Internetā tirgo brīnumiekārtu, kas palīdzēšot samazināt elektroenerģijas patēriņu!

2020. gada 23. janvārī 9:55

Brīnumiekārta it kā ierobežotu laiku pieejama ar iespaidīgu atlaidi un nopērkama vien par 39,99 eiro. Aprakstā esot minēts, ka ar tās palīdzību iespējams samazināt elektroenerģijas patēriņu pat par 50 procentiem.

Šādu iekārtu pasūtīja arī Sarmīte no Vecumnieku novada, kurai nācās piemaksāt arī par piegādi. Tādējādi ierīce kopumā izmaksājusi 47,90 eiro. Šis ir Sarmītes pirmais pirkums internetā. Tas viņai izmaksāja vienu sesto daļu ienākumu.

Sarmīte
“Izmetusi” 48 eiro

Šo iekārtu vienkārši jāpieslēdz pie strāvas. Rakstīts, ka iekārta elektroenerģiju nepatērē. Pieslēdzot pie tīkla, tā sākot strādāt un samazināšoties rēķins par elektrību. Vēl pie tam par 50 procentiem. Mājaslapā ir dažādi komentāri, kuros rakstīts, ka cilvēki grib nopirkt saviem vecākiem. Kad mans dēls atvēra šo lapu, viņš teica, ka tas viss ir safabricējums.

Jau pavisam drīz sieviete saprata, ka ar iekārtu nav iespējams sasniegt cerēto, tādēļ sākusi meklēt veidu, kā iekārtu atdot pārdevējam un atgūt iztērēto naudu. Pārdevēju nav iespējams sazvanīt pa norādīto tālruni. Uz iepakojuma norādīta adrese Rīgā, kurp dodas arī “Bez Tabu” filmēšanas komanda. Rītupes ielā 8/12 sastaptais teritorijas īpašnieks sazvana kādu internetveikalu, kas teritorijā darbojas, un izrādās, ka ir ierīces pārdevēju starpnieki.

Armands
Starpnieks

Mēs paši netirgojam, tikai izdarām pakalpojumu – iepakojam un atdodam kurjeram. Agrāk viņiem bija zvanu centrs, taču tas vairs nedarbojas.

Patērētāju sargi norāda, ka pirms produkta iegādes rūpīgi un kritiski jāizvērtē piedāvājums. “Preces pārdevējam būtu jāsūta prece reizē ar atteikuma tiesību veidlapu, ja tas nav izdarīts, tad no preces var atteikties nevis 14 dienas, bet gan gada laikā. Jābūt informācijai, lai ar uzņēmumu varētu sazināties,” raidījumam norāda Patērētāju tiesību aizsardzības centra pārstāve Santa Zarāne.

“Sadales tīkls” elektrozinību mācību vadītājs Artūrs Šmats atkārto, ka uzņēmums jau reiz brīdinājis Latvijas iedzīvotājus par to, ka šādā veidā neesot iespējams samazināt uzskaitītās elektroenerģijas apjomu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Artūrs Šmats

Šīs iekārtas ir ieguldījums, kas nekādā veidā neatmaksāsies. Iegādājoties šādas iekārtas, var sanākt pretēji gaidītajam efektam. Elektroenerģijas patēriņš nevis samazinās, bet tieši pretēji – palielinās. Šajās iekārtās ir dažādi pusvadītāju elementi, signāllampiņas, kas patērē aktīvo jeb lietderīgo elektrību, kas jebkurā gadījumā tiks noskaitīta.

Patērētājiem tiek ieteikts atvienot neizmantotās iekārtas no tīkla, šādā veidā samazinot patēriņu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm