tv3.lv

Iedzīvotāja: VID algo darbiniekus, lai pārbaudītu, ko tirgo sociālajos tīklos

Valsts ieņēmumu dienests, pamatojoties uz informāciju sociālajos tīklos, iedzīvotājus apvaino nodokļu nemaksāšanā.

2017. gada 25. janvārī 19:22

Pie raidījuma “Bez Tabu” vērsās rīdziniece Ineta Dembovska, kura no Valsts ieņēmumu dienesta (VID) saņēma paziņojumu, ka nepieciešams reģistrēt saimniecisko darbību. Ir tikai viens “bet”. Ineta strādā algotu darbu un godprātīgi maksā nodokļus, tādēļ ir neizpratnē par VID atsūtīto vēstuli.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ineta Dembovska, neizpratnē par saņemto VID paziņojumu

VID norāda, ka publiskajā telpā kļuvis zināms, ka es tirgoju bižutēriju (gredzenus un auskarus). Tas mani aizskāra, jo esmu godīga nodokļu maksātāja. VID algo darbiniekus, kas pārbauda, ko tirgo sociālajos tīklos.

Uz aizdomu pamata iespējamai personai sūta šāda tipa vēstules, kas ir goda un cieņas aizskaršana. Es neesmu tā Ineta Dembovska, kura internetā tirgo bižutēriju.

Jāpiebilst, ka Ineta Dembovska, kura vērsās pie raidījuma Bez Tabu, sociālajā vietnē “Facebook” nav reģistrējusies ar savu īsto uzvārdu. Tajā pašā laikā portālā atrodama sieviete ar identisku vārdu un uzvārdu, kura tiešām tirgo gredzenus un auskarus. Rezultātā izveidojas absurda situācija – VID pieprasa paskaidrojumus no cilvēka, kurš nav saistīts ar e-komerciju.

Rodas jautājums, vai, ja sludinājumu ievietos Jānis Bērziņš, visām Latvijā dzīvojošajām personām ar šādu vārdu un uzvārdu tiks izsūtīts aicinājums reģistrēt saimniecisko darbību? Tāpat jājautā, kā VID identificē personas sociālajos tīklos?

Ilze Borance, VID nodokļu pārvaldes direktora vietniece

Nē, mēs nesūtīsim visiem Jāņiem Bērziņiem, centīsimies identificēt to personu, kura darbojas zem šī lietotājvārda, vai tā ir konkrēta reģistrēta persona ar šādu vārdu uzvārdu. Kā mēs to darām, tā ir VID darba specifika. Protams, ka par to nestāstīšu.

Ineta vērsusies pie VID, kura darbinieki nespēj izskaidrot, kādēļ tieši viņai atsūtīts paziņojums par nedeklarētu ienākumu gūšanu. Tāpat sieviete plāno vērsties tiesā par goda un cieņas aizskaršanu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Foto

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm