Inčukalnietis gandrīz divus mēnešus dzīvo bez elektrības. Kā tas iespējams?!

Inčukalna iedzīvotājs Anatolijs gan pavadījis Ziemassvētkus, gan sagaidījis Jauno gadu bez elektrības, bez iespējām skatīties televīziju lietot veļasmašīnu, ledusskapi, ūdens sūkni utt. Tā spiests dzīvot jau kopš decembra sākuma.

2020. gada 27. janvārī 20:00

Kad decembra sākumā Anatolijs secinājis, ka nedarbojas viena elektrības fāze, ziņojis AS “Sadales tīkls”. Dienā, kad meistari ieradušies, Anatolijam bija plānots ārzemju brauciens, Atstājis elektriķus darbojamies un pats aizbraucis. Kad pēc dažām dienām ieradies, secinājis, ka nav ne elektrības, ne sadalnes skapja pie mājas. Turklāt tas noticis, viņu nebrīdinot.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Anatolijs
dzīvo bez elektrības

Pirmkārt, te ir auksti. Labi, ka nav sala. Ūdens nav. Sūknis stāv. Otrajā stāvā apkure bija tikai ar elektrību.

Bez elektrības vispār nekas nedarbojas. Ēdienu es gatavoju uz elektroplīts, tagad to nevar. Ēdienu tagad uzsildu krāsnī, picu uz pannas. Tējkannu krāsnī.

AS “Sadales tīkls” pārstāvis norāda, ka sadalne pārvietota vietā, kur tā ir pēc plāna. Iepriekš bijusi neatļautā vietā. Meklējot, kur ir elektropadeves problēma, meistari secinājuši, ka ir vairāki nelegāli pieslēgumi. Turklāt klients neesot norēķinājies par patērēto elektroenerģiju. Pārdevējs lūdzis atslēgt elektropadevi. Kad norēķināsies, elektropadevi atjaunos.

Anatolijs taisnojas, ka par elektrību esot norēķinājies, maksājumu neesot veicis vien decembrī, kad elektrība atslēgta. Nelegālu pieslēgumu neesot veicis un elektrības skapis viņa teritorijā esot atradies, kopš māju uzbūvējis, proti, 12 gadus.”Bez Tabu” lūdz iesaistīties pašvaldību.

Mārtiņš Pozņaks
Inčukalna novada domes pārstāvis

 Inčukalna pašvaldības sociālā dienesta kolēģi par šo gadījumu ir informēti. Minētais kungs gan nav sociālā dienesta redzeslokā kā trūcīga persona. Mūsu kolēģi bijuši apsekot objektu un ir lietas kursā par šo gadījumu. Šis kungs ir strādājoša persona. Mēs aicinātu tomēr kopā ar AS “Sadales tīkls” šo jautājumu kārtot. Iespējams, bijusi ne īpaši saskaņota darbība ar šīm elektrolīniju lietām.

“Bez Tabu” sazinās ar Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisiju.

Līga Kurevska
Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas pārstāve

Atbilstoši normatīvajam regulējumam sadales sistēmas operatoram ir tiesības atslēgt lietotāju arī bez brīdinājuma gadījumos, kad ir apdraudēta elektroenerģijas sistēmas drošība. Visbiežāk tās ir situācijas, kur konstatēta patvaļīga pieslēgšanās sistēmai vai bojāta infrastruktūra. Lai izvērtētu konkrēto gadījumu, Regulators lūdz lietotāju vērsties pie mums ar iesniegumu, aprakstot lietas apstākļus un pievienojot attiecīgos dokumentus. Tādējādi mums būs iespēja vērsties pie AS “Sadales tīkls” ar konkrētiem jautājumiem, kas skar lietotāja personīgo informāciju un tiesiskās attiecības ar sistēmas operatoru.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm