tv3.lv

“Ja nebūtu pieķērusies, viņa noripotu lejā pa krauju!” Ģimene pie Sietiņieža piedzīvo nervus kutinošu ekskursiju

Gleznainais Gaujas krasts vienā pusē un viens no Latvijas dabas lepnumiem – Sietiņiezis – otrā pusē. Lai apskatītu šo vietu, Krūmiņu ģimenei no Limbažiem nācās piedzīvot ļoti satraucošus brīžus.

“Man bērns, piemēram, nokrita, bērnam ir 8 gadi, un viņa nokrita uz celīšiem, un viņai sanāk tā, ka viņa šļūc pa to taciņu uz leju, bet es redzu, ka viņai tās margas, kas ir tā kā norobežots no Gaujas krasta, ir virs viņas galvas. Un tas bērns arī izmisumā skatās uz mani, un viņa slīd uz to Gaujas pusi, un es nekā nevaru palīdzēt, jo es ar otru, mazāko bērnu, mēs gājām pēc tam. Es domāju, tur būtu bijis pāris minūšu jautājums, ja viņa nebūtu pieķērusies, viņa man būtu pa to krastu noripojusi lejā,” stāsta Linda Krūmiņa.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Šaurās un ar ledu klātās taciņas gar stāvo krastu momentāni kļūst par bīstamu šķērsli atpūtniekiem, un neviļus dabas baudīšana un atpūta pārtop par sirdi stindzinošu piedzīvojumu.

“Es toreiz īstenībā it kā gribēju bērnus aizvest, pa dienu bija jauki un skaisti, es domāju, – iesim pastaigā. Bet pēc tam es sevi šaustīju par to, es domāju, kādā ekskursijā esmu bērnus aizvedusi,” turpina satrauktā māmiņa.

Aplūkojot kritisko situāciju dabā, “Bez Tabu” pārliecinās, ka viss nebūt nav atstāts novārtā. Uz taciņām redzamie smilšu graudiņi liecina, ka iestaigātie celiņi tomēr tiek kaisīti.

Kocēnu novada pašvaldība neesot atbildīga par Sietiņieža apkaimi, šīs teritorijas uzturēšana gulstas uz Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) pleciem.

“Pārvalde šobrīd strādā ziemas režīmā. Protams, ka simtprocentīgi visas tūrisma takas netiek uzturētas kā vasarā, bet tā 25% ir pilnā tīrīšana, kaisīšana, atkritumu vākšana, kas ir atbilstoši ziemas režīmam šobrīd, līdz pus aprīlim pilnīgi noteikti,” norāda DAP pārstāvis Mārtiņš Zīverts.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Bez Tabu” arī izklāsta Krūmiņu ģimenes pārdzīvoto un teju notikušo nelaimi, un Zīverts piekrīt, ka šis gadījums nebūt nav pozitīvs, un sola izvērtēt nepieciešamību labiekārtot barjeras.

Mārtiņš Zīverts
DAP pārstāvis

Nu, tās ir barjeras, kas ir vairāk tā kā vērstas, kur cilvēkiem ir jāiet. Bet – ņemsim vērā, varbūt, ka atsevišķās vietās, izanalizējot šo gadījumu, ko jūs minējāt, varbūt, ka ir vērts apsvērt, ka atsevišķās vietās tās barjeru koka konstrukcijas ir pilnveidojamas.

Visiem atpūtniekiem tomēr ir jāliek aiz auss, ka aiz brīvās dabas baudīšanas vienmēr slēpjas kaut neliela daļiņa riska.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm