Jūrmalniekam piemēro 12 tūkstošus eiro lielu sodu par iebraukšanu pilsētā bez caurlaides

Juris kūrortpilsētā Jūrmalā dzīvo aptuveni divdesmit gadus, tāpēc zina par iebraukšanas kārtību jeb caurlaižu sistēmu. Liels bija viņa pārsteigums, uzzinot, ka ir piemēroti 124 protokoli, kā vēlāk noskaidrojis, par noteikumu pārkāpumu, iebraucot pilsētā bez caurlaides.

Juris, veicot darba pienākumus uzņēmumā “CleanR”, pārvietojās ar personīgo auto. Darbavieta esot nokārtojusi caurlaidi, tāpēc vīrietis pa pilsētu braucis mierīgu sirdi, līdz uzzinājis, ka būs jāmaksā 12 tūkstoši eiro liels sods.

Juris
šokā

No 2014. līdz 2020. gadam es strādāju “CleanR” uzņēmumā. 2019. gada augustā man atnāca liela čupa ar administratīvajiem protokoliem par režīma pārkāpumu, kad es braucu no Valteriem uz Majoriem strādāt.

Vīrietis pieļauj iespēju, ka varētu būt problēmas ar caurlaidi, taču viņš noskaidrojis, ja dzīvo Jūrmalā, tāpat caurlaide pienākas.

Jura bijušais darba devējs “CleanR” atzīst, ka saviem darbiniekiem nodrošinot visas nepieciešamās caurlaides.

Aija Brika-Dravniece
“CleanR” personāla un administratīvā departamenta vadītāja

Konkrētais darbinieks par savu dzīvesvietu bija norādījis Jūrmalu, un šīs pilsētas administratīvajā teritorijā viņam bija jāveic arī darba pienākumi. Tas nozīmē, ka darba pienākumu veikšanai transportlīdzekļa izbraukšana no Jūrmalas nemaz nebija vajadzīga. Ja darbiniekam būtu bijusi jāiegādājas caurlaide iebraukšanai īpašā režīma zonās, darbinieks atbilstoši darba līgumam varētu lūgt “CleanR” segt caurlaides iegādes izmaksas.

Juris esot vēlējies protokolus pārsūdzēt, taču pašvaldības policija neesot viņu informējusi par lēmumu. Arī mums neizdodas ar kārtībsargiem vienoties komentāru sniegt kameras priekšā, saņemam vien rakstveida atbildi.

Jūrmalas pašvaldības policija

Caurlaide, uz kuru atsaucas persona, ir Jūrmalas domes izsniegtā atļauja iebraukt ar transportlīdzekli pludmalē, kas neatbrīvo personu no pienākuma iegādāties caurlaidi, iebraukšanai Jūrmalas valstspilsētas īpaša režīma zonā. Personas deklarētā dzīvesvietas adrese administratīvā pārkāpuma laikā nebija Jūrmalā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Šobrīd visi pārsūdzēšanas termiņi esot beigušies, lieta ir nodota zvērinātam tiesu izpildītājam, kurš norāda, ka policija esot samazinājusi sākumā izrakstītos protokolus. Jurim šobrīd ar tiesu izpildītāju ir jāvienojas par soda atmaksas termiņu.

Bez Tabu žurnāliste, kura gatava doties uz tālākajiem Latvijas nostūriem un risināt dažādas sadzīviska rakstura problēmas. Nereti arī vēsta par notikumiem uz sarkanā paklāja.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm