“Izmetam naudu gaisā!” Baložos rēķini par atkritumiem šokē! Vietēji to sauc par reketu

Baložu uzņēmēji un iedzīvotāji ceļ trauksmi par atkritumu apsaimniekošanas maksu – šoruden saņemtie rēķini pat pieckāršojušies. “Mēs izmetam naudu gaisā!” nikna ir mazā uzņēmuma īpašniece. 

2018. gada 22. novembrī 18:50

“Bez Tabu” sāpi un neizpratni klāsta uzņēmēji, kuru mazais bizness iekārtots Ķekavas novada Baložu ciema Zaļās ielas 5. namā. Tajā iekārots zobārsta kabinets, kurpnieka un šuvēja darbnīcas, veikals, aptieka, divas frizētavas. Vienas frizētavas saimniece ir Jekaterina, kura, uzrādot rēķinus, uzskatāmi pierāda, ka cena par atkritumu apsaimniekošanu viņas uzņēmumam pieckāršojusies: līdz septembrim maksāja ap pieciem eiro, nakamajā rēķinā no uzņēmējas pieprasa 25,99 eiro.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Jekaterina
Uzskata, ka tiek apzagta

“Piecas reizes vairāk nekā maksāju iepriekš! Ir pagājuši vairāki mēneši, bet nezinu iemeslus, kāpēc tarifs audzis. Neviens negrib maksāt, nesaprotot par ko. Es mēnesī izmetu divus maisus. Es strādāju frizētavā, man nav sadzīves atkritumu. Man un maniem kaimiņiem, mazām platībām, kur, piemēram, sēž pie datoriem, ļoti augsts tarifs. Veikalnieki šeit arī ir neizpratnē par rēķiniem. Katru mēnesi viņiem tas mainās. Ja agrāk maksāja, ja nemaldos, ap 15-20 eiro, tad tagad viņiem pieprasa 50, 60, 70, pat 80 eiro. Mēs nesaprotam, kā šīs cenas veidojas.”

“Bez Tabu” uzklausa arī citus Baložu Zaļās ielas 5. nama uzņēmumu pārstāvjus, kuri arī ir neizpratnē par atkritumu izvešanas maksu.

“Arī iedzīvotājiem dzīvokļos jāmaksā vairāk. Bija 1,90 eiro, tagad 2,98 bez PVN no cilvēka. Tas ir gandrīz uz pusi vairāk. Par tām miskastēm visi neapmierināti – gan iedzīvotāji, gan uzņēmēji. Veikalā tepat vispār maksā 50 eiro. Iepriekšējā mēnesī vispār bija 100 eiro. Bet agrāk maksāja ap 15 eiro,” sašutusi ir cita uzņēmuma pārstāve.

Par atkritumu apsaimniekošanas cenām šajā rudenī Baložu iedzīvotāji sašutumu pauž arī sociālajos tīklos, piemēram “Facebook.com” domubiedru grupā “Labi dzīvot Baložos”.

Jauns atkritumu apsaimniekotājs – lielāki rēķini. Vai sakritība?

Summas daudzu rēķinos palielinājušās līdz ar brīdi, kad šoruden atkritumu apsaimniekošana Ķekavas novadā uzticēta uzņēmumam “Clean R”. “Clean R” uzvarējis pašvaldības rīkotā konkursā. Atkritumu apsaimniekotājfirmas izpilddirektors Valērijs Stankevičs informē, ka tarifs esot audzis par aptuveni 35 procentiem. Tas esot saistīts ar “Clean R” nodrošināto augstākas kvalitātes pakalpojumu: videi draudzīgākas automašīnas, atkritumu šķirošanas piedāvājums un citiem faktoriem, kas sadārdzinot tarifu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tomēr arī “Clean R” pārstāvis Stankevičs ir izbrīnīts par lielajiem mazo uzņēmēju rēķiniem.

“Baložos tarifs ir audzis līdz 35 procentiem, tomēr tas nebūtu tik būtiski ietekmējis iedzīvotāju rēķinus,” teic “Clean R” pārstāvis Stankevičs.

Komentējot, piemēram, Jekaterinas frizētavas rēķinu, Stankevičs atzīmē, ka, ņemot vērā tarifa kāpumu par 35 procentiem, būtu jāmaksā aptuveni septiņus eiro iepriekšējo piecu vietā, nevis, kā norādīts rēķinā, 26 eiro, kas ir 500 procentu maksas kāpums.

Baložu namu pārvaldnieks: Slēpto izmaksu nav!

Stankevičs ar pretenzijām aicina vērsties pie namu apsaimniekotāja SIA “Baložu komunālā saimniecība”, netieši norādot, ka, iespējams, namu pārvaldnieks rēķinā paslēpis citas izmaksas.

Haralds Bērziņš
“Baložu komunālā saimniecība” pārstāvis

“Konceptuāli cenas aprēķināšana par atkritumu izvešanu nav mainījusies. “Baložu komunālā saimniecība” tikai organizē šo pasākumu. Neko summai neliek klāt. [No atkritumu apsaimniekotājiem] saņemtais rēķins tiek izdalīts uz [Zaļās ielas 5.] ēkas īrniekiem. Nekādas apslēptās izmaksas tur nav.”

SIA “Baložu komunālā saimniecība” pārstāvis Bērziņš norāda, ka maksa par atkritumu izvešanu kāpusi, jo, piemēram, namā, kurā darbojas uzņēmumi, palielinājies atkritumu apjoms, kas esot saistīts gan ar to, ka paši uzņēmēji esot lūguši to palielināt, gan ar to, ka citi izmanto negodprātīgi svešus atkritumu konteinerus.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Ir negodprātīgi cilvēki, atkritumu radītāji, kuri izmet atkritumus arī uz daudzdzīvokļu māju rēķina. Tādējādi izvedamo atkritumu daudzums palielinās, jo tiek izmantoti sveši konteineri,” stāsta “Baložu komunālā saimniecība” pārstāvis Bērziņš.

Lai iedzīvotājiem un uzņēmējiem nebūtu jāpārmaksā par citu atkritumiem, pie konteineriem tikšot uzstādītas novērošanas kameras, novērošanas sistēma būšot savienota ar pašvaldības policiju, tā par cīņu ar negodprātīgajiem stāsta, SIA “Baložu komunālā saimniecība” pārstāvis Haralds Bērziņš.

Tomēr namu apsaimniekotāja argumentu par pēkšņo atkritumu apjoma vairošanos, kā rezultātā iedzīvotāji nu maksā krietni vairāk, “Clean R” izpilddirektors Valērijs Stankevičs apšauba.

Valērijs Stankevičs
“Clean R” izpilddirektors

“Prakse rāda, ka, mainoties [atkritumu apsaimniekošanas] operatoram, ne visi iedzīvotāji noslēdz līgumus uzreiz. Tāpēc sāk izmantot kaimiņa konteineru savām vajadzībām. Arī Baložos notiek līdzīgi, bet nevar teikt, ka tas atkritumu pieaugums kaimiņu konteineros ir lielāks par kādiem 10 procentiem.”

“Bez Tabu” iedzīvotāju un uzņēmēju vārdā vērsies arī Ķekavas novada domē, kur domnieki esot informēti par Baložu problēmām. Arī domē, līdzīgi kā “Baložu komunālajā saimniecībā”, norāda, ka, nomainoties atkritumu apsaimniekotājiem, ne visi noslēguši līgumus par atkritumu apsaimniekošanu, līdz ar to esošajos konteineros atkritumu apjoms esot krietni palielinājies. Dome sola risināt problēmu, lai godprātīgiem iedzīvotājiem nebūtu jāpārmaksā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Foto

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm