tv3.lv

“Jums priekšā būs skaista māja?! Ņirgāšanās!” Ulbrokā iedzīvotājus biedē jauna daudzstāvu nama projekts

Iedzīvotāji Ulbrokā laikus skandina trauksmes zvanu pirms zaļās zonas zaudēšanas. Te iesaistītas vairākas puses, un katra no tām vēlas savu. Pļaviņā pie piecstāvu nama grasās būvēt jaunu daudzdzīvokļu dzīvojamo māju. Jaunbūves teritorijai piešķirta adrese Peldu iela 2a. Kategoriski pret šo projektu ir potenciālie kaimiņi no Peldu ielas ceturtā nama. Savu viedokli iedzīvotāji pauž arī sabiedriskās apspriešanas laikā.

2019. gada 29. augustā 12:34

“Jā, mēs teicām, bet tā attieksme bija tāda, teiksim, cilvēks saka, ka viņam pretī būs logs pret logu. Un atbilde bija tāda – jums priekšā būs skaista māja ar lieliem skaistiem logiem. Pasakiet, kā lai to nosauc? Ņirgāšanās!” uzskata Peldu ielas 4 iedzīvotāja Laimdota.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Iedzīvotāji atklāj, ka arī iepriekš zaļo zāles pleķīti mēģina pārvērst būvlaukumā. Ilgu laiku dzīvo ideja par vienstāva kafejnīcas izveidi, arī būvbedri izrok, taču kaimiņu nama kāpņu telpā parādās plaisas. Būvdarbus aptur un bedri – aizrok. Pēc vairākiem gadiem iedzīvotājus nu satrauc lielais vēriens, proti, iecerētās ēkas augstums, un līdz ar to arī apjomīgāki būvdarbi mājas tiešā tuvumā.

“Mēs pasūtījām neatkarīgu ekspertīzi. Pagaidām rezultātus vēl neesam saņēmuši. Tie drīzumā būs. Ļoti tos gaidām! Mājas būvniecība būšot aptuveni divus gadus. Tātad – divus gadus būs jādzīvo putekļos un netīrumos. Vēl arī troksnis! Lūk, šie jautājumi, protams, interesēja iedzīvotājus,” atklāj satrauktā iedzīvotāja Svetlana.

Tam, ka piecstāvu mājas tehniskais stāvoklis nav tas labākais, piekrīt arī “Bez Tabu” sastaptā iedzīvotāja Karīna. “Ne tikai skata bojāšana, bet arī cietīs mūsējā māja!”

Būvvaldē uzzinām, ka jaunā māja sliesies 20 metru attālumā no Peldu ielas ceturtā nama fasādes. Līdz ar to rodas jautājums, vai esošās mājas iedzīvotāji netiks aizēnoti.

Stopiņu novada būvvaldes vadītāja
Laila Kundziņa

Eh… Šī te projekta izstrādātājs ir veicis insolācijas aprēķinus, un viņš projektā norāda, ka šī te insolācija būs pārkāpta vienu dienu – 26. martā, kad daļa ēkas tiks noēnota divas stundas.

Bez Tabu: Un Jūs ticat?

Mums nav pamata neticēt. Viņš ir sertificēta persona, viņu ir attiecīgas institūcijas sertificējušas. Mēs ticam, ka viņš zina, ko dara.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Es labprāt jums palīdzētu, bet man pilnīgi nav nekādu ziņu, kas tur un ko. Otrkārt, jūs uzdosiet jautājumus, un, ja būs kāda vajadzība, tad varbūt ar jums arī satiksies. Bet šobrīd visi, kā saku, augusts, visi jau pēdējā vilcienā aizlidojuši kaut kur, kaut kā,” telefonsarunā par iespēju satikties norāda jaunā projekta attīstītāja SIA “Sky Energo” lietvede.

Satikties aci pret aci ar lielā projekta virzītāju SIA “Sky Energo” neizdodas. Firmas valdes locekli un bijušo Stopiņu novada domes deputātu Vladimiru Gasperoviču vietējie dēvējot par lielu apbūves entuziastu. No viņa arī saņemam plašu rakstveida atbildi (viss vēstules teksts raksta beigās).

Vladimirs Gasperovičs
SIA “Sky Energo” valdes loceklis

Sanākušie iedzīvotāji runāja gandrīz vienlaikus, kā argumentus, iebildes un ierunas minot vēsturisko situāciju un savas bažas. Šādi iebildumi nav pamatoti – jebkurš no iedzīvotājiem, visi kopā vai atsevišķi – varēja iegādāties zemesgabalu, kas bija izlikts publiski pārdošanā interneta portālā “ss.lv”.

Peldu ielas 4 kāpņutelpās izvietotas lapiņas ar norādi par sabiedrisko apspriešanu saistībā ar plānoto būvprojektu. Uz lapiņām arī norādīta kāda iedzīvotāja Jūlija, ar kuru “Bez Tabu” izdevās sazināties telefoniski.

“Ir tāda situācija pašlaik, ka es it kā jau atradu to izeju, ko mēs varam izdarīt. Mēs sarunājām ar mūsu domi, ka viņi izpirkšot to zemi. Bet tas būs zināms tikai, sanāk, ne ātrāk kā piektdien, jo pašlaik ir tā, ka juristi mums gatavo dokumentus. Tad ceturtdien es nesīšu dokumentus uz mūsu domi, lai viņi izskata to mūsu prasību. Un tad viņi uzreiz dos mums atbildi,” skaidro mājas iedzīvotāju pārstāve Jūlija.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Uzņēmīgā iedzīvotāja vēl piebilst, ka neviena no iesaistītajām pusēm nevēloties problēmas, tāpēc pastāv ļoti reāla iespēja, ka dome tomēr apmierinās iedzīvotāju lūgumu, neaizmirstot arī par zemesgabala īpašnieku. Tikmēr firma gan norāda, ka ir gatava sākt būvdarbus jau uzreiz pēc dokumentu saņemšanas. Līdz ar to iedzīvotājiem tagad jāgaida pašu ievēlētās Stopiņu novada domes lēmums.

SIA “Sky Energo” vēstule (nerediģēts teksts)

Realizējot firmas mērķus, pildot likumā noteikto Stopiņu novada būvvaldē 2019.gada 30.jūlijā ir izskatīts SIA “Sky energo” 18.07.2019. būvniecības ieceres iesniegums  “Daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas jauna būvniecība Peldu iela 2a, Ulbroka, Stopiņu novads”, un ir saņemts Stopiņu novada būvvaldes Lēmums par publiskas apspriešanas nepieciešamību.

Firmai ir zināms, ka atsevišķi Peldu ielas 4 iedzīvotāji iebilst pret būvniecības ieceri, kas paredz daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas jaunu būvniecību Peldu iela 2a, Ulbroka, Stopiņu novads, paredzot kombinētu 3 līdz 4 stāvu ēkas būvniecību. Projekts ir mūsdienīgs, izstrādāts, ņemot vērā visus nosacījumus, kas attiecas uz šāda projekta izstrādi konkrētajā  teritorijā. Diemžēl nevienu konkrētu, pamatotu un/vai motivētu iebildumu firma nav saņēmusi, lai arī 22.08.2019. , piedaloties būvvaldes vadītājai, notika publiskā apspriešana. Sanākušie (konkrēti nav zināms, kas bija personas, kas izteicās, jo savus vārdus un pārstāvību  atklāt atteicās) runāja gandrīz vienlaikus, kā argumentus, iebildes un ierunas  minot vēsturisko situāciju un savas bažas.

Šādi iebildumi nav pamatoti – jebkurš no iedzīvotājiem, visi kopā vai –  atsevišķi, varēja iegādāties zemes gabalu, kas bija izlikts publiski pārdošanā interneta portālā SS.lv. Iedzīvotājiem būtu jāzina, ka viņu īpašumam – dzīvoklim vai mājai kopumā nav arī noteikts kāds servitūts – nav nostiprinātas ne skata, ne gaismas tiesības, kas apgrūtinātu kādu  īpašumu, līdz ar to nav izprotams, kas ir pamats šādiem iebildumiem. Projekts paredz sakārtotu vidi, – arī Peldu ielas 4 apkārtnē ir pietiekami daudz atpūtas objektu, lai šī plānotā Peldu ielas 2a jaunbūve neradītu papildus infrastruktūras slodzi teritorijai.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Nosūtam jums Stopiņu novada teritorijas plānojumu un  izmantošanas un apbūves noteikumus. https://stopini.lv/media/Attistiba/Teritorijas_planojums_no2017/TP_no2017_Teritorijas_izmantosanas_un_apbuves_noteikumi.pdf Peldu iela 2A ir publiskās apbūves teritorija (P), skatiet 4.4. sadaļu, 4.4.1.3 apakš sadaļu – daudzdzīvokļu māju apbūve. Apbūves parametri atrodami tabulas 315.rindā, projektējamos parametrus salīdziniet publiskās apspriešanas tāfelē, to arī jums nosūtam. Līdz ar to visi normatīvi būvniecībai ir ievēroti. Šeit funkcionālais zonējums https://stopini.lv/media/Attistiba/Teritorijas_planojums_no2017/TP_no2017_Stopinu_novada_funkcionalais_zonejums.pdf

Firma stingri ievēro visus nosacījumus, kas regulē šādu būvniecību, un bija gatava uzklausīt iedzīvotāju vēlmes, t.sk., motivētus iebildumus un/vai priekšlikumus. Diemžēl, tādi izteikti nav. Un – firma nevar sniegt atbildes pašvaldības vietā par pašvaldības kompetencē esošiem jautājumiem, taču ir gatava jebkurai konstruktīvai sarunai.

Būvniecība var tikt uzsākta, kad būs izieta visa noteiktā procedūra, ko nosaka likums, un saņemtas visas būvniecības uzsākšanai nepieciešamās atļaujas un saskaņojumi.

Ar cieņu, SIA “Sky energo” valdes loceklis

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm