tv3.lv

Jaunietis kanālam “FunFaceTV” no omas pensijas noziedo teju 400 eiro

Ar raidījumu “Bez Tabu” sazinājies Andris, kurš ziņo par, viņaprāt, krāpnieciskām darbībām populārā youtube.com kanāla “FunFaceTV” darbībā. Pie vīrieša vērsusies viņa tuviniece, pensionāre, no kuras konta pazudusi nauda teju 700 eiro apmērā. Liela daļa naudas kā ziedojumi pārskaitīta tieši “FunFaceTV” veidotājiem.

2019. gada 1. martā 19:31

Andris apskatījies, ka kanāls “FunFaceTV” tendēts uz jauniešu auditoriju un viņa radiniecei ar to neesot nekāda sakara. Andris sagatavojis darījuma izrakstus, kas liecina, ka vienā dienā veikti vairāk nekā 40 maksājumi uz jauniešu kanālu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Andris
ziņo par youtube.com kanālu

Pensionāre atcerējās, ka neilgi pirms notikušā pie viņas bija atbraucis viņas radinieks, pusaudzis, apmēram 15/16 gadi, kurš noteikti būtu tajā vecuma kategorijā, kas varētu piedalīties “FunFaceTV” darbībā.

“FunFaceTv” darboņi Norberts Zaharevičs un Kaspars Ozoliņš dēvēti par populārākajiem YouTube blogeriem Latvijā – viņu kanālu abonējuši vairāk nekā 83 tūkstoši cilvēku, starp tiem jaunieši, kuri aktīvi seko līdzi jaunākajiem video. Satura veidotāji aicina ziedot kanāla attīstībai. Andris pieņem, ka, iespējams, aktīvākie video skatītāji ziedo nelielas summas, taču ne jau veic darījumus vairāku simtu eiro apmērā.

Droša interneta vadītāja Maija Katkovska informē, ka ziedojumu vākšana ir populāra praksē visā Latvijā, īpaši youtube.com video veidotāju lokā. Viņi aicina ziedot kanāla attīstībai, lai varētu iegādāties tehniku un citas nepieciešamās lietas video veidošanā.

Līdz šim pie droša interneta neesot vērsušies nedz vecāki, nedz jaunieši, lai ziņotu par kādiem pārkāpumiem “FunFaceTV” darbībā. Lai arī ziedojumu vākšana pasaulē esot pieņemta prakse, Maija Katkovska aicina pievērst uzmanību veidam, kādā kanālu aicināts atbalstīt – vai tas notiek godīgi vai tieši pretēji, izmantojot manipulatīvās metodes.

Youtube.com kanāla “FunFaceTV” veidotāji Norberts Zaharevičs un Kaspars Ozoliņš norāda, ka šī nav pirmā reize, kad nepilngadīgie jaunieši, nejautājot vecākiem atļauju, ziedo lielas naudas summas. Taču “jūtūberi” vienmēr šādas situācijas risinot un naudu atdodot atpakaļ.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Norberts un Kaspars uzsver, ka nekad neesmu uzspieduši kādam ziedot, taču priecājas, ja skatītāji atbalsta – par saziedoto naudu pērkot tehniku un citas lietas video veidošanai. Tieši kanāla uzturēšana esot viņu šā brīža pamatdarbs un ienākumu avots.

Uzsver, ka par ziedojumiem skatītāji neko nesaņem. Mirklī, kad ziedotājs aizsūtījis naudu, ekrānā parādās viņa ziņojums un noziedotā summa. Kanāla veidotāji min, ka, iespējams, tas bijis iemesls, kāpēc jaunietis veicis vairākus maksājumus. “Jūtūberi” norāda, ka ģimene nav vērsusies pie puišiem ar lūgumu situāciju atrisināt, jo viņi esot gatavi ziedoto naudu atdot!

Valsts ieņēmu dienesta pārstāve skaidro, ka gadījumos, ja cilvēks brīvprātīgi ziedo naudu vietnei youtube.com un šo naudu saņem konkrēta fiziskā persona – video veidotājs, tad ienākumi nav apliekami ar nodokli.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm