Saturs turpinās pēc reklāmas

Iedzīvotāji: Palīgā! Ķeguma policists izmanto sirmgalvja slimību, lai izkrāptu dzīvokli!

Uzdodoties par gādīgu palīgu, pašvaldības policists Ķegumā cenšas aptīt ap pirkstu sirmgalvi un izkrāpt īpašumu, ziņo Ķeguma iedzīvotāji.

2017. gada 6. martā 19:33

Sirmgalvis Viktors februārī nonāca slimnīcā, pēc kā pārdzīvojumu dēļ veselības likstas piemeklēja arī viņa dzīvesbiedri Mariju, kura kopā ar Viktoru dzīvo vairāk nekā 20 gadu. Viktoru no ārstniecības iestādes izrakstīja kā pirmo, tomēr, tā kā viņš aizvien bija ļoti vārgs, dzīvesbiedre lūdza kaimiņiem apraudzīt kungu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Ierodoties Viktora dzīvesvietā, tur sagaidīja Ķeguma novada pašvaldības policists Armīns Liepiņš. Viņš kaimiņiem esot teicis, ka rūpējas par sirmgalvi vairākas dienas, turklāt sociālā dienesta uzdevumā.

“Es policistam prasīju, kāpēc viņš šeit atrodas. Viņš atbildēja, ka papildus strādā Ķeguma novada pašvaldības sociālajā dienestā un ka vajagot naudiņu, tāpēc piepelnās,” teic Vineta, kura arī ieradās apciemot sirmgalvi.

Iedzīvotāji: Policists ir krāpnieks

 

Ķeguma novada sociālā dienesta vadītāja Gundega Tumpele atklāj, ka policists nestrādā dienestā, tāpat viņam nav uzticēta sirmgalvja aprūpe.

Kārtībsargs A. Liepiņš atsakās stāties Bez Tabu kameras priekšā, telefonsarunā stāsta, ka palīdzējis labāko nodomu vadīts.

Armīns Liepiņš

Armīns Liepiņš
Ķeguma pašvaldības policists

Tīri cilvēcisku apsvērumu dēļ man palika žēl cilvēka. Bija mutiska vienošanās ar Viktoru, ka viņš man samaksās par palīdzību. Raudāja pilnu sirdi, jo bija bezpalīdzīgā situācijā. Man nebija nolūka ko iegūt no viņa,” stāsta pašvaldības policists A. Liepiņš.

Esot noslēgts arī brīvprātīgās palīdzības līgums

Tomēr kaimiņi un dzīvesbiedre uzskata, ka policists melo, un ir pārliecināti, ka aiz cēlsirdības slēpjas krāpniecisks nodoms izkrāpt sirmgalvja nekustamo īpašumu. Pirmkārt, tāpēc, ka policists rīkojies ar dokumentiem (pasi un zemesgrāmatas apliecību), pārliecināti ir kaimiņi.

“Mēs tos vienmēr glabājam sekcijā aiz stikla, to tur vairs nebija. Izmeklējāmies un atradām nosviestus koridorā uz plauktiņa. Mēs nekad tur nenometam. Tur bija arī zemesgrāmata,” stāsta kunga dzīvesbiedre Marija.

Marijas māsa Kristīne atzīmē vēl ko tādu, kas viņai un pārējiem liek apšaubīt policista cēlos nodomus:

Viktora dzīvesbiedres māsa

Viktora dzīvesbiedres māsa

Kad Viktoru mājās nāca apraudzīt ģimenes ārsts, viņš [pašvaldības policists] neielaida viņu dzīvoklī. Bet ārsts dzirdēja, ka Viktora dzīvoklī runā sieviete un policists. Sieviete varbūt bija notāre. Iedomājieties, neielaida dzīvoklī ārstu! Viņi kārtoja dokumentus. Pēc tam mēs prasījām Viktoram, vai viņš kaut ko parakstīja. No sākuma teica, ka nē. Pēc tam atzinās, ka parakstīja kaut kādu papīru, bet pats viņš nesaprot, ko.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Policists stāsta, ka dokumenti nav atradušies ierastajā vietā tāpēc, ka Viktors viņam esot lūdzis tos pārvietot, lai pasargātos no to zādzības gadījumā, ja kāds ielaužas dzīvoklī, kamēr kungs mājās ir viens pats. Tomēr dzīvesbiedrei un kaimiņiem šķiet aizdomīgi, ka dokumenti atradušies ārdurvju tuvumā, nomesti plauktā.

Dzīvesbiedre Marija stāsta, ka patiesībā viņa ir tā, kura varēja parūpēties par sirmgalvi, jo ārsts esot viņu informējis par izrakstīšanu neilgi pēc tam, kad slimnīcu pameta Viktors. Tomēr viņas iznākšanu no slimnīcas esot apturējis policists.

“Pie manis palātā viņš ienāca policijas formā. Iepriekš man ārsts teica, ka varēšu izrakstīties un doties mājās pie Viktora. Uz slimnīcu atbrauca māsa, lai savāktu mani. To, ka ārsts gribēja mani izrakstīt, var apliecināt māsa. Man jau noņēma katetrus. Tad pēc sarunas ar policistu ārsts mainīja viedokli un pateica, ka jāpaliek slimnīcā vēl pāris dienas,” stāsta Marija, sirmgalvja dzīvesbiedre.

Policista slava

Viens no Viktora kaimiņiem, lai uzzinātu, kas noticis laikā, kamēr sirmgalvja miteklī atradās policists, ierakstīja sarunu ar Viktoru. Sarunas laikā sirmgalvis sajauc kaimiņu ar savu pieskatītāju pašvaldības policistu un teic:

“Mums taču ir noruna, ka tu mani apkopsi. Viss paliek spēkā. Nekas nemainās. Atceries? Par mājām un dzīvokli.”

Starp citu, Viktoram Ķegumā pieder arī privātmāja. Tās atslēgas policists esot vaicājis gan Viktoram, gan dzīvesbiedrei Marijai slimnīcā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Kaimiņi vērsušies ar iesniegumu Valsts policijā, arī Ķeguma novada domes priekšsēdētājs Roberts Ozols apņemas pieprasīt skaidrojumus no pašvaldības policista Armīna Liepiņa.

Iepriekš Armīns Liepiņš strādājis arī Ogres pašvaldības policijā, kur vairāku pārkāpumu dēļ priekšniecība viņu pazeminājusi amatā.

  • Iepriekš rakstā un sižetā ievietotā bilde, kurā redzams, kā Ķeguma novada domes priekšsēdētājs Roberts Ozols pasniedz pateicības rakstu pašvaldības policistam, ir izņemta no raksta. Attēlā redzamais policists ir Armīna Liepiņa kolēģis Rinalds Liepiņš, kuram ar iedzīvotāju pārmetumiem nav nekāda sakara. Izsakām atvainošanos par tehnisko kļūdu!

Foto

Roberts Blass
Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Saturs turpinās pēc reklāmas