tv3.lv

“Jāšuj celis. Uz galvas puns!” Plīstot šūpolēm, bērns Ventspils pludmalē gūst traumas

2021. gada 4. jūnijā 8:46

Ventspils zilā karoga pludmalē izvietotas dažādas atrakcijas un trenažieri. Un viena no iekārtām kādai ģimenei sarūpē patiešām nepatīkamus brīžus.

Vita

Cik droši ir šūpoties šūpolēs Ventspils pludmalē? Šūpošanās brīdī plīst ķēde, bērnam trauma. Traumpunktā jāšuj celis, uz galvas puns…

Līdz ar vēstuli Vita nosūta arī nelielu video, kurā redzamas bērna pāridarītājas – šūpoles. Klāt pievienotajā fotogrāfijā fiksēta arī gūtā brūce.

Pludmalē sastopam ģimenes ārsti no Ventspils Annu Matvejevu, kura visai regulāri atpūšas pilsētas pludmalē. Ventspilniece neatminas, ka kāds šajā atpūtas vietā būtu guvis visnotaļ nopietnu traumu. Savukārt Annas vīrs, kurš ir traumatologs slimnīcā, Annai atklājis, ka pacientu vidū visnotaļ bieži nokļūst arī bērni, kuri guvuši traumas dažādās atpūtas vietās, reizumis arī pludmalē.

Apsekojot visas pludmalē esošās šūpoles, kas ir identiskas tām, no kurām izkrita bērns un pārsita celi. Ņemot vērā, ka pludmales inventāra lietošanas noteikumos nekur nav minēts, kurš nedrīkst sēsties šūpolēs, veicam eksperimentu. Šūpoles izturēja aptuveni 90 kilogramus smaga cilvēka svaru.

Ventspils pilsētas pašvaldības Komunālās pārvaldes pārstāvis Kristaps Priede norāda, ka pludmalē un arī bērnu rotaļu laukumos pilsētā es0šās iekārtas tiekot regulāri pārbaudītas, nepieciešamības gadījumā – arī labotas. Par konkrēto gadījumu pašvaldībai informācijas neesot, vien fakts, ka strādnieki ir konstatējuši saplīsušas šūpoles, ko arī saremontēja.

Iekārtu tehnisko stāvokli ietekmējot pie jūras esošie apstākļi, kā arī paši atpūtnieki, kuri izmanto iekārtas neatbilstošā veidā. Nereti to dara tieši pieaugušie. Komunālās nodaļas pārstāvis tikmēr norāda, ka visas iekārtas tiek ļoti rūpīgi pārbaudītas gan pirms sezonas, gan arī sezonas laikā. Un to nosaka arī pērn spēkā stājušies Ministru kabineta 18. noteikumi “Spēļu un rekreācijas laukumu drošuma noteikumi”.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tikmēr Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas virsārste Renāte Snipe aicina vecākus rūpīgi pieskatīt savus bērnus tamlīdzīgos atpūtas laukumos. Snipe arī aicina visus būt piesardzīgiem, atpūšoties pie ūdens, lēkājot uz batuta, dodoties izbraucienos ar dažādiem pārvietošanās līdzekļiem, kā arī būt divtik uzmanīgiem, apmeklējot rotaļu laukumus.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm