tv3.lv

Iespējamas ļaunprātības dēļ uz vilciena sliedēm bērns Siguldā gūst sejas traumu

Māris brīvdienās kopā ar ģimeni pastaigājās pa gleznaino Siguldu, Nītaures ielu, ko šķērso dzelzceļa pārvads. Viņš pat iedomāties nevarēja, ka mierpilnā pēcpusdiena izvērtīsies traģiski. Garām braucot vilcienam, no sliedēm lidoja akmens, kurš trāpīja Māra meitai.

Māris ar ģimeni pastaigājies atļautā vietā, zem dzelzceļa pārvada, kad pēkšņi viņu virzienā lidoja akmeņi.

Māris
vēlas brīdināt citus

Bija tāda sajūta, kā akmeņu lietus lidotu virsū. Mēs bijām četri cilvēki – divi pieaugušie, divi bērni. Jaunākā meita skatījās tieši uz vilciena pusi, tāpēc viņai nesanāca izvairīties un akmens ielidoja meitas sejā.

Akmenim trāpot, Māra trīsgadīgā meita guva nopietnu traumu. Tēvs nekavējoties izsauca ātro palīdzību un bērnu nogādāja Paula Stradiņa klīniskajā universitātes slimnīcā. Meitai konstatēja brūci viena centimetra garumā un 7 milimetru dziļumā.

Mārim ir aizdomas, ka tā nebija nejaušu apstākļu sakritība, bet gan kāds speciāli akmeņus novietoja uz sliedēm.

Agnese Līcīte
“Latvijas dzelzceļa” pārstāve

Mums patiešām žēl par notikušo un bērna un viņa vecāku pārdzīvojumiem! LDz kopā ar Valsts policiju šādus gadījumus izmeklē, un jāuzsver, ka to novēršanā būtiska ir arī sabiedrības iesaiste, pamanot bērnus vai jauniešus, kas rosās pie sliedēm, aizrādot tiem vai nepieciešamības gadījumā izsaucot policiju. Runājot par konkrēto gadījumu, jāsaka, ka “Latvijas dzelzceļš” līdz šim nebija informēts par šādu negadījumu, jo vilciena vadītājs, visticamāk, no mašīnista kabīnes šādu lidojošu oli vai citu nelielu objektu nevarēja pamanīt un turpināja ceļu.

“Latvijas dzelzceļš” apsekoja konkrēto vietu un noteikti apsvēršot, kādus risinājumus drošības uzlabošanai šajā vietā ir iespējams ieviest. Tas varētu būt siets vai cits materiāls uz pārvada margām, kas mazinātu iespējamību, ka huligāniskas uzvedības dēļ lidojošs akmens vai cits priekšmets apdraudētu iedzīvotājus, skaidro LDz pārstāve.

Šobrīd Valsts policija ir uzsākusi kriminālprocesu pēc Krimināllikuma 13. nodaļas, proti, noziedzīgi nodarījumi pret personas veselību. Policijas darbinieki ir pieprasījuši video materiālus no “Latvijas dzelzceļa”, lai izvērtētu, vai uz sliedēm tobrīd neatradās svešķermeņi.

Par sodu, kāds var tikt piemērots iespējamam vainīgajam, esot pāragri spriest, jo izmeklēšanā nepieciešams noskaidro, vai tik tiešām uz sliedēm tobrīd atradās akmeņi un kā tie tur nokļuva, atzīst VP pārstāve Elīna Priedīte.

Bez Tabu žurnāliste, kura gatava doties uz tālākajiem Latvijas nostūriem un risināt dažādas sadzīviska rakstura problēmas. Nereti arī vēsta par notikumiem uz sarkanā paklāja.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm