tv3.lv

Ja fotografē telpas, klientiem 50 eiro sods! Nelegāls hostelis Rīgas centrā nenoslēpjas no “Bez Tabu”

8. augustā 19:42

Rīgas centrā, Marijas ielā, bez izkārtnēm, slēpjoties aiz šķietami parastām dzīvokļa durvīm, darbojas nelegāls hostelis, uzklausījis sūdzības par iestādi, pārbaudē kopā ar būvinspektoriem un policiju noskaidrojis raidījums “Bez Tabu”.

Par iestādi Marijas iela 1. nama 4. stāvā raidījumam ziņoja Liene, kura jau kādu laiku dzīvo ārzemēs. Viņa nesen kopā ar draugu bija ieradusies dzimtenē, un hosteļa istabiņu uz trim naktīm noskatīja interneta vietnē “Booking.com”.

Liene
par trim naktīm nelegālajā hostelī samaksāja 90 eiro

Apskatījām pirmās atsauksmes. Muļķi, ka nepašķīrām tālāk. Aprakstā bija rakstīts, ka ir logi, skapis. Nekas no tā neatbilda patiesībai.

Liene ar draugu, tāpat kā citi hosteļa klienti, ilgi maldījušies, jo nama ārpusē un kāpņutelpā nav norāžu par iestādi. Arī “Bez Tabu” pie konkrētā nama satika galvaspilsētas viesus, kuri, lai gan bija samaksājuši par naktsmītni, to nekādi nevarēja atrast.

Liene
par trim naktīm nelegālajā hostelī samaksāja 90 eiro

Kāpām uz ceturto 4. stāvu, bet tur nekā nav. Piektajā stāvā ir autoskola, kur prasījām. Tur uzreiz saķēra galvu un teica, ka jāiet stāvu zemāk. Brīdināja būt gataviem, jo tas [hostelis] ir nelegāls bizness un tur mūs gaidīs dusmīga krieviete.

Arī “Bez Tabu” komanda parunāja ar autoskolas pārstāvi, kura stāstīja, ka hosteļa klienti, meklējot izmitināšanas iestādi, bieži un kļūdaini iemaldoties autoskolas telpās.

Kad beidzot saprata, aiz kurām durvīm atrodas hostelis, klauvēja pie durvīm, kuras atvēra darbiniece, kura bija satraukusies par abu rosību kāpņutelpā, raidījumam stāstīja Liene.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Liene
par trim naktīm nelegālajā hostelī samaksāja 90 eiro

Kad attaisīja durvis, mēs prasījām: “Jūs saprotat, kā mēs jūs meklējām pusstundu? Kāpēc nav nekādu norāžu?” Viņa pasmaidīja un prasīja: “Kāpēc tu domā, kāpēc nav [norāžu]? Pieļāvām, ka tas tāpēc, jo nelegāli. Viņa sāka smieties un teica: “Protams!”

Darbiniece nespēja komunicēt valsts valodā, piebilda Liene. Tāpat viņa raidījumam stāstīja, ka, saņemot atslēgas, darbiniece likusi parakstīties par apņemšanos ievērot noteikumus. Lienei licies ļoti savādi, ka viens no noteikumiem bija aizliegums filmēt un fotografēt hosteļa telpas.

Liene
par trim naktīm nelegālajā hostelī samaksāja 90 eiro

Ir ko slēpt tātad. Ja fotografē, sods 50 eiro.

Lai gan internetā reklamējuši iespēju rezervēt istabu ar divguļamo gultu un logu, ko arī iepriekš pāris izdarīja, ierādīja guļvietu ļoti mazā telpā bez loga un divguļamās gultas.

Liene
par trim naktīm nelegālajā hostelī samaksāja 90 eiro

Tādā kā kabūzī. Es to nevaru nosaukt par istabu. Divstāvīga gulta, tik vien vietas, cik diviem maziem krēsliem. Pieliekot degunu gultai, jūt, kā tā smird pēc mitruma. Augšā nekādas gaisa ventilācijas nav. Puisis palūdza, vai var iedot istabu vismaz ar logu, uz ko atbildēja – ja daudz runāsim, atņems mums mantas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Liene stāstīja, ka šādas telpas, ko grūti nosaukt par istabām bijušas vairākas. Vienā no tādām, pēc Lienes stāstītā, esot mitinājušies pat četri cilvēki.  Izmitināšanas iestādē gan esot arī plašākas telpas ar logu, kurās arī uzturējušies vairāki klienti. Liene ir satraukta arī par iespējamu ugunsdrošības noteikumu neievērošanu hostelī.

“Mazgājos ar mitrām salvetēm, jo ir tikai viena duša uz 14 istabiņām. Dušā tikai auksts ūdens,” par izmitināšanas apstākļiem turpināja klāstīt Liene.

Liene bijusi šokēta arī par bērnu iespējamu nelikumīgu nodarbināšanu, jo, no rīta pamostoties, redzējusi, ka telpas tīra mazi bērni.

Liene
par trim naktīm nelegālajā hostelī samaksāja 90 eiro

Viņi tur tīra, bet tur taču visādi cilvēki paliek. Tas bija vēl viens šoks. Teiktu, ka vecākajam bērnam bija kādi astoņi gadi.

Pēc sūdzību uzklausīšanas “Bez Tabu” kopā ar pašvaldības būvinspektoriem un policistiem ieradās nesaskaņotā pārbaudē. Telpās tika sastapti viesi, kuri atzina, ka pirkuši pakalpojumu, un konstatēts, ka telpas tiek izmantotas neatbilstoši lietošanas mērķim (nelikumīgi ierīkots hostelis). Tāpat būvekspertiem uzreiz bija skaidrs, ka nelegālā biznesa darboņi ignorē ugunsdrošības prasības.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Vēlāk pašvaldībā pauda, ka “iespēju robežās darīs visu, lai hostelis neturpinātu nelikumīgo darbību”.

Rīgas pašvaldība uzsāka pastiprinātu cīņu ar nelegālām un potenciāli bīstamām izmitināšanas vietām pēc traģiskā ugunsgrēka pagājušā gada aprīlī. Šajā ugunsgrēkā dzīvību zaudēja deviņi cilvēki (vairāk lasi šeit).

Vairāk par konkrēto nelegālo hosteli un pašvaldības cīņu ar šādām izmitināšanas vietām uzzini, noskatoties sižetu.

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm