinieki, operatīvi reaģējot, veica pārbaudes norādītajā adresē, informācija neapstiprinājās. Adresē atradās cita persona. Savukārt meklētās personas atrašanās vieta līdz šim brīdim nav zināma.

Likumsargi gan neatklāj, kā notikusi pārbaude, proti, vai policija arī pārmeklēja mitekli, lai pārliecinātos, ka dzīvoklī neslēpjas meklētais vīrietis. Policija dzīvesvietā varot iekļūt, meklējot personas par sevišķi bīstamiem noziegumiem. Tiesa gan, Larisas piedzīvotais uzbrukums ar nazi šajā klasifikācijā neietilpstot.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Arņa sievai Larisai rētas dzīst, arī šuves pēc dūriena galvā esot izņemtas. Tomēr psiholoģiski ir ļoti smagi. Ģimenē arī aug bērns ar invaliditāti. Tagad cietusī sieviete arī baidās kāpt pāri dzīvokļa slieksnim, jo uzbrucējs vēl joprojām atrodas kaut kur tur ārā.

Ja arī jūs pamanāt meklēto Aleksandru vai kādu citu meklēšanā izsludinātu personu, nekādā gadījumā neveiciet šā cilvēka aizturēšanu un neapdraudiet savu veselību un dzīvību. Uzreiz ir jāziņo policijai – 110.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm