Ikšķiles novadā mistiski pazūd ceļš. Iedzīvotāja netiek uz dzelzceļa staciju

Inga dzīvo klusā Salaspils novada nostūrī. Lai nokļūtu uz darbu Ogrē, viņa izmanto vilcienu satiksmi. Kopš netālu no mājas veikti mežizstrādes darbi, meža celiņš uz staciju ir mainījis veidolu. Turpat blakus esošais ceļš Ikšķiles novada dokumentācijā vairs neskaitās ceļš, tādēļ tas vairs netiek uzturēts.

2019. gada 9. septembrī 19:50

Gar māju vedošais ceļš savieno Salaspils un Ikšķiles novadu. Ja Salaspils novada robežas pusē ceļš tiek uzturēts un kopts, tad Ikšķiles novada vadība par ceļu neliekas ne zinis. Kravas automašīnas to ir pamatīgi izdangājušas, slapjā laikā tas neesot lietojams.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Inga
Vēlas nokļūt līdz dzelzceļa stacijai

Praktiski tīrām kājām nav iespējams nokļūt līdz stacijai. Mums jāpeld pa netīrumiem, ja uzlīst lietus. Arī ar mašīnu te nevar izbraukt, te ir dubļu vannas. Vērsos Ikšķiles novada domē, bet tur man pateica, ka tā nav viņu darīšana un aiztaisīja durvis.

Pēc sarunas ar pašvaldības pārstāvi pēkšņi pie ceļa parādījās ceļazīmes, kas norāda uz automašīnu masas ierobežojumiem. Šis ceļš redzams gan Google kartē, gan Salaspils, gan Ikšķiles novada teritoriju plānojumā. Lai noskaidrotu, kādēļ Ikšķiles dome nerūpējas par ceļa posmu, kas ved līdz blakus novadam, “Bez Tabu” sarunājās ar Ikšķiles novada domes pārstāvi Lauru Dūšu, kura, neatbildot uz visiem žurnālista jautājumiem, sarunu pārtrauc.

Laura Dūša
Ikšķiles novada domes pārstāve

Šis nav Ikšķiles novada pašvaldības kompetences jautājums. Mēs nevaram atbildēt par svešām zemēm, par svešām lietām. Šis nav ceļš. Tas nav izdalīts kā inženierbūve, kā ceļš. Tas nav oficiāls ceļš. Jā, tieši tā. Pašvaldība apkalpo tikai oficiālos ceļus. Lūk, tā. Paldies par sarunu.

Ierodoties Ikšķiles domē, sabiedrisko attiecību speciāliste Laura Dūša neatrodas savā darbavietā. Ar “Bez Tabu” laipni piekrīt aprunāties domes priekšsēdētājs, kurš atvainojas par savas darbinieces attieksmi un neizdarību. Priekšsēdētājs atzīst, ka pašvaldība pirms vairākiem gadiem veikusi šā ceļa uzturēšanas darbus.

Indulis Trapiņš
Ikšķiles novada domes priekšsēdētājs

Tiks uzdots attiecīgiem speciālistiem izvērtēt šo situāciju. Viennozīmīgi esmu par to, lai šo sakārtotu. Lai iekārtotu piespiedu servitūtu. Tas process nav tik ātrs, ja labprātīgi zemes īpašnieks nepiekrīt, tad ir tiesa, bet šī lieta ir jāsakārto.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Zeme, uz kuras atrodas ceļš, ir privātīpašums. Priekšsēdētājs gan nevar nosaukt termiņu, kad ceļš tiks savests kārtībā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm