“Jebkurš te var nolauzt kaklu!” Ielas remonts Rēzeknē pārtop postažā un mēnešiem paralizē dzīvi

Nepārdomātu ielas renovācijas darbu dēļ rēzeknieši vairākus mēnešus spiesti dzīvot neapskaužamos apstākļos: pārvietoties pa dubļainu masu, bez ielas apgaismojuma, baidoties iekrist kādā no daudzajām izraktajām bedrēm un tranšejām.

2017. gada 15. martā 20:17

Dziļi grāvji, rakumi, vietām neizbrienama dubļu masa, cietais ielas segums, ietves un apgaismes stabi noārdīti – šāds skats paveras Bukmuižas ielā, Rēzeknē, kur iedzīvotāju dzīve teju paralizēta jau kopš pērnā gada rudens.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Briesmīgi. Es dažreiz eju apkārt pa paralēlo ielu,” stāsta iedzīvotāja Sandra.

Dzīve gluži vai karalaukā – 21. gadsimta realitāte Rēzeknē

Aleksandrs
rēzeknietis

Visi apavi netīri, jo iegrimst dubļos 10 centimetru dziļumā. Protams, ka nevar šādi dzīvot 21. gadsimtā. Cilvēki brauc mājās, ciemos, novieto automašīnu, kas loģiski, bet citi izspraukties nevar, jo apkārt viss uzraksts. Cilvēki pat nevar pievest malku,” sašutis ir rēzeknietis Aleksandrs.

Šeit pagājušogad uzsākta ielas renovācija, kas paredz komunikāciju un seguma nomaiņu. Bukmuižas ielas iedzīvotāji sašutuši, ka visu ziemu bijusi dīkstāve. Rēzeknes pilsētas domē informē, ka darbus nevarēja turpināt, jo tos nevarot veikt aukstajos gada mēnešos.

“Absurds! Zināja, ka būs ziema, ka neko ziemā nedarīs. Varētu viņi tagad, pavasarī, sākt rakties. Kāpēc visu ielu uzraka, izdemolēja, ietves un apgaismojumu noņēma, pametot to tā vairākus mēnešus?” dusmīgi vaicā iedzīvotājs Vladislavs.

Domnieks nezina, kāpēc nevarēja strādāt gudrāk

Taujāts, kāpēc ielas renovācijas darbus nevarēja uzsākt pērn vai šogad piemērotākā laikā, lai cilvēkiem nebūtu jāpārziemo līdzās rakumiem un postam, Rēzeknes pilsētas domes Pilsētas saimniecības pārvaldes pārstāvis Roberts Adamovičs, norausta plecus neziņā.

Bukmuižas ielas iedzīvotāji dusmojas, ka gada tumšākajos mēnešos bijuši spiesti dzīvot ne vien teju ierakumos, bet arī tumsā, jo demontēti pērn rudenī demontēti apgaismes stabi.

“Rudenī un ziemā staigājām ar lukturīšiem. Ja ar automašīnu šeit kaut kā varēja izbraukt, bet, ejot kājām, lietus un atkušņa laikā mocījāmies visu ziemu. Jau pulksten 16.00 pēcpusdienā bija tāda tumsa, ka tālāk par metru nevarēja redzēt. Šeit staigā arī mazi bērni, bet, tā kā nav apgaismojuma, jebkurš var iekrist grāvī un nolauzt kaklu,” sašutis ir iedzīvotājs Aleksandrs.

Nenorobežoti grāvji, tajos tumsā var iekrist jebkurš

Vīrietis demonstrē pavisam nesen uzņemtu video, kurā redzams, ka dziļās tranšejas ielas malās nav norobežotas. No iekrišanas tajās ļaudis nosacīti esot pasargāti vien aptuveni nedēļu, kad pēc iedzīvotāju uzstājības un sūdzībām vietējā medijā, uzstādītas barjeras. Tomēr arī pašreizējais risinājums iedzīvotājus neapmierina.

Aleksandrs

Kur skatās būvuzraugi, kuriem darbi jāuzrauga? Viņš taču uzvarēja konkursā un saņem par to naudu? Kā var pamest tādas bedres uz visu ziemu, turklāt bez apgaismojuma?

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Būvdarbu uzraudzība konkursa rezultātā uzticēta firmai SIA “Consultants”, un par pakalpojumu, kas, pēc iedzīvotāju domām, ir nekvalitatīvs saņem 12,5 tūkstošus eiro.

Naudas kumoss tiks arī Rēzeknes mēra brālim

Ielas posma renovācijas darbi izmaksā vairāk nekā 700 tūkstošus eiro, informē Rēzeknes pilsētas domē. Tos uzticēts veikt AS “Ceļi un tilti”, kas, savukārt, kā apakšuzņēmēju noalgojusi SIA “Latgalija”. Šā uzņēmuma priekšnieks ir Mihails Bartaševičs, Rēzeknes mēra Aleksandra Bartaševiča brālis.

Ielas renovācijas darbi jāpabeidz līdz šā gada 1. augustam.

Foto

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm