tv3.lv

Jēkabpilī tapusi “zelta” tualete par teju 100 tūkstošiem eiro! Sliktie ceļi pagaidīs

2017. gada 11. maijā 20:18

Jēkabpilī tapusi sabiedriskā tualete, kuras izmaksas pielīdzināmas privātmāju cenām. Pilsētas iedzīvotāji domes pirkumu uzskata par izšķērdību un atgādina, ka teju 100 tūkstošus eiro varēja atvēlēt lietderīgākiem mērķiem. Turklāt Bez Tabu uzzina, ka lētāko piedāvājumu konkursā pašvaldība noraidījusi.

Jēkabpils Kena parkā šonedēļ tiks atklāta sabiedriskā tualete, kas izmaksājusi 85 tūkstošus eiro. Uzzinot par izmaksām, interneta vidē lielākā daļa cilvēku, to skaitā Jēkabpils iedzīvotāju, pauž sašutumu par domnieku izšķērdību, daudzi ironiski iesmej, ka tualete pildīs arī apskates objekta funkciju. Lūk, daži viedokļi:

  •  ”Tagad cilvēki šo tualeti var uzskatīt par tūrisma gala mērķi, gaidām simtiem selfiju pie šīs varenās ēkas, ne tikai no latviešu iedzīvotājiem, bet no ieceļotājiem ar’ !!! Par varenu Jēkabpili! Bailes iedomāties, kā tagad ar straujo tūristu plūsmu spēs sadzīvot pilsētas pamatiedzīvotāji!!!”
  •  ”Vismaz būs vērts atbraukt uz dzimto pilsētu apskatīt šo jauko tūrisma objektu. Tiešām nav jābūt lielam “specam”, lai saprastu, ka par šo naudu var uzbūvēt divstāvu māju ar divām tualetēm.”
  •  ”Es kā ar celtniecību jau ilgus gadus esmu saistīts, tad varu pateikt, ka daža laba māja ar 100 kvadrātmetriem izmaksā mazāk, bet par 100 000 eiro var palielu māju uzcelt, un to izdarīs meistari, kas prot savu darbu.”

“Zelta mazmājiņa” privātmājas vērtē

Bez Tabu pārliecinās, ka Pierīgā piedāvā iegādāties jaunas un lietotas privātmājas par līdzīgām vai pat zemākām cenām.

Dažs Bez Tabu uzrunātais Jēkabpils iedzīvotājs, uzzinot par izmaksām, ir šokēts. Daudzi par izšķērdību jau zinājuši iepriekš.

”Tur reāli māju var uzcelt par tādu summu. Tās izmaksas ir neadekvātas! Tad jau tur jābūt arī saunai,” sašutis ir jēkabpilietis Jānis.

Iedzīvotāji norāda, ka netālu atrodas cita sabiedriskā tualete. Viedokli izsaka iedzīvotāja Diāna: ”Netālu ir jau viena tualete. Viena jau ir, otru nevajag. Mums ir maza pilsēta, maz iedzīvotāju. Priekš kam?”

Tualešu tūrisma aizsācēji?

Jēkabpils pilsētas domes pārstāvja pavadībā Bez Tabu komanda apskata ”zelta mazmājiņu” arī no iekšpuses: trīs nodalījumi (vīriešiem, sievietēm un invalīdiem) flīzēti, uzstādītas sildierīces, nerūsējošā tērauda podi un izlietnes, bērna pārtinamais galdiņš. Tiesa, jāapbēdina daiļā dzimuma pārstāves – nav spoguļa. Tos iegādāsies atsevišķi, stāsta domes Pilsētsaimniecības departamenta direktors Raits Sirmovičs.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tāpat domnieks atzīst, ka ”vienmēr var jau lētāk” , bet kvalitatīvu un acij tīkamu tualeti pieprasa konkrētā teritorija – Kena parka apkaime. Sadārdzinājumu veidojot materiāli, kas padara tualeti acīm tīkamu.

”Šis Kena parks, kas ir Jēkabpils pilsētas vēsturiskā zona un ir kā aizsargzona kultūras pieminekļu uzskaitē, uzliek zināmus pienākumus, lai būve būtu izskatīga un iekļautos šajā vidē,” to, kāpēc tualete pilda ne vien ierasto funkciju, bet arī apskates objekta funkciju, skaidro Jēkabpils domes pārstāvis R. Sirmovičs.

Iedzīvotāji: Labāk būtu tērējuši naudu ceļu remontiem

Jēkabpils iedzīvotāji gan uzskata, ka vizuālais tēls tualetei nav primārais, turklāt vienprātīgi norāda, ka teju 100 tūkstošus eiro, kas iztērēti par tualeti, lietderīgāk būtu ieguldīt pilsētas ceļos.

”Kādi mums te, Jēkabpilī, ceļi! Pabrauciet! Mašīnu viens, divi dragā! Ir daudz vietu mūsu pilsētā, kur tādu naudu ieguldīt!” teic Artūrs, kurš ir viens no daudziem, kurš uzskata, ka nauda būtu jānovirza ceļu remontdarbiem.

Jēkabpils domes pārstāvis R. Sirmovičs gan uzskata, ka sabiedriskās tualetes un ceļi ir vienlīdz svarīgi. Tāpat viņš informē, ka tualetes ēka izmaksā aptuveni 29 tūkstošus eiro. Par atlikušo summu tā pieslēgta ūdensvadam, kanalizācijai un elektrotīkliem. Vēl viena izmaksu pozīcija ir teritorijas labiekārtošana: apmeklētājus līdz tualetei vedīs bruģis un apgaismojums.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

”Ne jau ierēdņi paši izdomāja, ka tualete vajadzīga. Acīmredzot vēlētāji to vēlējās, deputāti tā lēma,” iedzīvotāju pārmetumus komentē domes pārstāvis R. Sirmovičs.

Bija lētāks piedāvājums, bet domnieki to noraidīja. Kāpēc? Nepaskaidro

Lai gan domes Pilsētsaimniecības departamenta direktors apgalvo, ka konkursā uzvarējis lētākais piedāvājums, ko piedāvāja SIA ”Ošukalns celtniecība”, Bez Tabu uzzina, ka cita firma – SIA ”Rosbergs” – piedāvāja veikt darbus par vēl mazāku summu – 73,5 tūkstošiem eiro.

Taujāts, kāpēc netika izvēlēts lētākais piedāvājums, R. Sirmovičs skaidro, ka ”tas tika noraidīts kvalifikācijas trūkuma dēļ. Šeit, kā saka, bija izvirzītas prasības, tikai tā iemesla dēļ. Es, kā saka, nevaru jums noformulēt formulējumu noraidījumam, bet bija neatbilstošs piedāvājums.”

Foto

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm