Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Jāmazgājas teju verdošā ūdenī! Nama stāvvads steidzami jāremontē; to aizslēpjot un aizbūvējot, piekļuve apgrūtināta

Rīgas daudzdzīvokļu nama dzīvoklī aukstā ūdens spiediens ir tik niecīgs, ka iedzīvotāji spiesti mazgāties teju verdošā ūdenī. Lai novērstu problēmu, nepieciešams piekļūt nama koplietošanas stāvvadam, bet piekļuvi tam liedz kaimiņi, kuri savos mitekļos stāvvadu aizbūvējuši ar sienu, ziņo satrauktais iedzīvotājs.

2021. gada 23. martā 21:58

Raidījuma “Bez Tabu” redakcijā vērsās Andris, kura dēls nesen iegādājies dzīvokli namā Rīgā, Ieriķu ielā. Pēc mitekļa iegādes atskārtis, ka aukstā ūdens padeve no krāniem trešā stāva miteklī ir ļoti niecīga. Līdzīga problēma esot arī kaimiņiem stāvus augstāk. Problēma apzināta: pie vainas esot koplietošanas stāvvads, kas stiepjas viscaur namam, no pirmā līdz piektajam stāvam.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Andris
ziņo par neapskaužamu situāciju dzīvoklī

Ziņoju nama pārvaldniekam, tika izsaukts santehniķis. Viņš teica, ka nekā nevar darīt, caurules (stāvvadi) aizauguši, tie jālabo, bet iedzīvotāji stāvvadus ir aizslēpuši aiz sienām. Līdz ar to piekļuve stāvvadam nav iespējama.

Normatīvie akti nosaka, ka daudzdzīvokļu nama iedzīvotājiem jānodrošina piekļuvi stāvvadam, lai nepieciešamības gadījumā varētu veikt remontdarbus. Apsaimniekotājam jāapzina stāvvada problēmposms un jāorganizē tā remontdarbi, tomēr realitātē, kā norāda Andris, iedzīvotāji piekļūšanu koplietošanas komunikācijām apgrūtinājuši ar izbūvi, piemēram, rīģipša sienu (noslēpuši caurules), un ne katrs ir ar mieru to lauzt, lai nodrošinātu piekļuvi stāvvadam. Andris uzsvēra, ka dēla dzīvoklī redzams labais piemērs – caurules aizslēptas aiz durtiņām. Šāds risinājums ļauj viegli piekļūt komunikācijām.

Andris
ziņo par neapskaužamu situāciju dzīvoklī

Dēls mazgājas vienos naktī, kad neviens nelieto ūdeni. Tad kaut kāds spiediens parādās, bet, kad nav aukstā ūdens spiediena, tek verdošs. Tie, kuriem ir normāls spiediens, neliekas ne zinis. Mums teica pašiem meklēt risinājumu, pašiem esot jāsarunā ar kaimiņiem, lai nodrošina piekļuvi.

Konkrētās mājas apsaimniekotāja AS “Rīgas namu apsaimniekotājs” valdes priekšsēdētājs Igors Trubko “Bez Tabu” informēja, ka Ieriķu ielas namā pēc apkures sezonas plānots uzsākt stāvvadu nomaiņu.

Igors Trubko
AS “Rīgas namu apsaimniekotājs” valdes priekšsēdētājs

Ierastā prakse ir sekojoša: izliekam paziņojumus, ar kuriem informējam, ka konkrēts īpašnieks sagādā problēmas, bet uz aizrādījumiem ne īpaši reaģē. Informējam, ka uzsāksim darbus, izbūvēsim līdz šim dzīvoklim un virs tā, konkrētajā posmā atstājot vecu posmu. Informējam, ka šis dzīvokļa īpašnieks nes atbildību par visiem zaudējumiem, kas radīsies šī stāvvada posma dēļ, tai skaitā, ja nāksies iesaistīties apdrošinātājiem. Pēc šādas mūsu rīcības dzīvokļu īpašnieki gandrīz vienmēr mūs ielaiž dzīvokļos, lai varētu veikt nepieciešamos darbus.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Trubko uzskata, ka likumā jāiestrādā norma par administratīvo atbildību dzīvokļa īpašniekam, ja viņš nenodrošina piekļuvi koplietošanas komunikācijām.

Pret ietiepušos kaimiņu jāvēršas tiesā ar civilprasību, informē mājokļu politikas veidotāji no Ekonomikas ministrijas. Esot sagatavoti grozījumi likumā, kas ļaušot rīkoties, nesagaidot galīgo tiesas spriedumu.

Mārtiņš Auders
Ekonomikas ministrijas Mājokļu politikas departamenta direktors

Sagatavoti grozījumi Civilprocesa likumā, kas paredzētu, ka šādās prasībās tiesā iespējams prasīt arī pagaidu noregulējumu. Proti, situācijās, kad nepieciešama ātra piekļuve komunikācijām, var lūgt tiesai šīs prasības nodrošinājumu. Šī prasība tiktu izskatīta salīdzinoši ātri, vēl līdz galīgajam spriedumam.

Ekonomikas ministrijā cer, ka grozījumi likumā varētu stāties spēkā jau drīzumā.

Roberts Blass
Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma