Jelgavā pensionāri sildās virtuvē pie gāzes plīts

Jelgavnieki Mirdza un Jānis raidījumu “Bez Tabu” sagaida dzīvoklītī, kurā viņi dzīvo jau vairākus gadus. Katru ziemu viņi sagaida ar lielām bažām, jo nelielajā divistabu dzīvoklīti vairākus mēnešus nāksies pamatīgi salt.

2019. gada 14. novembrī 19:35

Par laimi, Mirdza abiem uzadījusi vilnas zeķes, taču gultā bez divām segām aizmigt neesot iespējams. Tieši pirms “Bez Tabu” ierašanās mūžam aukstie radiatori pēkšņi pāri iepriecināja un uzrādīja siltuma pazīmes. Līdz šim ģimene istabas piesildīšanai izmantoja meitas sagādāto elektrisko sildītāju.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Virtuvē regulāri tiek ieslēgta gāzes plīts, kas diezgan ātri piesilda telpu. Lai pensionāri varētu ieiet dušā, viņi vannas istabā ieslēdz elektrisko sildītāju, citādāk neesot iespējams telpā noģērbties.

Arī naktī, lai aizietu līdz labierīcībām, līdzi esot jāņem sega, citādāk nākas pamatīgi nosalt.

Mirdza
Salst savā dzīvoklī

Man skapī drēbes ir mitras. Kad vīrs bija slimnīcā, nevarēju aizmigt, liels mitrums ir gultā. Naktīs radiatori ir pilnībā auksti. Pie loga vispār nevar sēdēt. Lai skatītos televizoru, jāapsedzas ar segu.

Mirdza iniciējusi parakstu vākšanu, lai ēkā palielinātu telpu apkuri. Kopā parakstījušies aptuveni 25 mājas iedzīvotāji, taču ievēlētais mājas vecākais atteicies iesniegumu nogādāt apsaimniekotājam.

Mājas vecākajam, kurš dzīvo ēkas vidū, esot ļoti silti. Par to, ka šajā dzīvoklī radiatori ir krietni siltāki nekā Mirdzas dzīvoklī, pārliecinās arī “Bez Tabu” komanda. “Es “trusikos” dzīvojos. Tagad uzvilku bikses, jo bija jāiziet ārā,” stāsta nama vecākais Aivars.

Nama apsaimniekotāja pārstāvis “Bez Tabu” atklāj, ka līdz šim sūdzības no mājas iedzīvotājiem neesot saņemtas. Savāktie paraksti bija pirmais signāls. Ēkas apkures sistēmas esot savu laiku nokalpojušas. Pašreizējais siltummezgls nespēj vienmērīgi piegādāt siltumu visai ēkai.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Oļegs Kukuts
Jelgavas nekustamā īpašuma pārvaldes tehniskais direktors

Tā māja ir disbalansēta, vienādu apkures sistēmas darbību nav iespējams nodrošināt. Ja paaugstinās pārlieku daudz apkures sistēmu, vienā vietā māja būs pārkurināta, otrā vietā māja tāpat nebūs sasniegusi vēlamo rezultātu.

Jelgavā ir vien dažas ēkas, kas ir renovētas un atzītas par energoefektīvām. Pilsētas nekustamo īpašumu pārvalde nespēj iedzīvotājiem izskaidrot, kādēļ tas būtu jādara.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm