tv3.lv

“Ja iešu uz policiju, tad nestaigāšu!” Tēvs un dēls vaino kaimiņus mājas Ogrē iznīcināšanā

Ogrēnietis Aleksandrs jau vairāk nekā 20 gadu dzīvo namā, kas atrodas meža ielokā, taču tajā pašā laikā no pilsētas centra ir rokas stiepiena attālumā. Dēls gan ir ļoti satraucies par tēva likteni, jo ēka esot ierauta tumšos darījumos.

Ēka uzbūvēta dažus gadus pēc Pirmā pasaules kara. Šobrīd zem šīfera jumta atrodas trīs dzīvokļi – divi no tiem pirmajā stāvā. Kamēr Aleksandrs ir otrā stāva saimnieks un uzturas šeit pastāvīgi, kaimiņu mitekļu saimnieki te neesot nodzīvojuši pat sekundi.

Dēls Iļja stāsta, ka tēvs kurina savu mitekli, taču kaimiņi apzināti rudenī un ziemā atstājuši atvērtus savu dzīvokļu logus, lai nams kļūtu vēl mitrāks. “Cik es sapratu, viņu mērķis ir, lai šo māju atzīst par avārijas stāvoklī esošu un pēc tam iznīcina.”

Pērnā gada rudenī namu apsekojusi Ogres būvvalde, sniedzot atzinumu, ka teju simts gadus senā ēka nav avārijas stāvoklī. Drīz pēc tam pirmā stāva dzīvokļu īpašnieki centušies piesaistīt it kā neatkarīgus būvniecības ekspertus. Mērķis ir tikai viens – panākt avārijas stāvokļa atzīšanu.

Tēvs uzsver, ka kaimiņi vairākkārt esot radījuši bojājumus nama pamatiem. Aleksandrs gan katru reizi aizdarījis caurumus.

Iļja

Tad tēvs zvanīja policijai, runāja par to, pēc kā bija jau jauni draudi. Tas kungs pateica, ja turpināsi iet uz policiju, pārāk daudz staigāsi, būs rezultāts negatīvs.

Sazvanot vienu no kaimiņiem, klausulē atskan viena un tā pati frāze: “Knāb sūdā!”.

Pēc publiski pieejamās informācijas abus dzīvokļus zem Aleksandra savulaik iegādājusies SIA “Mītnes”. Pēc aptuveni gada viens no mitekļiem pārdots citai personai. Līdz ar draudiem un ēkas degradēšanu Iļja un Aleksandrs kaimiņus vaino arī mājas uzkrājuma – teju 10 000 eiro – izsaimniekošanā. Nauda no nama kopējās kases esot pazudusi drīz pēc apsaimniekotāja nomaiņas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Iļja arī piebilst, ka kaimiņi esot savulaik piedāvājuši nopirkt tēva dzīvokli par 20 000 eiro, taču par tādu summu Ogrē atbilstošu īpašumu iegādāties neesot iespējams.

Dzīvokļu apsaimniekošanas eksperts Vitolds Peipiņš piekrīt, ka jaunie dzīvokļu saimnieki, iespējams, šeit saskatījuši nekustamā īpašuma biznesa perspektīvas. Tomēr pašreiz šis nams ar brango — vairāk nekā 3000 kvadrātmetru —zemesgabalu ir uzskatāms par daudzdzīvokļu dzīvojamo māju un tās uzturēšanu skar un regulē attiecīgie likumi.

Dēls gan uzsver, ka ar Aleksandra viedokli kaimiņi nemaz neesot rēķinājušies, pieņemot ar māju saistītos lēmumus bez ogrēnieša ziņas.

Armands
dzīvokļa īpašnieks Nr. 2

Pilnīgas muļķības! Pilnīgas muļķības. Nekā tamlīdzīga. Aleksandrs uz kontaktiem neiznāk, nerunā, nepiedalās māju sapulcēs. Nav ieinteresēts kaut kādās remontdarbu veikšanās, dzīvo savu iedomātu dzīvi un filozofiju. Tas, ka tur kaut kas ir jādara, ka māja ir avārijas stāvoklī, tas ir skaidrs, bet kopējo saucēju par attīstības perspektīvām atraduši neesam. Neviens viņam neko netaisās ne atņemt, ne atbrīvoties. Nekā tamlīdzīga. Sāksim ar to, ka tur nav nevienas pilsētas komunikācijas. Tur nav ne ūdens, ne kanalizācijas, ne apkures. Nekā tur nav. Tādā stāvoklī, kādā tā ir, tur šobrīd prasās super kapitālais remonts ar visām tam pakļautajām, pienācīgajām investīcijām.

Armands pauž izbrīnu par kaimiņa Dzintara pausto atbildi “Bez Tabu”, kā arī noliedz apzinātu ēkas degradāciju, draudu izteikšanu, uzkrājuma izsaimniekošanu un pat naudas piedāvāšanu Aleksandram. Tikmēr Peipiņš saredz trīs risinājumus – cīnīties ar kaimiņiem, samierināties ar situāciju vai pārdot dzīvokli.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Jāpiebilst, ka Armands telefonsarunā arī ieteica pašu Aleksandru izteikt piedāvājumu.

Jurista komentārs:

Žurnālists
Medijos pavadīti vairāk nekā 14 gadi. Uzskata, ka katrs stāsts un problēma ir iespēja sabiedrībai atgādināt par dažādām dzīves situācijām, kas var skart jebkuru no mums. Strādājot, rod iespēju ne tikai risināt problēmas, bet arī pamācīt citus labākai ikdienai.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm