tv3.lv

Juglas vidusskolas skolēni pikti par neciešamiem apstākļiem eksāmenu laikā – telpā valda karstums un bezgaiss

“Bez Tabu” saņēma ziņu no kāda divpadsmitās klases audzēkņa, kurš sūdzas par apgrūtinājumiem eksāmenu laikā, kas viņam nav ļāvuši parādīt labāko sniegumu.

 

Artis Mārcis Kurzemnieks
Juglas vidusskolas 12. klases skolēns

Sveiki!

Rīgas Juglas vidusskola vairākus gadus nevar nodrošināt normālus apstākļus, rakstot eksāmenu karstā laikā, kamēr tāda paša veida skolā ar aptuveni tādu pašu skolēnu skaitu spēj nodrošināt. Šogad 12. klase latviešu valodas eksāmenu rakstīja telpā, kurā bija ļoti karsti un trūka gaisa.

Jūsu palīdzība noderētu, jo, ejot runāt privāti ar skolas vadību, mums pateica, ka neko nevar mainīt, bet ir redzams, ka vienkārši negrib darīt.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Dodamies uz skolu, kur satiekam vēstules autoru un uzklausām eksāmena laikā notikušā raksturojumu.

Klases telpa, kurā atradušies ap divdesmit skolēnu, atrodas saules pusē. Lai arī logiem priekšā žalūzijas, tomēr karstums bijis neizturams un žalūzijas apgrūtinājušas svaiga gaisa ieplūšanu telpā. Tieši tāpēc skolēnam eksāmena laikā nācis miegs, bijušas grūtības domāt.

 

Artis Mārcis Kurzemnieks
Juglas vidusskolas 12. klases audzēknis

Kad es izgāju no klases telpas, tur, kur bija svaigs gaiss, es sapratu, ko biju uzrakstījis nepareizi. Ja klasē būtu bijis svaigs gaiss, es būtu uzrakstījis pareizi.

 

Skolēns uzskata, ka viņam un vēl citiem skolasbiedriem nepaveicās, jo viņi bija spiesti eksāmenu kārtot saules apspīdētajā klasē, kamēr daļa skolēnu sevi var saukt par veiksminiekiem, jo viņi pārbaudījumu pildīja telpā, kas atrodas ēnas pusē.

Pēc eksāmena Artis centies ar skolas vadību rast risinājumu karstuma jautājumam, tomēr nesekmīgi. Viņam bija piedāvājums turpmākos eksāmenus organizēt aktu zālē, kas ir liela telpa, turklāt atrodas ēnas pusē. Diemžēl skolēna ideja nesniedza dzirdīgas ausis.

Nepieteiktā vizītē skolā satiktā mācību pārzine norāda, ka šāda kārtība, kad daļa kārto saulainajā klasē, daļa ēnainajā, esot gadu gadiem izveidojusies tradīcija. Mainīt to arī īsti nevarot. Tieši tāpēc skolēns nolēma saukt palīgā “Bez Tabu”.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tāpēc dodamies nepieteiktā vizītē pie skolas administrācijas un turpat gaitenī sastopam mācību pārzini, kura atzīst, ka tagad esot sākuši pārdomāt šo jautājumu.

Starp citu, agrāk soli nesti uz aktu zāli, bet tad nolemts kārtību mainīt, jo galdu pārnēsāšana bojājot pašus galdus un skolas sienas. Turklāt aktu zālē esot problemātiski nodrošināt klusumu.

Dodamies uz saulaino klasi un secinām, ka tur tiešām ir ļoti karsts. Tveice telpā valda pamatīga, lai arī logi atvērti.

Izglītības kvalitātes valsts dienesta pārstāvis norāda, ka šis bijis jautājums, kas jārisina skolas vadībai. Tā ir direktora atbildība, kuru pati skolas vadītāja nenoliedz, ka šoreiz nav līdz galam kontrolējusi. Kā iemeslu direktore min krīzes situāciju skolā. Esot notikusi traģēdija, kas likusi piesaistīt krīzes psihologus un nav bijusi par visiem simt procentiem pieslēgusies eksāmenam.

Tikmēr veselības inspekcijā apliecina, ka gaisa trūkums noteikti var ietekmēt skolēna domāšanu un eksāmena rezultātus, bet izrādās, ka nav nekādu noteikumu, kas regulētu, cik karstā telpā drīkst mācīties skolēni.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

 

Normunds Kadiķis
Veselības inspekcijas pārstāvis

Valstī ir noteiktas zemākās gaisa temperatūras mācību iestādēs, bet par augstākajām diemžēl nekas nav minēts. Tas, ko varam skatīties uz darba vidi, kur noteikts, ka ofisa darba veikšanai augstākā gaisa temperatūra, kas telpā atļauta, ir līdz plus 28 grādiem pēc Celsija.

 

Tieši tāpēc skolas vadība domā ilgtermiņa risinājumus, atsevišķās klašu telpās uzstādot kondicionierus. Bet tas ir ļoti dārgi.

Turklāt diezgan pamatīgi iegriež skolas siltināšana. Pēc tās skolā regulāri klašu telpās trūkst gaisa.

Cerībā, ka atlikušos eksāmenus Juglas vidusskolā nepavadīs karstums un tos saulainā laikā varēs kārtot ēnainajās telpās.

Kad sižets jau bija samontēts, saņēmām ziņu no skolēna, ka nākamie eksāmeni kārtoti skolas aktu zālē. Tur svaiga gaisa bijis gana.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm