Iļģuciemā izcērt skvēru; iedzīvotājiem aizdomas par dižkoka iznīcināšanu

2021. gada 27. septembrī 19:10

Aizvadītās otrdienas rītā Iļģuciemā jau no paša rīta varēja dzirdēt motorzāģu rūkoņu. Vairāki zāģeri darbojušies blakus Riekstu ielas 15. namam, kā iedzīvotājs par notiekošo vērsās arī pašvaldības policijā.

Roberts Riekstu ielā dzīvo četrdesmit otro gadu, šobrīd gan retāk iziet ārā no dzīvokļa, taču pie mājas esošais skvēriņš vienmēr priecējis. Otrdienas rītā motorzāģu skaņa viņu pamatīgi pārsteigusi, sieva gājusi raudzīties, kas notiek. Atgriezusies dzīvoklī, viņa apstiprināja ģimenes bažas – tiek iznīcināts skvērs, kas ģimeni gadiem ilgi priecējis.

Pensionārs nekavējoties zvanījis pašvaldības policijai. Likumsargi ieradās dažu minūšu laikā un pārbaudījuši notiekošo. Vēlāk pašvaldības policijas darbinieki Robertam atzvanījuši un paziņojuši, ka viņiem uzrādīta ciršanas atļauja. Roberts gan nolēmis sazināties ar Rīgas domes darbiniekiem, kuri pensionāru uzslavēja par proaktīvu rīcību.

Roberts
Pārdzīvo koku zaudēšanu

Man pateica, ka tāda ciršanas atļauja viņiem nemaz nav izsniegta, tā esot viltota. Pateicās, ka esmu piezvanījis. Sanāk, ka viņi policijai uzrādīja viltotu atļauju. Bagātais jau dara, kā grib.

Skvēriņa iznīcināšanu pamanījuši visi apkaimes iedzīvotāji. Pēteris pēc izglītības ir dārzkopis un zina stāstīt, ka nozāģēts arī dižkoks, kuram bija piestiprināta atpazīšanas zīme. “Nav vairāk tās dižkoka zīmes, tā bija piestiprināta. Tā bija vienīgā kļava Iļģuciemā, kas bija dižkoks. Vismaz šajā lielajā kvartālā,” stāsta Pēteris.

Iedzīvotāji raidījumam “Bez Tabu” atklāj, ka nozāģēto koku vietā plānots būvēt daudzstāvu ēku. Teritorija pieder juridiskai personai.

To, ka teritorijā tiešām paredzēta būvniecība, apstiprina arī Rīgas domes Attīstības departamentā.

Kaspars Līcītis
Rīgas domes Attīstības departamenta pārstāvis

Mēs esam apsekojuši konkrēto objektu. Ņemot vērā, ka būvatļauja izsniegta pirms kāda laika, esam pieprasījuši nepieciešamo dokumentācija arhīvā. Vērtēsim konkrēto būvatļauju, vai koku ciršana bijusi saskaņota.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Rīgas pašvaldības policijā norāda, ka piefiksēta koku zāģēšana, ja tā izrādīsies neatļauta, sodu var nākties maksāt vai nu privātpersonām, vai juridiskām personām.

Dabas aizsardzības pārvaldes sistēmā nozāģētā kļava neuzrādās kā dižkoks. Tomēr sistēmā nav atrodams arī turpat blakus augošais ozols, kam arī ir piestiprināta atpazīšanas zīme. Pārvaldē norāda, ka ne visi koki ir ievadīti sistēmā. Jau tuvākajā laikā uz skvēru dosies pārvaldes darbinieki, kuri piefiksēs notikušo.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm