Ja nespēj savaldīties, tam ir sekas! Gorkšs par vārtsarga Ozola amorālo “novēlējumu” bumbu padevēja mātei

2022. gada 15. septembrī 19:54

“Arī saspīlētākajās situācijās jāspēj savaldīt emocijas. Ja to nespēj, tam ir sekas,” tā par kluba “Riga FC” vārtsarga amorālajiem izteikumiem bērnam, bumbu padevējam, saka Kaspars Gorkšs.

Latvijas futbola izlases un “Riga FC” kluba vārtsargs Roberts Ozols 11. septembrī “Optibet” virslīgas spēlē pret “Valmieru”, kad viņa pārstāvētā komanda bija iedzinējos, bija ļoti nikns uz bumbu padevēju, kurš, pēc Ozola domām, vilcinājās padot bumbu, lai varētu turpināt spēli. “Lai tava mamma nomirst!” šādus amorālus vārdus Ozols veltīja bērnam. Vārtsarga paustais tika iemūžināts pie laukuma novietotajā kamerā. Vēlāk fragments ar Ozola nāves novēlējumu nonāca sociālajos tīklos, kur izpelnījās lielu rezonansi.

Vārtsarga Ozola izteikumus sarunā ar “Bez Tabu” nosodīja arī bijušais futbolists, kādreizējais Latvijas futbola izlases kapteinis Kaspars Gorkšs, kuram sanācis uzspēlēt kopā ar Ozolu. Gorkšs pauda izbrīnu par Ozola uzvedību, jo viņš šo vārtsargu zina kā klusu un savaldīgu cilvēku.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kaspars Gorkšs
bijušais Latvijas futbola izlases kapteinis

Viņš ir tāds spēlētājs, kurš runā ļoti maz, bet, lai nolamātos, laikam jau daudz nevajag. Roberts ir pietiekami inteliģents čalis, lai saprastu, ka tas, ko viņš izdarījis spēles karstumā, lielu emociju ietekmē, nav pareizi. Tas nav attaisnojami. Ja raugāmies uz piemēriem ārpus Latvijas, rezultāts parasti ir ļoti lakonisks: īsāka vai garāka diskvalifikācija un naudas sods.

Gorkšs norādīja, ka daudzi sportisti lielā mērā ir atpazīstami, tāpēc ir jāpiedomā pie savas rīcības un jārāda piemērs, tai skaitā jaunajai paaudzei, kas iedvesmojas no atlētiem.

Kaspars Gorkšs
bijušais Latvijas futbola izlases kapteinis

Ir tāds kā sabiedriskais līgums, kas liek samierināties ar to, ka katram par tevi ir viedoklis. Saspīlētākajās situācijās jāspēj novaldīt emocijas. Ja to nespēj, tam ir sekas.

“Bez Tabu” sazinājās ar “Riga FC”. Klubs pēc ilgstošām pārdomām tomēr atteica deleģēt kādu administrācijas pārstāvi sarunai kameras priekšā. Norādot, ka Roberts Ozols ir “ļoti noslēgts cilvēks”, atteicās organizēt sarunu ar vārtsargu. Klubs atsūtīja rakstveida komentāru.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Riga FC”

Klubs stingri nosoda komandas vārtsarga Roberta Ozola uzvedību 11. septembra spēlē. Komandas iekšienē ar Robertu padziļināti izrunājām nepatīkamās epizodes spēles laikā un uzklausījām viņa skaidrojumus. Roberts nožēlo savu uzvedību un pauda nostāju, ka skaidri apzinās, ka šādiem izteikumiem nav nekādu attaisnojumu. Roberts atzina, ka spēles karstumā nespēja savaldīt savas emocijas un veica neapdomīgus komentārus. Roberts nākamajā dienā pēc spēles personīgi sazinājās ar bērna māti, kura uzklausīja Roberta atvainošanos. “Riga Football Club” piemēros Robertam sankcijas atbilstoši kluba disciplinārajam reglamentam. Esam saņēmuši arī Latvijas Futbola federācijas (LFF) Disciplinārlietu komitejas lēmumu, kuru nekādā gadījumā negrasāmies apstrīdēt.

Raidījums sazinājās arī ar bērna, kam Ozols uzbruka ar vārdiem, māti. Viņa apstiprināja, ka “Riga FC” spēlētājs atvainojies.

bērna māte

Situācija iespēju robežās ir atrisināta. Saņemta gan personīga, gan publiska atvainošanās, kā arī notikušais tiek izskatīts Latvijas Futbola federācijā. Šis, manuprāt, ir absolūts izņēmuma gadījums un nav attiecināms uz Latvijas futbola etiķeti un kopējo tēlu.

Latvijas Futbola federācijas (LFF) Disciplinārlietu komiteja, izskatot šo spēles epizodi, ņemot vērā 14. septembra LFF Godīgas spēles un ētikas komitejas atzinumu un 14. septembra “Riga” sniegtos paskaidrojumus, kā arī papildus iepazīstoties ar masu saziņas līdzekļos publicēto informāciju, konstatēja, ka vārtsarga Ozola rīcība ir kvalificējama kā LFF Ētikas kodeksa pārkāpums un ir sodāma, īpaši ņemot vērā, ka pārkāpums ir vērsts pret nepilngadīgu personu. Par šo incidentu vārtsargs saņēma piecu virslīgas spēļu diskvalifikāciju un 170 eiro naudas sodu.

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm