tv3.lv

“Jau vairākus mēnešus apdraud cilvēku drošību!” Rīdzinieci satrauc bīstama laterna pie nama fasādes

Raidījumā Bez Tabu skatītāja Dzintra, kura Kalnciema ielā, Rīgā, gaidot sabiedrisko transportu, pamanījusi bīstamu situāciju.

Dzintra

Kalnciema ielas autobusa pieturā Melnsila iela, virzienā uz centru, jau vairākus mēnešus cilvēku drošību apdraud apgaismes laternas abažūra daļa, kas plandās vējā un kadā brīdī draud nokrist.

Neviens no uzrunātajiem iedzīvotājiem līdz Bez Tabu izrādītās intereses pat neievēroja virs pašu galvām plandošo laternas, kas savukārt piestiprināta pie kāda nama fasādes, elementu, kas karājās niecīgā stieplē. Daudzi vispār, ejot pa ielu, tā arī nepaceļot galvu, lai pavērtos augšup, vai gadījumā nekas neapdraud ceļu. Jautājot, kam tomēr vajadzētu šo situāciju novērst, daļa norāda, ka tas esot nama īpašnieka pienākums.

Ar neapbruņotu aci redzams, ka ēka pašreiz ir neapdzīvota. No vārtrūmes puses ievērojam arī izsistu stiklu. Nama fasādi rotā pat divas plāksnes, uzsverot, ka pirms dažiem gadiem būvei ar pašvaldības līdzfinansējumu atjaunota fasāde. Tikmēr mājas numura zīme liecina, ka šis ir privātīpašums.

Rīdzinieks Gustavs, kurš uzskata, ka Rīga vispār nav droša pilsēta, zināja teikt, ka par konkrēto laternu esot jāvēršas pašvaldības uzņēmumā “Rīgas gaisma”.

Apzinoties, ka Gustavam ir brīnišķīgs ieteikums, Bez Tabu sazinās ar “Rīgas gaismu”, lai ziņot par bīstamo gaismekli.

saruna ar “Rīgas gaisma” dispečeru

Kalnciema 32. Nedeg, mirgo? [..] Ā, plafons… Skaidrs. Atdalījies. Labi, paldies! Teikšu rajonam, lai brauc, skatās.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Gadījumā, ja par uzņēmumu ”Rīgas gaisma” vispār dzirdat pirmo reizi vai arī nezināt, kā šādās situācijās rīkoties, tad visvienkāršākais risinājums ir zvans attiecīgās pašvaldības informatīvajai nodaļai vai centram. Konkrētajā gadījumā pašvaldības darbiniece iesaka sazināties ar jau iepriekš uzrunāto “Rīgas gaismu”, laipni arī nodiktējot telefona numuru.

”Rīgas gaisma” direktora pienākumu izpildītāja Agrita Klinklāva-Dimante norāda, ka iedzīvotāji avārijas dienestā vēršas visai bieži, turklāt bojājumu pieteikšanas veidi ir visdažādākie, sākot ar nedegošām lampām, beidzot ar nogāztiem apgaismes stabiem.

Pašvaldības uzņēmuma pārziņā ir vairāki desmiti tūkstoši gaismekļu un vairāki simti luksoforu. Un konkrētā laterna Kalnciema ielā arī ietilpst uzņēmuma pārziņā. “Šis ir pašvaldības īpašumā, un esam arī novērsuši šo te avārijas situāciju,” tā Klinklāva-Dimante.

Viens telefona zvans, nepilnas 24 stundas un bīstamā laterna virs iedzīvotāju galvām ir salabota.

Žurnālists
Medijos pavadīti vairāk nekā 14 gadi. Uzskata, ka katrs stāsts un problēma ir iespēja sabiedrībai atgādināt par dažādām dzīves situācijām, kas var skart jebkuru no mums. Strādājot, rod iespēju ne tikai risināt problēmas, bet arī pamācīt citus labākai ikdienai.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm