Juglas iedzīvotājiem kauns – jau četrus gadus īpašnieki nespēj sakopt pusnodegušu graustu

2022. gada 30. novembrī 22:45

Kamēr daudzviet Rīgas ielas, laukumi un ēkas tiek postas un rotātas Ziemassvētku noskaņās, tikmēr Juglas iedzīvotāji jau gadiem noraugās uz mikrorajona kauna traipu – pusnodegušu, pamestu graustu blakus Juglas Mūzikas skolai.

Juglas iedzīvotāji stāsta, ka nelielā ēka Murjāņu ielā 40A, kur savulaik bijusi kafejnīca, daļēji nodegusi kādas uzdzīves laikā pirms trim vai četriem gadiem. Vietējie noguruši gaidīt, ka ēkas īpašnieks reiz uzņemsies atbildību un beidzot savedīs to kārtībā. Palīgā saucienu saņemam arī no “Bez Tabu” skatītāja Mārtiņa.

Mārtiņš
dzīvo Juglā

“Labdien! Es dzīvoju Rīgā, Juglā. Un netālu no manas mājas jau vairākus gadus atrodas briesmīga paskata grausts. Ne tikai baisi skatīties, bet arī garām iet, jo bail, ka kaut kas varētu uzkrist uz galvas. Varbūt jūs varētu noskaidrot, vai kāds reiz sauks īpašniekus pie atbildības, lai ēku sakoptu?”

Pensionārs Laimonis atceras, ka pirms kāda laika ēkas sienu rotājis uzraksts “Pārdod!”, taču nekas neesot mainījies. Pa ceļam uz mājām sastopam Sandru, kura Juglā dzīvojot vismaz 50 gadu. Viņa noraizējusies, kādu iespaidu briesmīgā paskata grausts atstāj uz skolēniem, kuri, iznākot no Juglas Mūzikas skolas, ierauga noplukušo skatu. Ko ar ēku iesākt? Visi ir vienisprātis, ka to vajadzētu nojaukt. Lai gan pie ieejas vārtiem simboliski uzlikta atslēga un uz durvīm zīme, ka notiek video novērošana, var redzēt, ka sēta apkārt ēkai “turas uz godavārda” un vietējie stāsta, ka šeit bieži vien čum un mudž no aizdomīgiem tipiņiem.

Sandra
Juglā dzīvo vairāk nekā 50 gadus

“Kad nebija tās sētas, tad tur kaut kas dzīvoja. Gāja iekšā tie paši visādi, kuriem nav mājas, tie iegāja un tur pasildījās.”

Izrādās, ka pašvaldības policija par Murjāņu ielas graustu ir informēti un uzdevuši saimniekiem teritoriju pienācīgi norobežot, lai tajā neiekļūtu nelūgti viesi.

Toms Sadovskis
Rīgas Pašvaldības policijas pārstāvis

“Divi pusaudži šajā te pamestajā ēkā bija iekļuvuši. Un attiecīgi arī ir uzsākts administratīvā pārkāpuma process pret teritorijas īpašnieku par to, ka šī te ēka ir pieejama, nav attiecīgi noslēgta un tajā ikviens var iekļūt. Šobrīd strādājam, lai šo ēku atzītu par graustu.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kā liecina publiski pieejamā informācija zemegrāmata.lv datubāzē, kopš vasaras ēkas vienīgā īpašniece ir Aļona Ļisovaja, kuras telefona numuru vai e-pasta adresi gan interneta vidē neizdodas atrast.

Rīgas domes Īpašumu departamentā gan izdevies ar jauno saimnieci sazināties un secina – beidzot ledus upē sakustējies un parādījusies cerība, ka māja tiks savesta kārtībā. Departamenta pārstāve Solvita Brence-Kauste skaidro, ka uzreiz, kad jūnijā mainījušās īpašumtiesības, departamenta darbinieki sazinājušies ar jauno īpašnieku, lai noskaidrotu, kādi ir viņa plāni attiecībā uz šo ēku. Drīzumā saņemta atbilde, ka notiekot komunikācija ar arhitektu par ēkas pārbūves projekta izveidi.  Kopš 2022. gada augusta ēka klasificēta kā degradējoša un, kamēr manāmu uzlabojumu tās izskatā nav, īpašniecei nākas maksāt paaugstinātu nekustamo īpašumu nodokli.

Solvita Brence-Kauste
Rīgas domes Īpašumu departamenta pārstāve

“Ar iepriekšējo īpašnieku divreiz, trīsreiz mēģinājām sazināties un nav saņemta nekāda atbilde. Iespējams tāpēc, ka viņš dzīvoja Lielbritānijā, ārzemēs. Mēs periodiski apskatāmies Būvniecības informācijas sistēmā, vai nav iesniegts šis te pieprasījums par būvatļaujas izsniegšanu. Šobrīd, vēl vakar vēl nebija. Mēs provizoriski plānojam, ka tas varētu būt pavasaris vai vasara, kad tiek iesniegts kaut kāds konkrēts projekts.”

Īpašumu departamementa apkopotajā vidi degradējošu būvju un objektu sarakstā iekļauti vairāk nekā 1600 novārtā pamesti objekti. Ikviens, kurš ievērojis nesakoptu vietu galvaspilsētā, aicināts ziņot par to pašvaldībai mājaslapā “grausti.riga.lv”.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm